Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wolne obroty :-(


Gość kubs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam mały problem, chodzi o wolne obroty niby wszystko jest ok ale czasami silnik ma jakies doły i potrafi sobie zgasnąć. Regulacja obrotów nic nie pomaga czy jest to 700 czy 1000 jest to samo, tak samo jak korekta zapłonu. W czasie jazdy jest wszystko ok

jak dotychczas wymieniłem świece i filtry niestety ciągle to samo

jedynie jak sie jezdzi na swiatłach obroty są wyzsze ale silnik pracuje równo

Nissan Sunny 1991r. 1,4 16v gaznik oczywiście

Pozdrawiam Kubs :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz sobie kupic taki srodek do czyszczenia przepustnic itp. i prysnac na przepustnice!! ajak to nie pomoze to czeka cie czyszczenie silniczka wolnych obrotow ew.jego wymiana!!!

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle w gaźnikach jest dysza wolnych obrotów - jeśli będzie zapchana to na wolnych silnik gasnie, to by mogło tłumaczyć sytuację, zaś jak włączysz światła to silnik ma większe opory więc silniczek krokowy podciąga przepustnicę i problem znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem schemat gażnika i niestety ale nie znalazłem dyszy wolnych obrotówa co do spalania -spali ile by mu nie wlał :wink:

a tak poważnie: w mieście zmiesci sie w 10 na trasie ok7,5 oczywiscie przy normalnej jeżdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zagazowaniu auta pojawil mi sie taki problem wtedy jak samochod pracuje na benzynie. Tylko u mnie jest wielowtrysk, a gazownik oddajc mi auto powiedzial ze zasyfil sie jakis silniczek czy cos takiego i ze jak podjade do piewszego lepszego mechanika to on bedzie wiedzial o co chodzi. ...On moze tak ale ja jak dotychczas nie wiem!! :evil:

pozdr

P.S. w zasadzie to mi nie przeszkadza ale jest upierdliwe na zakretach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzilo mu o silnik krokowy - nie znam dokładnie wyglądu czytaj budowy silników Nissana, ale silnik krokowy jest przy przepustnicy. Instalcja gazowa ma dodatkowy silniczek biegu jałowego na przewodzie doprowadzającym gaz do kolektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć jednym z niewielu felerów jest gażnik wiec szczęśliwi ci co go nie mają. Tylko czy to jest feler czy klasa naszych mechaników

 

i jedno i drugie. ja rok temu mialem problemy z gaznikiem az mialem ochote go sprzedac i kupic idento byle na wtrysku ale znalazlem mechanika ktory sie nim "zajal" i naprawil/wyregulowal gaznik.generalnie jest tak ze trzeba zadbac o filtry, bande przewodow podcisnieniowych gumowych, ssanie i przekazniki od ssania, swiece. mi sie dlawil czasem szybkie ruszenie na skrzyzowaniu wymagalo odwagi bo zaraz po ruszeniu lapal mula. pomoglo jakies czyszczenie dysz i ich kalibracja.teraz jest dobrze ale podejrzewam ze sprzeglo sie konczy.

 

pozdrawiam

slawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam po wielu próbach i kombinacjach zauważyłem ze jak odłącze ''czujnik cisnienia spalin" to obroty nagle normalnieją (takie czarne ustrojstwo na nadkolu koło akumulatora po lewej stronie,jest tam jedna wtyczka i jeden węzyk pocisnienia)odciełem podcisnienie i zaslepiłem .............

tylko własnie czy taka ingerncja wiąze sie z jakimis konsekwencjami ???

czytałem że odłączenie tego to stała procedura do ustawienia zapłonu ale z czy można tak jeżdzic ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi nadal te obroty jakos na nerwy dzialaja dzis mialem troszke czasu i zaslepilem erg odkrecilem rurke od strony kolektora i wpakowalem 2 grosze nie wiem czy mi sie wydawalo czy nie ale jakby byl bardzie zwawy na razie znow odetkalem do do sroty ojciec jezdzi autem i wole zeby mu sie nic nie spieprzylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gaźniku powinieneś mieć zawór odpowiadający za odciecie paliwa (taki na klucz 17 z przewodem) i elektrozawór odpowiadający za wolne obroty. Jeszcze jest zawór elektromagnetyczny sterowania pompką przyspieszającą. Sprawdź czy nie są one zabrudzone lub czy nie masz gdzieś załamanego przewodu. Najlepiej odłącz je po kolei, wykręć i sprawdź, czy się nie zacinają. Sprawdź też, czy nie masz pękniętego przewodu paliwowego - silnik może łapać "lewe" powietrze i wtedy nie ma mocy, gaśnie, szarpie itd.

Ale na początku powinieneś sprawdzić na diagnostyce sondę. Miałem podobne objawy jak mi padła sonda. Po wymianie usterki znikły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakaś metoda na samodzielne sprawdzenie sondy lambda ???

Jutro zajme sie tymi elekro zaworami podejrzewam że przy włączonym zapłonie powinny sie otwierac :) i przy okazji powymieniam wszytkie wężyki podcisnieniowe

Tylko jedno pytanie, na tych elektro zaworach chyba śą jakieś uszczelnienia typu oringi, nie wiesz przez przypadek jakie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wężyki podcisnienia powymieniane. Początek był obiecyjący .........

ale już nastepnego dnia wszystko wróciło do normy (brak wolnych, szarpanie) jak to jest pojawia sie i znika

teraz kolej na EGR

chyba że ktoś ma inne sugestie ??? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi nie szarpie autem tylko na 1 i 2 przy ok 1900obr tak to jest spoko ale zawsze jak go rano odpalam to jak tylko zalapie delikatnie na gazie trzymam po paru sekundach(miinucie)utrzymuje sie 800 obrotow jak przejade troszke to normalka 900-950 az milo slyszec nie wiem gdzie jest przepusnica i silnik kr. wiec tego nie robilem odpialem sade lambda ale silnik pracowal bez zmian wiec moze to sada???jezeli sie ja odpina to powinno chyba jakos to inaczej dzialc juz nie wiem sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...