Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

filtr przeciwpyłkowy


Gość Lift
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie

 

chciałbym wymienic w mojej maximie qx z 1996 filtr przeciwpyłkowy i jeszcze jakis drugi bo podobno są dwa ale nie wiem gdzie je schowano. obszukałem pod nogami pasażera- owszem klima jest ale miejsca na filt nie ma . ?? czy jest on jakos ukrycie schowany, gdzie go szukac

 

 

prosze o pomoc

z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mam z tego wnioskować ze jeżeli mam klime to moge nie miec zadnych filtrów???

 

byłem w sklepie i wynikało ze jest filtr do mojego auta bo moge go poprostu zamówic. jednak jak rozebrałem schowek to co zobaczyłem to cały układ klimatyzacji ale nie wiem gdzie jest owy filtr......

 

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak. Mój ojciec jeździ maximą z 97' roku i jak potrzebowaliśmy kupić owy filtr to bardzo długo panowie szukali w prospektach i katalogach bo byli przekonani że ten model jeszcze filtra przeciwpyłkowego nie ma. Dlatego napisałem że Twój model może go jeszcze nie mieć, co nie jest czymś dziwnym bo w starszych samochodach były klimatyzacje a filtrów nie( to w sumie dość nowy wynalazek). No ale może wypowie sie ktoś kto ma taki samochód i wie lepiej. Mi się wydaje że jeżeli byłby ten filtr to powinien być właśnie za schowkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok

 

macie pewnie racje. porostu myslałem ze w takim samochodzie to powinien byc stanbdard tym bardziej jak miałem kiedys opla vectre z tego roku i posiadał on owy filtr. po właczeniu klimy poprostu troszkie smierdzi tak jakby jakimis zanieczyszczeniami bede chyba musiał sie udac na jakies odgrzybianie tej klimy.

 

dzieki za poradę

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej masz racje co do oczyszczenia , ale po drugie musisz wymienic freon , on ubywa i jak jest go zamało to zaczyna smierdziec , ale po jakims czasie przestaje , a jak wyłaczysz klime to tez smierdzi .

trzeba sprawdzic tez chlodnice od klimy czy jest szczelna , bo to moze tez byc powód , ale sadze ze wystrczy nalac swierzego płynu i oczyszczenie , w serwisach klimy jakies 150 zł

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej masz racje co do oczyszczenia , ale po drugie musisz wymienic freon , on ubywa i jak jest go zamało to zaczyna smierdziec , ale po jakims czasie przestaje , a jak wyłaczysz klime to tez smierdzi .

trzeba sprawdzic tez chlodnice od klimy czy jest szczelna , bo to moze tez byc powód , ale sadze ze wystrczy nalac swierzego płynu i oczyszczenie , w serwisach klimy jakies 150 zł

 

pozdrawiam

 

Klime mozna tez nabic samemu. Trzeba tylko nabyc odpowiedni pojemniek z fronem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

 

jak wyłączy sie klime to nie smierdzi....

 

w sobote wybieram sie na serwis klimy do zakładu, zobacze jak pujdzie

 

 

pozdrawiam wszystkich

miłego dnia 8)

 

Jesli chodzi o zapach z klimy to jest plesn ktora sie zbiera przez wilgoc.

Mozna to latwo naprawic.

Kup sobie puszke w jakiegos zapachu (najlepsza pod cisnieniem bo nie chcesz nic wlewac...taka zebys mogl pryskac pod cisnieniem). Ja uzywalem "Lysol" to jest zapach w sumie jak w szpitalu, ale ladnie wszystko dezynfektoje.

FOTKA:

200.jpg

Otworzy wszystkie szyby (i szyberdach jesli masz).

Wlacz klime (ustaw zeby powietrze brala z zewnatrz, nie ze srodka).

Wlacz na najszybsze obroty.

Pod wycieraczkami do szyb na zewnatrz jest taka kratka, klima bierze sobie powietrze wlasnie przez ta kratke.

Cala puszke tego zapachu smialo tam wypryskaj (do tych kratek).

Wejdz do srodka i pozmieniaj rozne funkcje na klimie (klima caly czas chodzi), zmien na nogi, na szybe, na twarz, wszystkie mozliwosci.

Nastepnie, wsiadz w samochod, przelacz z klimy na ogrzewanie (full obroty) i sie przejedz dosydz szybko tak z 1.5 km .

Problem powinien byc rozwiazany i zapach jest swiezy :)

 

Pzd.

Slawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rynku są takie też środki do dezynfekcji poprzez skraplacz. Robiłem to już wielokrotnie. Jak ktoś będzie chciał to zamieszcze tu numer do dystrybutora. Można je kupiś czasem w niektórych warsztatach ale są droższe i trzeba tam jechać, a (przynajmniej na terenie Warszawy) dostawca bez dodatkowych kosztów przywozi towar do domu. W ASO kosztuje ta usługa 100 zeta. Robiąc samemu płacisz tylko za preparat i filtr. No i trzeba miec dostęp od spodu samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
z tego co wiem w wersjach USA nie am filtra przeciwpyłkowego , ale jak jest z europejska wersja nie mam pojecia .

 

Moze temat dawno nie poruszany ...ale moze kom,us sie przyda.

Filtr przeciwpylkowy w wersji Europejskiej jest , ostatnio wymienialem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Szalony

temat wprawdzie dano nie ruszany ale z miło chęcią sie dowiem gdzie jest owy filt bo mam zamiar go wymienic a ciągłe jego szukanie sprawia o ból głowy.

wiec prosze o wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Z tego co sie orientowalem to filtry ktore kupilem wystepuja w rocznikach od 1995 do 1999 wersja europejska Typ A32 !!!

Pisze ze filtry dlatego poniewaz w komplecie sa dwa :)

Znajduja sie pod schowkiem ......odkrecasz 5 czy 6 srubek...sciagasz schowek i masz je na wierzchu :)

 

Pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja pomogę bo znam temat z autopcji. Filterki sa dwa takie prostokątne jeden wsuwany nad drugi. Po odkreceniu schowka jest duża skrzynka z chłodniczką w środku skrecana w polowie i tam sie wsuwa filterek. Ale w mojej Maximce z 96 poprostu nie ma skrznka jest jednolita i niema i próżno szukać :). NIE MA i juz, jak ktoś chce mo mogę mu dać filterek to znaczy dwie te ramki :) bo już kupiłem a tu taki zong.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odkreceniu paru śrubek nic nie widać. nie macie jakiegoś foto może jak to wyglądać całość.

 

a mam jeszcze jedno włączam klime a tam nic nie słychać zeby działała. na wyświetlaczu jest napis auto ale ona jakby woule sie nie uruchoiła.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odkreceniu paru śrubek nic nie widać. nie macie jakiegoś foto może jak to wyglądać całość.

 

a mam jeszcze jedno włączam klime a tam nic nie słychać zeby działała. na wyświetlaczu jest napis auto ale ona jakby woule sie nie uruchoiła.

 

pozdrawiam

 

Bo za duzo to nie slychac w Maximie , tylko czuc chlod :D

A powaznie to sprawdz czy po wlaczeniu klimy podnosza sie obroty silnika !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odkreceniu paru śrubek nic nie widać. nie macie jakiegoś foto może jak to wyglądać całość.

 

a mam jeszcze jedno włączam klime a tam nic nie słychać zeby działała. na wyświetlaczu jest napis auto ale ona jakby woule sie nie uruchoiła.

 

pozdrawiam

 

Bo za duzo to nie slychac w Maximie , tylko czuc chlod :D

A powaznie to sprawdz czy po wlaczeniu klimy podnosza sie obroty silnika !

 

u mnie podnosza o jakies 100 rpm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie podnosza o jakies 100 rpm

 

No u mnie tez gdzies okolo 100-150 rpm i jeszcez pare kucykow zaczyna biec w druga strone :lol:

 

Lift...... jesli masz takie objawy to wszystko jest oki ....a jesli nie chlodzi ....no to musisz zrobic sobie servis klimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...