Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Amortyzatory. Tu i tylko tu:


Gość jarros
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos z was slyszal moze cos o amorkach niemieckiej firmy NK?? :?:

jak pytalem o amory do swojej N14 (na tyl)- ceny powalajace!! kosmos!! #-o - to natknalem sie wlasnie na amorki NK po 180 zl/szt!!!! i... bylem w szoku!! :idea:

co Wy na to!!!?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary nie wiem, nie znam firmy ,a handluje czesciami do samochodów japońskich i koreańskich,bo mam sklep. Jak chcesz to jutro robocie, sprawdze Ci w katalogu ewentualnie jakies amorki , najlepiej KAYABA albo "monroł". Sam na nich jeżdże i nie narzekam.

jarodbartenders@wp.pl

 

GG 6439154

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powolutku i niechętnie przymieżam się do wymiany amorków.

Do wyboru mam Kayaba(1160 4szt.) lub Sachs(jakieś 760 PLN/4 szt)

 

Różnica w cenie jest znaczna. Kiedyś jeździłęm już na Sachsach i nie było z nimi problemów.(Ale to był Golf II)

Jakie macie doświadczenia w tej materii?

 

Czekam na opinie.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też szukam amorków ale tylko na tył,

u nas sachsy są po 200-210 zł a KYB po 240zł, a Monroe po 400zł,

KYB są dobre używałem kiedyś w innym aucie a do niemcow nie mam zaufania, w sklepach jak mówiłem ,że Sachs to szajs :-)

to sprzedawcy sie oburzali , 'no,coś pan, to najlepsze na świecie amortyzatory', hehe,

ale na przód sachsy są tańsze do Almery od KYB, nie bardzo to rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem Sachs'y na tyle w N14 i w zimie zamarzaly!! szajs totalny!! :evil:

teraz kupilem NK z 3letnia gwarancja (to chyba o czyms swiadczy) za 190zl/szt!! :wink: i jak narazie (odpukac jestem zadowolony!! 8) a przejechalem na nich 2 tys km.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolutku i niechętnie przymieżam się do wymiany amorków.

Do wyboru mam Kayaba(1160 4szt.) lub Sachs(jakieś 760 PLN/4 szt)

 

Różnica w cenie jest znaczna. Kiedyś jeździłęm już na Sachsach i nie było z nimi problemów.(Ale to był Golf II)

Jakie macie doświadczenia w tej materii?

Ja ostatnio wymienialem tyl w N15 i wybralem gazowe Kayaby, jako ze ciesza sie bardzo dobra opinia i czesto byly polecane na pl.misc.samochody. Na razie ciezko mi powiedziec cokolwiek, bo zrobilem dopiero ok 1000km. W kazdym razie jesli chodzi o ceny, to mysle, ze mozesz jeszcze sporo zbic. Ja jak kupowalem, to za tyl wolali sobie 260-300zl (w Warszawie). Wystarczylo troche poszperac wykonac pare telefonow, powiedziec ze to co oferuja wcale nie jest tanio i w koncu kupilem po 208pln/szt. Nie plac wiec od razu ceny jaka ci wola sprzedawca. Ja wyszukalem na www.moto.sklep.pl, cena byla fajna, ale troche daleko, trzeba by doliczyc przesylke. Zadzwonilem do sklepu w Wawie, powiedzialem ze widzialem po 208, wiec sprzedawca stwierdzil, ze tez po tyle sprzeda pomimo, ze wczesniej chcial 260... Wiec.... TARGUJ SIE! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia jest taka, że różnica w cenie jest większa, niż różnica w jakości. Ale to jest moje zdanie...

A musisz wymieniać od razu wszystkie?

 

Autkiem codziennie do pracy robię 30 kilosów i rozstanie na czas wymiany to dla mnie dramat. Tylne są już do natychmiastowej wymiany a przednie pewnie wkrótce.

Więc wolę poczekać, uzbierać kaskę i wymienić od razu całość.

 

Co ciekawe na allegro gość się ogłasza, że Sachsy na tył ma po 139PLN a przód po 298...coś podejrzanie niska ta cena.

Pojeżdzę po sklepach i wybadam temat.

Też wolałbym Kayabę, ale różnica wychodzi mi powalająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autkiem codziennie do pracy robię 30 kilosów i rozstanie na czas wymiany to dla mnie dramat. Tylne są już do natychmiastowej wymiany a przednie pewnie wkrótce.

Więc wolę poczekać, uzbierać kaskę i wymienić od razu całość.

 

 

no, dziwne rzeczy piszesz, to że padł tył nie znaczy , że zaraz padnie przód, przod może przetrzymać jeszcze nowy tył, chociaż oczywiście nie musi,

na tył tańsze są SACHSY a na przód tańsze są KAYABY,

a co do ceny wymiany to dwie najtańsze oferty w Koszalinie to 50 zł

i 80zł (za parę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja praktyka z róznymi autkami mówi, wymieniasz tył, wkrótce czeka cię przód :-(

 

U mnie sa objawy zużycia zarówno przodu jak i tyłu. Co prawda przód jeszcze z pół roku wytrzyma, ale jak się planuje jeździć autkiem conajmniej dwa lata, to po co dwa razy pitolić się z wymianą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie zdecydowalem na KAYABE moge dostać za 230 zl sztuka na tył a SACHSY po 205zł, a przód odpukać mam dobry,

 

MIKE, a czy zauważyłeś jakieś dodatkowe objawy "skończonych" amorków z tyłu? podczas jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy większych prędkościach autko ma tendencje do myszkowania.

Przy wjeździe na koleinę wyraźnie ciągnie na kierownicy,

no i jak spojrzeć na amorki to widać popękane osłony (zwłaszcza z tyłu).

Podczas wjazdu w dziurę słychać stuki, prawdopodobnie od wybitych osłon gumowych (przód i tył). Pierw podejrzewałem przeguby, ale na skręcie koła nic nie chrobocze, a osłona przegubu jest cała, nie ma wyczuwalnych luzów.

 

Z kolei podczas hamowania na muldach zbyt często załącza się ABS

(domyślam się, że koło zbyt często traci przyczepność - zużyty przód).

 

Co mnie zadziwia to auto wogóle się nie buja.

Przed kupnem autka byłem u zaufanego mechaniora i poradził wymienić,

więć prędzej czy później nasze zakichane drogi zweryfikują jego teorię.

Niestety prawda jest taka, 2-3 lata po Łodzi i nie ma zawieszenia co to wytrzyma :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do konfortu jazdy to trudno mi coś powiedzieć, bo bodajże wersja SR z założenia ma być twarda, ale mam wrażenie że koło "głucho" udeża po dziurze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha!

Udało mi się znaleźć amorki w cenach jak poniżej

Kayaba Sachs

Przód 690 520

Tył 400 270

 

Cena za komplet z allegro, sporo taniej niż w sklepie.

Różnica pomiędzy Kayaba i Sachsem to 300 PLN, więc chyba zaryzykuje Sachsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są ceny za parę ,chyba, a nie za sztukę?

no tanio

Eee... no bez przesady... Na 100% za pare. A czy tanio? Sam mniej wiecej za tyle tylne Kayaby kupowalem. Fakt, ze trzeba bylo troche podzwonic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniac to odrazu komplet czyli przod i tyl :) Ja 2 lata temu wymienilem u siebie na KYB i jestem bardzo zadowolony, nie byla to najtansza propozycja na rynku ale ne zaluje tego zakupu, czasami warto doplacic "pare groszy" wiecej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniac to odrazu komplet czyli przod i tyl :)

Ja wymienialem tylko tyl, a to dlatego ze strzelil mi prawy - sprawnosc mial na poziomie 24%, a pozostale (drugi tyl i przednie) 63-64%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są ceny za parę ,chyba, a nie za sztukę?

no tanio

 

Cena za parę!

choć w niektórych sklepach za Kayabę krzyczeli 500 PLN za sztukę ;-)

Kiedyś kupowałem Sachsa do Golfa i się nie zawiodłem.

A 300 PLN to spora różnica więc chyba zaryzykuję, chyba że ktoś ma jakieś koronne argumenty przeciwko Sachsom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Domino

podaj linka do gościa z allegro co ma amorki w tej cenie bo jak mam dac 160pln za sztuke NK to moze warto dołożyc do 200 za Kayabe ale cos nie chce mi sie wierzyc ze tak tanio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytajcie tych gości:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=49313969

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=49083903

 

Co prawda nie wystawili na allegro Sachsów ale mogą je ściągnąć w okolicach 130 PLN za sztukę za tył.

 

Byłem wczoraj u diagnosty. Przód 50% tył 20%. Co do tyłu nie mam wątpliwości, a co z przodem? Wymieniać czy poczekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj u diagnosty. Przód 50% tył 20%. Co do tyłu nie mam wątpliwości, a co z przodem? Wymieniać czy poczekać?

 

 

50% to jest OK,wymieniaj tylko tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...