Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Amortyzatory. Tu i tylko tu:


Gość jarros
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czym sie rożnia? amorki czyli jak w temacie. dawno sie nie odzywałem ale teraz potrzebuje pomocy czym sie różnią amorki chodzi mi o tył od sunny 1.4 1.6 3 drzwi a 2.0 gti terz 3 drzwi no i wreszcie cy takie zaloże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł oczywiście na KAYABy.Razem z wymianą 660zł.(2szt amorki, osłony i wymiana).

Właśnie jestem po wymianie, robiony tył, koszt : 2 amorki kayaba po 200 za szt. po 50 za wymiane od szt. + jedna wymieniona zwrotnica 220

 

W sumie 720 zeta, dobrze że te amorki miałem z 40% zniżką bo nie ciekawie by było ale już jest dobrze, jestem zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy przednie amory nadają się do wymiany gdy dość długo przód auta podskakuje podczas depnięcia na pedał gazu? Nie trwa to wieki, ale mam wrażenie, że oprócz przypadłości chyba każdego przednionapędowca może to być już sygnał do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość Oweedom

Hej! Odświeżę trochę temat. Dopadła mnie wymiana amorków z tyłu. Wytrzymały w mojej K11 ok. 90 000. Byłem bardzo ciekaw, jakie włożyła fabryka - okazało się, że MONROE.

 

Kupiłem KYB Premium. Znalazłem człowieka z allegro, który handluje głównie amorkami. Ma niezłe ceny, najniższe, jakie znalazłem. Za sztukę płaciłem 140 PLN. Przyszły kurierem na 2. dzień. Poniżej podaję namiar GG - prawie zawsze ktoś tam siedzi po drugiej stronie:

 

3893194

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość auto-moto

Oweedom, to może idąc tokiem takiego rozumowania,że REKLAMA JEST DZWIGNIĄ HANDLU zareklamuje swoje usługi i produkty tutaj.Pragnę zaoferować każdemu forumowiczowi amortyzatory KYB,SACHS,MONROE,TOKICO w rewelacyjnych cenach.Piszcie do jakiego autka potrzebujecie amorki (model,rok,pojemność i czy przód czy tył) a ja przedstawię każdemu ofertę.Amortyzatory wysyłam kurierem GLS w cenie 17 zł przy wpłacie na konto albo 23 zł "za pobraniem.Każdy kupujący otrzymuje po zakupie nr. listu przewozowego GLS i na stronie www.gls-poland.pl może sobie sprawdzić STATUS przesyłki.Do każdego zakupu dołączana jest karta gwarancyjna z dowodem zakupu.

 

ZAPRASZAM SERDECZNIE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie ja do:

Micra K10 92r

jaka cena amorow przod i tyl KYB excel-g ?

i jesli masz do tego odrazu oslony i odboje to w jakiej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość auto-moto
w takim razie ja do:

Micra K10 92r

jaka cena amorow przod i tyl KYB excel-g ?

i jesli masz do tego odrazu oslony i odboje to w jakiej cenie?

 

Gazówki KAYABA:

Przód lewy 332025 symbol ,cena 185 zł

Przód prawy 332060 symbol , cena 185 zł

 

Tył:

L/P 341056 symbol ,cena za sztukę 150 zł

 

Osłony z odbojami mam za komplet na 2 amorki mam po 50 zł

 

Koszty wysyłki j/w :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam i pozdrawiam wszystkich klubowiczów.

 

Jestem tutaj nowy i właściwie zaczynam dopiero przygodę z Almerką, mam ją dopiero kilka tygodni i moje wrażenia z jazdy są super.

Mój samochodzik to Nissan Almera N15 - 2.0D z 1999r.

 

Mam pewien problem i proszę Was o radę

 

Wymieniłem jakiś tydzień temu amory z przodu (bo mi poprostu przegniło mocowanie dolne sprężyny na amortyzatorze - szok - i sprężyna poleciała w dół) . Założyłem gazowe kayaby (po 265szt) i powiem szczerze że jeździ mi się gorzej niż na starych (oryginalnych jeszcze NISSANACH) . Samochodem buja (bardziej wyczuwalne z tyłu) i czuje drgania na kierownicy na wszelkich nierównościach a poza tym lekko ściąga w lewo (to akurat drobiazg) , generalnie komfort jazdy mi się znacznie pogorszył.

Zbieżność jest ok. Byłem na stacji przeglądów i charakterystyka amorów wygląda tak

przód 80/80

tył 65/65

czyli w miare dobrze (przynajmniej mi się tak wydaje)

 

Bardzo proszę o Wasze rady bo czytając fora wiem że jesteście doświadczeni i wiecie co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie nie wiem czy jeździć spokojnie czy powoli obawiać się roboty przy zawieszeniu.

 

Objawy są takie - przy jeździe po nierównościach - nierówny popękany asfalt, studzienki kanalizacyjne to słysze taki odgłos jakby jakieś rurki tłukły się, a gdy na postoju przy otwartej masce troche pobuja się przodem jest jakieś chrobotanie, uderzanie. Nie wiem czym może być to spowodowane. Na przeglądzie wyszło że wszystko ok, amorki sprawne, a coś się tłucze ... Trudno jest mi określić co to robi, w piątek spróbuje kogoś wyciągnąć na spocie na jazde i sam zobaczy o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż typowej zbieżności nie robiłem jedynie kolega który pracuje na stacji diagnostycznej sprawdził mi na przyrządach , jak to dokłądnie opisać nie wiem ale wyszło mu przy pomiarach że różnice w przednim zawieszeniu są 0/0. Więcej szczegółów nie znam przy czym on twierdzi że wiele aut tak sprawdzał i późniejsze ustawiania zbieżności to potwierdzały.

 

Ale dla mnie też to do końca wiarygodne nie jest , chcę jeszcze spróbować przemienić koła tył na przód (chodzi o zlikwidowanie ściągania w lewo) jeżeli nadal będzie ściągać to jadę na zbieżność .

 

A swoją drogą to ja nigdy nie widziałem czegoś podobnego żeby amortyzator 8 letni tak skorodował, niewiele mu brakowało do całkowitego przedziurawienia.

 

[ Dodano: Wto 03 Lip, 2007 12:41 ]

ale za to jazda na starych (w końcu oryginały NISSAN) amorach była nieporównywalnie lepsza (komfortowa) i auto się naprawdę lepiej trzymało drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie pocieszyłeś , sprężyny to jakieś 150 za szt + wymiana, noo jak narazie to mam przy tym aucie więcej wydatków niż przyjemności.

 

Oby się na tym skończyły awarie bo naprawdę żal by się było z nim rozstać.

 

Dzięki za rady.

Pozdr.

 

[ Dodano: Wto 03 Lip, 2007 14:25 ]

Ale wracając jeszcze na chwilę do tematu.

 

Piszesz że sprężyny mogą już mieć dość a jak w takim razie zinterpretujesz to że na starych amorach wszystko było ok i samochód jak już pisałem super trzymał się drogi a jazda była super komfortowa poprostu płynął po drodze (nie bujał , płynął)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 65/65 to już za mało ? czy bardziej różnica między przodem a tyłem?

 

Wiesz a raczej czy wiecie może gdzie w takim przypadku można kupić (a nie przepłacić) sprężyny w moim rejonie no i jakie - preferuję jazdę raczej komfortową niż sportową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Pociągnę jeszcze trochę temat amortyzatoró do mojej almy

 

Otóż byłem wczoraj na stacji diagnostycznej i jak już wcześniej wspominałem tył mam 65/65 czyli powiedzmy obleci ale wymiana czeka mnie za jakiś czas napewno zwłaszcza że osłony są zmasakrowane.

 

Bombel napisałeś mi że sprężyny z przodu są zapewne dobite i na starych amorach wraz z tymi sprężynami jeździło się komfortowo tymczasem mój przód jest zdecydowanie wyżej niż tył (po wymianie amorów się podniósł) co wskazuje jednak na to że sprężyny nie są dobite. Stawiam raczej na tę różnicę między przodem a tyłem (80/80 - 65/65) bo przód jest na nowych amorach twardszy a tył jednak wybity i miękki no i buja.

Poza tym wydaje mi się że na nowych amorach zawsze będę bardziej wyczuwał wszelkie dziury i nierówności niż na starszych wybitych (dopasowanych do nierówności :))

Co powiesz na moją teorię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli "skok sprężyny" jakie powinno być ugięcie , ile razy ma zakołysać itp?

 

Po zmianie amorów sprawdzałem "ugięcie" i wydaje mi się że jest w porządku. Jak to powinienem sprawdzić?

 

Wracając jeszcze do moich amorów to na stacji diagnostycznej wykres przednich amorów wyglądał prawie jak stożek (tył zbliżony do choinki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jak sie Wam sprawuja amory NK badz KYB z allegro, chodzi mi o przod

za NK chca ok 120-130

za KYB po 170-180zl

 

w Cz-wie w sklepach za

sachsy 210

za Tokiko czy jakos tak 200zl

Daco ok 140zl

 

co polecacie?

z tylu mam olejowe sachsy 2 czy 3 rok i jest OK, oslony dalem lepsze tez monroa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co polecacie?

 

Ja jakbym wybierał to tak bym to poklasyfikował:

1) KAYABA

2) TOKICO

3) SACHS

4) NK

5) DACO - nawet bym o nich nie myślał bo szkoda pieniędzy na ten bubel :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przemysleniach wybor padl na KYB czyli wg klasyfikacji auto-moto

teraz czekam na kaske, jak bedzie to bede bral te KYB

 

u Ciebie KAYABA 633115/6 auto-moto po 175 zl widze ze sa, cena przyzwoita, jesli sie zdecyduje na zakup przez Internet to zamowie u Ciebie

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
u Ciebie KAYABA 633115/6 auto-moto po 175 zl widze ze sa, cena przyzwoita, jesli sie zdecyduje na zakup przez Internet to zamowie u Ciebie

A czy będą pasować do Sunny 3D na tył? Jak tak to też bym w niedalekiej przyszłości zamówił 2 szt + kp. odboi i osłon. Hermoll jak Ci bardzo się nie spieszy to byśmy razem zamówili by było mniej za przesyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...