Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Jakie opony i alufelgi ?


Gość mitch

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Zmuszony jestem kupić nowe opony, co najmniej 2, a najlepiej 4. Rozmiar 185/65 R14 chcę zastąpić przez 195/55 R15. W zależności, jak bardzo będę ograniczony finansowo (wrrrrr...) będę się miotał pomiędzy wymienionymi niżej oponkami. I jeszcze jedno pytanie przy okazji, czy ktoś może potwierdzić super opinie o oponach Nokiana z opony.com.pl?

 

- Nokian NRE - 195/55R15 89 H - 234 PLN szt.

- Barum BRAVURIS - 195/55R15 85 V FR - 248 PLN szt.

- Uniroyal RALLYE 550 - 195/55R15 85 H - 305 PLN szt.

- Nokian NRHi - 195/55R15 89 H XL - 347 PLN szt.

 

W tego co wyczytałem, na Barumy dużo ludzi psioczy (jazda po deszczu), Uniroyal w normie, a Nokiany strasznie chwalą, tylko coś mało jest opinii i boję się, że są tendencyjne ;) Jakieś wskazówki? :)

 

Pomijając to, w niedalekiej przyszłości chciałem też kupić alufelgi, wpadły mi w oko 3 wzory firmy Alessio. Też bym poprosił o komentarze :)

Swoją drogą, jakie mam do tych opon kupić felgi (rozmiary, czy jak to się zwie)? Wyczytałem z forum, że pasowałby 15/4x114,3 ET 45, piast 66. Zgadza się?

 

montecarlo.jpg

mondial.jpg

top.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opon, to mam kumpla, ktory jezdzil na zimowkach (NOKIAN HAKKAPPELLITA II) i ja jechalem z nim jako pasazer i potwierdzam ze sa za***iste. Co do letnich, to nie wiem bo nigdy nie jezdzilem, ale ja z tego co napisales, to wybralbym NOKIAN NRHi.

Co do alufelgo to moge powiedziec tylko tyle, ze te pierwsze mi sie najbardziej podobaja.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na Bravurisach w Roverze Coupe - fakt lipa na mokrym. Teraz mam już drugą Primerę i jeżdżę na Nokian NRH2. Są super w każdych warunkach tylko trochę głośnawe, nie wiem jak ten nowy model NRHi lub NRVi (różny indeks prędkości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeźdzę na na Uniroyalach i jestem bardzo zadowolony. Moze troche są za głośne ale super trzymanie drogi (sucha i mokra też). Pierwszy model felg, które pokazałeś wygladają sympatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...