Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Poziom płynu chłodzącego w N16 dci


Guest DINO1972

Recommended Posts

Guest DINO1972

Witam,

Mam pytanie, czy spotkał się ktoś z ubytkiem płynu po okresie zimowym. Almera ma 0.5 roku 20 tys. na liczniku. I tu nagle pewnego dnia poziom jest 0,5 cm ponizej znacznika min. Wycieków nie widac, z wydechu brak białego dymu, ogrzewanie działa, temperatura silnika ok, jeździ normalnie?

Może ma ktoś z was teorię na ten temat.

P.S Dzisiaj wstawiłem do warsztatu zobaczymy co powiędzą.

 

 

 

Almera 1,5 dci 2004

Link to comment
Share on other sites

Guest sonar

Powolny ubytek płynu jest najnormalniejszym zjawiskiem na swiecie i to niezależnie czy latem czy zimą. Po prostu trzeba dolać płynu i poobserwować czy znowu nie ubyło.

Link to comment
Share on other sites

Mam to samo. Tyle, że ja dolałem 2 litry płynu do chłodnicy. I tez żadnych śladów na betonie w garażu ani nigdzie. Gdyby nie to, ze instalacje smarowania i chłodzenia się nie stykają to bym zaczął podejrzewać, ze zamiast oleju bierze płyn do chłodnicy.

Link to comment
Share on other sites

mi w zimie w N15 też się tak zdarzyło, spadł poziom poniżej minimum, ale dolałem i teraz od dłuższego czasu jest OK, znaczy sie nie spada

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
Guest NaMiBiA

Mi to co chwile działo się zimą, jeździłam z baniakami. Ociepliło się i koniec choć u mechanika dostałam specjalny proszek, który miał zasklepić ewentualny przeciek.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...