Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

N14 DŻITIAJJJJJJJ


bodek_n14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panewki korbowodowe standard ori Nissan kosztują 60zł/komplet na jedną korbę czyli 240zł za komplet natomiast zestaw pierścieni standard ori Nissan to koszt 1082zł... Pierścienie w focie zamienniki kosztują coś koło 350zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz silnik i sprawdź panewki - będzie po nich widać czy się nadają czy nie, nie ma sensu pchać się w nowe...

Ponadto Nissan panewek STD ma 4 gradiencie pasowania, musisz numery panewek odczytać ze starych by wiedzieć jakie kupić.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę o gradientach pasowania ;) Wiem, że jest kilka rodzaji panewek standardowych bo nawet gość z Nissana to mówił.

A jak ma się sprawa z panewkami ACL. One są jedne na nominał czy też mają różne szerokości na nominał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Pogadamy przy okazji jak odwiozę ci ten tłok.

 

Chciał bym zaprosić wszystkich WYMIATACZY większych i mniejszych na www.nz . Jest jak na starym forum. Zostałem tam moderatorem działu Performance Garage ale i tu będę opisywał projekt.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

się robi :D

gdzieś mi zaginęło większe..

 

estytyki już nie ma. czarne stalowe felgi i to co było. dolot trochę inaczej wygląda, jest obklejony szara taśmą bo złączki zaczęły pękać (jak bym miał ze 2 bary ;))

post-9405-1260556431,5128_thumb.jpg

Edytowane przez bodek_n14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Coobcia przyjmiecie to mnie też  :D:D:D:D Maszyna gotowa na następny sezon; jeszcze trochę pomajdrujemy. Będzie ...                         :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zrobimy konkurencję dla NKP i NZ :D Spoko, że Prima już lata. Zapraszam na Nizzan z**e! Problemy z zalogowaniem musiały być chwilowe choć nie pytałem o to modów.

 

acha, daj znać czy chcesz te graty ciągnąć razem ze mną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ten pier.... talerzyk wstrzymuje mnie z wrzuceniem łba na silnik i robię przelew po weekendzie.

Edytowane przez bodek_n14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem i nic tak więc przelew poszedł i dostałem zwrotnego maila z numerem przesyłki. Mam nadzieję, że w przeciągu 2 tyg u mnie będzie. A w między czasie Coobcio ogarnął frez na tłoki i taki oto efekt powstał :) Robota pierwsza klasa, choć to i tak pod ewentualne wałki N1. Na serii raczej nie powinno być kolizji, zwłaszcza, że sprężynki twarde są. Dzięki chłopaku!

post-9405-1260999953,0067_thumb.jpg

Edytowane przez bodek_n14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu jest wyważanie, trochę nagaru dojdzie i wszytko o kant d*py potłuc...

Swoje jak warzyłem przed czyszczeniem to wychodziła waga od 412 do 416 gram - dopuszczalne jak kręcisz silnik powiedzmy do 8 tyś obr.min...

Po wyczyszczeniu wagowo wyszły dwa po 411 i dwa po 412gram.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w takim wypadku wogole nie ma sensu wywazac, bo jak nawet kreci sie do 10k rpm i sie wywazy, to dojdzie troche nagaru i lipa :P jak dla mnie to trzeba wyczyscic, zwazyc i wywazyc :D

a to walkow n1 nie bedzie poki co?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodek ma serie wałki ale dostał piekny prezent do głowicy VE tzn. talerzyki i sprężynki Brian Crower tak wiec wałki zawsze na szybkości można zmienić, narazie niech to zostanie poskłądane, uruchomione no i zacznie się proces docierania :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, myślałem nad wagą tłoków po obróbce i zważyłem je wczoraj. Wszystkie ważą po 315gram ale nie wiem ile setek dokładnie(nie 415 jak napisałeś ale może mówisz o innych tłokach albo te z P11.144 są delikatniejsze ;) ). Waga dość dokładna. Nie będę sobie tym zawracał głowy na razie. Jak łożyska główne padną to będzie okazja do kolejnych modów. Wałki N1 są w planie ale wszystko zależy od $$$.

 

Po czyszczeniu wyglądają świeżej ;)

post-9405-1261092918,524_thumb.jpg

Edytowane przez bodek_n14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tłoki ze sworzniami i po jedyn zabezpieczeniu warzą ok 410-411gram :)

Bez sworzni może być jak mówisz :D

Z wyważaniem daruj sobie... :P

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...