Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

N14 DŻITIAJJJJJJJ


bodek_n14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No sprzedałem już ori felgi z zimówkami i chce kupić letnie 15" do nowych felg. Skoro parada nie daje rady na mokrym (czego się i tak spodziewałem) to odpada. Więc nadal przystaję przy S-drive. Masz może jakiś upusty na te opony? W necie chyba po 200zł chodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikey_one

Jaki rozmiar potrzebujesz?? Ja do siebie zakupiłem (też tak żeby nie było za drogo) Marangoni Zeta Linea. Zaeksperymentowałem i muszę przyznać, że nie żałuję... Klei naprawdę nieźle na suchym, na mokrym fajerwerków nie ma ale zachowuje się też całkiem nieźle. Jedynymi mankamentami są dość miękka mieszanka (szybko się zużywają) i niestety przy głębszej wodzie (koleiny) i prędkościach lubią czasem delikatnie "spłynąć"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, używane biorę tylko od pewniaków. Maragoni widziałem ale wolę coś polecanego i pewnego. Decyzja już zapadła tylko szukam najtańszych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejwra

Za 210 PLN mam 195/50 R15 82 V PA01 YOKOHAMA czyli Parady i pewnie jeszcze jakaś zniżka będzie

 

Za 200 PLN mam 195/50 R15 82 V AC01 YOKOHAMA takie jak mam u siebie i też pewnie zniżka będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre ceny, ja też się zgłosze po Paradę na wiosnę.

 

BODEK sorry za offtop, ostatni post na temat mojego wozu w Twoim temacie, ale może Cie zainteresuje ten temat:

 

Wskaźniki zamontowane. Robota była ciężka, tym bardziej, zę jestem przeziębiony i wszystko boli.

 

Ale po kolei. Podstawka jest dosyć gruba i miałem wątpliwości czy wahacz nie uderzy w filtr. Póki co po testach nie ma śladów kontaktu ale szkoda mi atakować krawężniki czy wertepy. Najwyżej podklepie trochę filtr jak stwerdzę, że uderza.

Z montażem podstawki nie było większych problemów, gwinty są szczelne, uszczelniają się w miarę dokręcania śrub (trzeba mega siły żeby dokręcić do końca śrubki zaślepiające). Tak to wygląda.

 

zdjcie051ec4.th.jpg

 

zdjcie056vb4.th.jpg

 

Czujnik ciśnienia oleju musi być w tym położeniu bo inaczej uderzy w niego półoś gdy samochód będzie stał na kołach. Podstawka też ma wąski zakres położeń gdyż przeszkadzają węże od chłodnicy oleju.

 

Zegary jeszcze bez zaślepki i z kablami puszczonymi po wierzchu, ale mniej więcej widać gdzie będą na stałe. Nie miałem już dziś siły tego ogarnąć.

 

zdjcie052if7.th.jpg

 

To tyle narazie, jutro zrobie zaślepke radia z owtorami, pochowam przewody i umocuje wszystko już tak jak się należy. Jeszcze waham się nad podświetleniem, byłem przekonany że białe, ale czerwone też ładnie wyglada. Może zrobie przełącznik na różne okazje.

 

Jeszcze FILM poglądowy.

 

Co sądzicie o tym filtrze oleju, jest to duży problem? Podklepać filtr dla pewności? Niższego nie bardzo już idzie znaleźć.

 

Pozdrawiam

 

Wskaźniki zostały finalnie zamontowane. Tak wygląda teraz wnętrze mojego wozu.

 

obraz001qi0.th.jpg

 

obraz004nv7.th.jpg

 

obraz009fs5.th.jpg

 

obraz012ij8.th.jpg

 

A tutaj

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wskoczyły jednak zimy Toyo S952 Snow Prox 195/50 R15.

 

1570.jpg

 

W porównaniu do Letnich nabytych z felgami...... w ogóle nie ma co porównywać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak wygląda sprawa ciśnienia oleju w zależności od obrotów silnika? Na jałowym jest jakie i przy jakich obrotach osiąga ciśnienie nominalne (maksymalne) :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jałowych przy kompletnie zimnym silniku 4,2 bara, przy 75 stopniach 2,5 , do wyższej teperatury jeszcze nie było okazji nagrzać, ale jestem w szoku bo przy wskazówce temperatury cieczy w optymalnym położeniu podczas jazdy tempertura oleju to ledwo powyżej 50 stopni :zdziw: Strasznie długo się nagrzewa :/ Przy 90 stopniach na wolnych obrotach powinno być ok 1,5 bara. Maksymalnie jest 5 bar jak mu się do końca gaz wciśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie jest tak, że maksymalne ciśnienie jest już przy 1500-2000obr? Maksymalne jest przy maksymalnych obrotach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dobrze kumnąłem, ale po rozruchu na ssaniu, u mnie, koło 3,5 bara, obroty niestety się wahają od 1500 do 2500 -Rossi miał to samo, a potem spada do 1,8 przy spokonej jeździe. Na wyścigach 4,0 czyli max. Był wymieniany ostatnio termostat, ale przy szybszej jeździe temperaturka spada prawie na dół skali. VE lubi jednak być ciepły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie jest tak, że maksymalne ciśnienie jest już przy 1500-2000obr? Maksymalne jest przy maksymalnych obrotach?

 

Maksymalne ciśnienie robi się pod pełnym obciążeniem. Jak mu dam ostrzej od 2 tys. obr to wskakuje na 5 bar, zaraz jade na testy to sprawdze dokładnie czy jest tak jak mówie, bo krótko jeździłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był wymieniany ostatnio termostat, ale przy szybszej jeździe temperaturka spada prawie na dół skali. VE lubi jednak być ciepły :D

No nie godaj że po wymianie termostatu tak jest... ??

Po rozgrzaniu silnika powinno cały czas utrzymywać środek skali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW trzeba będzie zrobić sobie taki zestaw wskaźników. Ciśnienie oleju by się głównie przydało w wysłużonym już trochę SR20.

 

[ Dodano: Wto 23 Gru, 2008 23:17 ]

Pojeździłem na nowych gumach. W porównaniu z twardymi jak kamień starymi letnimi to pływają trochę te gumy ale ta trakcja :diabel: Wcześniej na przodzie miałem 185/55 R15 i czuć było leciutkie zmulenie auta. Obecnie jest tak jak na 185/60 R14. Widać profil bardzo zbliżony. Jazda na tamtych starych gumach to tragedia. Kierę rwały jak szalone auto strasznie nerwowe a teraz luksusik.

 

Przegoniłem się przed chwila ze starym Cifem iVT tyle, że z panna byłem i odjeżdżał mi na pół auta. Różnica w wadzę aut i pasażerów pewnie ze 150kg na moją niekorzyść więc nie jest źle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: Wto 23 Gru, 2008 23:21 ]

Przegoniłem się przed chwila ze starym Cifem iVT tyle

 

jaki kolor? ... znaki szczególne?

 

[ Dodano: Wto 23 Gru, 2008 23:23 ]

150kg na moją niekorzyść więc nie jest źle

 

jest żle... vti 5gen kolegi z krótką, zeszperowaną skrzynią od integry, na dolocie, wydechupo stojeniu hondatą dokładało mi długość do 140 ale potem wszystko było moje

 

mi udaje się nawet trzymać za Yarko :D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor grafit, naklejka ssgarage w tyłu, naklejki ori na bokach (dohc v-tec chyba), ori felgi od ivt, na pewno stożek.

 

No musimy kiedyś stanąć na kresce i porównać nasze wozy. Z twoich opowieści i jakiś filmików to ta Prima lata ale z wykresu nie za bardzo to widać. W czym rzecz. Pomijam fakt łącznika bo biegi to i ja szybko zmieniam.

 

[ Dodano: Wto 23 Gru, 2008 23:34 ]

oczywiście to był cif 4gen (żelazko) najprawdopodobniej iVT, rej. WE xxxxx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dałem rady potestować wozu bo u mnie śnieżyca i oblodzenie na drodze :/ Obadam te ciśnienia jak zima puści.

 

Ale mam dziwne spostrzeżenia. Jechałem dziś dwukrotnie odcinek 13 km. Czy to możliwe żeby olej na takim dystansie osiągnął jedynie 65 stopni? Jazda do 2,5 tys. obrotów z racji zalodzenia jezdni. Olej nie powinien mieć przynajmniej 80-90 stopni podczas normalnej jazdy? Jechałem ze 12 minut, może się mylę ale czy nie powinien się nagrzewać szybciej i bardziej?

 

A civica 6gen b18c4 (169hp), tyle że w sedanie to ja ostatnio zrobiłem o 2-3 długości w połowie 4ki ~180. Honda w serii nie jedzie :D musiał mieć dłubaneo tego civ'a i do tego masa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przedwczoraj się ganiałem VTi i zostałem o długość :/ VTi bez kata i z dolotem, moje z dolotem, ale z katem. Więc całkiem podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to jak włożę mokasyny, bo w adidasach jestem szybszy :D

 

na prostej napewno :D.... i na dyskotece :D:D:D:D:

 

[ Dodano: Sro 24 Gru, 2008 01:28 ]

VTi

 

seria bez krótkiej skrzynki i szperunku dostaje 2-3 długości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był wymieniany ostatnio termostat, ale przy szybszej jeździe temperaturka spada prawie na dół skali. VE lubi jednak być ciepły :D

No nie godaj że po wymianie termostatu tak jest... ??

Po rozgrzaniu silnika powinno cały czas utrzymywać środek skali...

Nie mówię, że po wymianie termostatu. Po prostu tak jest. Dojeżdżam rano do C, wskazówka środek, prosta do 170 i wskazówka dół. Potem wraca do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...