Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sunny i sprzęt audio


Myrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spalił mi się ostatni głośnik w Sunnym. W związku z tym, zamierzam kupić komplet głośników, ale w miarę tani. Myślę o zestawach boschmana z allegro, np ten: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=47127095 czy ten: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=47127097 Jak myślicie co wybrać? Jak rozmieścić te głośniki w aucie? Czy cały system walnąć z tyłu, a do przodu kupić jeszcze jakieś głośniki, czy może inaczej?

Moje radio to Pioneer DEH-4700 (4x50W).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te glosniki 10 cm to wsadzisz w i tu zonk bo jak masz 3d to beda akurat w boczki polki te 20 cm to tylko tylna polka a jak masz 3d to musisz nie tylko zrobic w niej dziury ale tez zmienic metalowe wzmocnienie. w przednie drzwi wejda 16 -16,5 byle plytkie (jakies 5cm). ja mam w swoim 3d z przodu dwa 16,5 macaudio a w tylnej polce 16/9 magnat i nie podlaczone z wczesniejszego montazu macaudio 10 cm wlasnie w boczkach polki. gra to niezle ale przodu prawie nie slychac bo go tyl zaglusza.

 

pozdrawiam

slawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sunnego 3d. Właśnie wróciłem z oględzin auta i chciałbym wepchnąć jakieś głośniki w boczki półki, bo jest tam miejsce na nie. Ale duże się tam raczej nie zmieszczą.

A co myślicie o tych zestawach ze zwrotnicami? Jak to rozmieścić w aucie, żeby dźwięk był jak najlepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób jest prosty, ale najpierw coś o głośnikach. Jeśli zmieniać głośniki, to na coś lepszego. Te będą grały tak samo jak standardy, tylko może będą bardziej podatne na ewentualne korekty dźwięku w radyjku. Poszukaj zestawów Alpine'a, Lanzar'a, Infinity lub chociaż Clariona. Jeśli wybierzesz któryś z tych zestawów, to z pewnością poprawi się jakość dźwięku. Szczególnie polecam Lanzara jeśli nie chcesz wydać więcej niż 400zł (na allegro) za komplecik tj. wysokotonówki + średnio-niskotonówki + zwrotnice.

 

Ja też mam N14 3d i powiem Ci, że spokojnie 16,5cm głośniki okrągłe wchodzą i w dodatku będą elegancko pod seryjną maskownicą. Wystarczy tylko kupić troche MDFu i pobawić się w stolarza, żeby przygotować grunt pod głośniki o większym rozstawie.

Zwrotnice natomiast umieszczasz na "ściakach" jeszcze przed drzwiami. Zestawy ze zwrotnicami są obowiązkiem jeśli chcesz poprawiać seryjne audio.

A jak rozmieścić żeby był jak najlepszy dźwięk - na to nie ma rady - trzeba eksperymentować i ocenić, gdzie rozstawione dają najlepszą przestrzeń i najczystszy dźwięk... Jeśli nie chcesz kąbinować, to wykorzystaj seryjnie miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Jaka jest głębokość montażowa w drzwiach z przodu Sunnyego?

I jakie głośniczki tam wchodzą? Chce kupić 165cm i mam coś takiego do wyboru:

 

Hertz: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=58916946

Phonocar: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=52499308

Lanzar: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=58117168

 

Są jeszcze te, ale trochę drogie: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=58952478

 

Co najlepiej zagra? Czy to bez różnicy co kupię? Powiem, że nie mam możliwości odsłuchania (urok mieszkania na zadupiu

 

No i na razie mają grać bez skrzynki i wzmacniacza. Będą śmigać na radiu pionka 4x50W. A co będzie w przyszłości to się zobaczy

Czy przy tych zestawach potrzebna jest skrzynia czy ładne są basiki z tych midibasów? Ja słucham ciężkiej muzy, więc super extra bas taki jak w techno nie jest mi potrzebny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie to bym nie kupil zadnego z tych zestawow dozbieraj troszeczke i kup hertza ale nie DKS tylko ESK w swojej cenie nie maja konkurencji

mozna by polemizowac troszeczke nad wysokotonowcami ale dzwiek i tak bije konkurencje

nie zastanwaiajj sie tylko bierz smialo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi na zestaw wydać 350zeta, a tyle kosztuje ESK. A czym on się różni od DSK?

Wydaje mi się, że najlepiej wziąć jednak tego Lanzara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem najlepiej jest dać system ze zwrotnicami z przodu + tuba na tył. I odpuść sobie te buszmeny, każdy mówi że to dziadostwo. Dlatego zacząłem mierzyć wyżej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość mlodocianin

Booshman dzidostwem? Swoim przedzialem cenowym, bije wszystkie inne shity

!!

Od roku mam 6x9 w tylnej polce.

graly pod calgary, Bas starsznie pusty.

Dopiero wzmacnicz poprawil wszystko, dzwiek bas! gleboko i glosno!!

Mam sunny 3d, szczerze wspolczuje ludziom siedzacym z tylu podczas sluchania muzyki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlodocianin , niestety boshman dziadostwem jest , zreszta tak samo jak jbl magnat, sony i inne pierdolki , ale niestety nam zwyklym zjadacza chleba musi to starczyc i cieszymy sie jak jest glosno... :] o jakosci nie ma tu mowy za bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chwaląc się...

Z przodu zestaw Herz'a 16.5 DSK a z tylu Blaupunkt 16.5 odseparowany z jakiejs serii GT- tanie były( w Pionku DEH-P3600MP u stawione jako Sub) zamontowane w orginalne miejsca na tylne głosniki - bez wysokotonowych.

Gra nie najgorzej,bo nie slucham disco wiec i bas dla mnie spoko

 

P.S.

Z przodu zamonowalem bez wiekszego kombinowania - musialem wywiercic dodatkowu otworek na przykręcenie głosnika w drzwiach i powiekszyłem otwór pod org. siatką

Z tyłu jako dystans zastoswałem ramke z zestawu glośnika by wpasowac głośniki

Rycie w tylnej pólce nie dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam komplet magnata ;-) przod 165mm tyl 200 mm plus wzmak plus woofer ...ten kto slyszal np na zlocie gra nie zle ...zaluje tylko ze odseparowanych na przod nie dalem ...bo straszne padaki te z przodu sa i w ogole ich nie slychac ...napisalbym o modelach ale juz nie mam pudelek a nie pamietam co tam wsadzone zostalo ...ale jakies naprawde nie drogie ...te z przodu kosztowaly 169 zl a tyl 249 zl ... tuba i wzmak to koszt ok 900 zl ...do tego jakies radyjko i naprawde jest nie zle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

jakie polecacie głośniki przód i tył do "słoneczka" 3 drzwiowego ?? mam jakieś tam, ale wyglądają jakby miały z 300 lat i się zaraz posypać :/ jakość dźwięku też nie jest fantastyczna, więc chcę je wymienić na jakieś w miarę porządne :) z góry dzięki za pomoc

 

[ Dodano: Pią 24 Kwi, 2009 14:34 ]

aha oczywiście tył bez zmiany półki więc w grę w chodzą o średnicy 10cm nie chce przerabiać półki bo chce żeby było wszystko jak ma być :) może ktoś próbował z zabudowanym z boku subwooferem w bagażniku ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...