Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Zatarcie panewki po wymianie rozrządu


Gość Muchomor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam.Po wymianie rozrządu w mojej N15 po przejechaniu 20 km.zatarła się ponoć panewka.Co o tym myślicie.Zbieg okoliczności czy to wina mechanika?Ja w zbieg okoliczności nie wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.Po wymianie rozrządu w mojej N15 po przejechaniu 20 km.zatarła się ponoć panewka.Co o tym myślicie.Zbieg okoliczności czy to wina mechanika?Ja w zbieg okoliczności nie wierzę.

 

Zbieg okoliczności jest tutaj tylko taki, że wybrałeś takiego mechanika. Samo się nie zatarło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żebym ja to wiedział.Niestety nie wiem.Sęk w tym,że oni mogą mi wszystko wcisnąć i dlatego proszę o jakąś pomoc z Waszej strony.Pisz jak coś wiesz.Mi się wydaję,że tą od rozrządu bo z tej części silnika dochodził klekot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zatarła panewka na wałku rozrządu to bym podejrzewał 2 rzeczy:

- albo panowie Ci spitolili konkretnie robotę (tylko po kiego grzyba ruszali by panewki?

- albo od początku przyczyną problemów była panewka

 

W uszkodzenie panewki wału to raczej nie wierzę.

To się zdarza w Ładach i we Fiatach, ale nie Nissan.

 

W obu przypadkach to ewidentna wina serwisu!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wymienić łańcuch trzeba zdemontować głowice i miskę olejową, inaczej będzie problem z uszczelnieniem części głowicy z pokrywą rozrzządu. Jak wymieniali koła zębate wałków rozrządu to musieli je odkręcać-musieli pomylić panewki i lipa.[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś rozrząd robił u tego samego mechaniora co ja :lol: U mnie po ok. 10000 km umarła panewka korbowodowa. O mało skurw..... nie utłukłem a on jeszcze o 100pln się upominał. Od początku coś mi stukało w silniku a on kombinował z zaworami!!!!!! powiedziałem, że dostanie jak wszystko będzie działało tak jak trzeba. Teraz działa ok- ale drugi motor :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wymienić łańcuch trzeba zdemontować głowice i miskę olejową, inaczej będzie problem z uszczelnieniem części głowicy z pokrywą rozrzządu. Jak wymieniali koła zębate wałków rozrządu to musieli je odkręcać-musieli pomylić panewki i lipa.[/img]

no to niezly patent w tym nissanie, chyba w zadnym samochodzie nie trzeba zzucac glowicy aby wymienic lancuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wymienić łańcuch trzeba zdemontować głowice i miskę olejową, inaczej będzie problem z uszczelnieniem części głowicy z pokrywą rozrzządu. Jak wymieniali koła zębate wałków rozrządu to musieli je odkręcać-musieli pomylić panewki i lipa.[/img]

no to niezly patent w tym nissanie, chyba w zadnym samochodzie nie trzeba zzucac glowicy aby wymienic lancuch.

 

Kurcze, faktycznie macie rację.

Własnie sobie poczytałem w książce napraw i rzeczywiście do wymiany trzeba zdjąć oba wałki rozrządu... Początkowo wydawało mi się to niepradobodobne. Co ciekawe z opisu wynika, że wałki są na łozyskach a nie na panewkach! Oj tutaj musi się jakiś spec wypowiedzieć, bo to jakaś inna technika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam to rozłożone na starym silniku. Smarowane jest przez kanalik olejowy od str. głowicy. Nie mam narazie kabelka do telefonu bo bym wam pstryknął fotki. Może jutro dorwę od szwagra. Panewka (czasami buks) to inna nazwa łożyska ślizgowego- więc wszystko się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że głowicę i miskę trzeba wymontować itd.Ja chcę tylko dodać,że Panowie za darmo mi naprawili to co spieprzyli.Jest tylko jeden szkopuł.Silnik wpada w wibracje przy określonych obrotach.Wszystko drży po czym przestaje gdy dalej obroty się zwiększają.Na początku było wszystko ok.No ale po po paruset kilometrach się zaczęło.Ja już mam dosyć.Jestem poprostu wkurzony i załamany tym wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o panewki wałka rozrządu to w oplu kiedyś zalepili mi kanały smarownicze silikonem na który to składa się kosolke rozrządu i głowicę :) przejechałem 20 km stanołem !!!! i dostałem piany, pojechałem do innego mechanika ............. zrobił i wystawił fakturę ................ a sprawca się później wyparł ipowiedział że trzeba było przyjechać do niego ...................wrrrrrr......

 

na szczęście warsztat partacza już nie funkcjonuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sunym przy rozrządzie jest taki mały szkopoł, a mianowicie : zawsze wymienić ślizg napinacza dolnego łańcucha, ponieważ po wymianie łańcucha element ten jest szczególnie narazony na obciążenia i ścieranie-musi dotrzeć sie do łańcucha. W przypadku gdy ślizg pozostał stary, nowy łańcuch trafi w rowki po starym i w bardz krótkim czasie dojdzie do całkowitego zdarcia nakładki. Jednym z objawów są wibracje w okolisy pompw wodnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sunym przy rozrządzie jest taki mały szkopoł, a mianowicie : zawsze wymienić ślizg napinacza dolnego łańcucha, ponieważ po wymianie łańcucha element ten jest szczególnie narazony na obciążenia i ścieranie-musi dotrzeć sie do łańcucha. W przypadku gdy ślizg pozostał stary, nowy łańcuch trafi w rowki po starym i w bardz krótkim czasie dojdzie do całkowitego zdarcia nakładki. Jednym z objawów są wibracje w okolisy pompw wodnej.

 

Chyba ni tylko w Sunnym, mnie mechanior też uprzedzał że jak wymieniać to komplet, łańcuch + napinacz.

Muchomor,

 

Tobie wymienili też napinacze? :?:

Bo jak nie, to chyba Pietkas odpowiedział na pytania o przyczynie drgań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...