Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Sunny GTi Mac'a


MacGayver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

MODEL: Sunny GTi

 

SILNIK: SR20DE

 

UKŁAD DOLOTOWY: Filtr stożkowy Fujita

 

UKŁAD WYDECHOWY: przelotowy na dwóch tłumikach

 

UKŁAD NAPĘDOWY: FWD

 

UKŁAD HAMULCOWY: Almera GTi przód, tył seria - tarcze

 

ZAWIESZENIE: Monroe +H&R -35mm

 

ELEKTRONIKA: seria, czyli elektryczne szyby, elektryczne lusterka

 

CAR-AUDIO: Sony CD i jakieś głośniczki

 

ŚRODEK: Seria, czyli fotele GTi, zegary Gti, kierownica Gti

 

BODY-KIT: Seria

 

MOC: 143KM+

 

OSIĄGI: dobre, ale nie wystarczające ;)

 

PERSPEKTYWY: Dolot ze stożkiem Fujita + CAI (filtr done)

kat out (done)

sprężyny H&R -35mm (done)

OZ Racing Superturismo GT WRC "15 (te same, tylko na wiosnę

odnowione)

znaleźć zderzak od GTi (done)

progi i dolne części zderzaków w kolorze nadwozia (in progress)

smt6 (in progress)

regulowane kółka rozrządu (w drodze)

kolektor 4-2-1 SSAC

 

 

 

Więcej zdjęć z zew porobię jak tylko dorwę aparat :D

 

 

Trochę przygotowań

1da76c0b5de4f560.jpg

 

09d88199f3ed37ce.jpg

 

Nowe sprzęgło Aisin

50d010249d789d80.jpg

 

Nowe amortyzatory Monroe

18a20ae0449d3d2b.jpg

 

Wydech

daace68a5e15e016.jpg

 

W czasie drobnych prac naprawczych :)

0418fe9ddc0cceb7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj na grubo w niego wchodziliście... Przygotowywanie pod lakierowanie ?

Ps. czemu motor z niego wylądował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod lakier to pkt 1, a pkt 2 to że pękła osłona przegubu i uwalona była cała komora z tyłu no i cały silnik. Nie mam pojęcia jak to się stało ale tak go kupiłem. No i dostał delikatnie w lewy przód, lewy błotnik wyklepany, a zderzaka jak nie było tak nie ma :| Przeszłościowo wydaje mi się, że raczej mocno nie dostał, no chyba że tak dobrze był zrobiony i nie widać. Nie zmienia to jednak faktu, że jeździ przyzwoicie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie mody się szykują :?: jaki kolorek będzie :?: co to za opony i wydech :?: ...oj szykuje się kolejny pięknie zrobiony klasyk :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolorek zostaje ten sam, jedynie dopieszczenie elementów karoserii, czyli kilka malowanie a później polerka całości. Opony to Yokohama AVS 195/50 R15. Co do wydechu to nie potrafię powiedzieć, może kiedyś hamownia powie co rzeczywiście daje (mam nadzieje, że nie zabiera ;) ) Mody na początek wypisane, dojdzie jeszcze rozpórka przednia i tylna z Almery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do adaptera do filtra to żyjąc starym tokiem myślenia wziąłem się za dorabianie go (do Exy musiałem wszystko dorabiać) Elegancka blaszka robiona przez pół dnia :|

Wieczorem dowiedziałem się ze można go kupić :P A dzisiaj już do mnie zawędrował :D

 

22a04912e86ab108.jpg

 

dotarł także stożek, na wiosnę szykuje się trochę zmian, trzeba pogonić trochę to miasto :P

 

1a9b3dc3f24cd935.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do adaptera do filtra to żyjąc starym tokiem myślenia wziąłem się za dorabianie go (do Exy musiałem wszystko dorabiać) Elegancka blaszka robiona przez pół dnia :|

Wieczorem dowiedziałem się ze można go kupić :P A dzisiaj już do mnie zawędrował :D

 

Obrazek

 

dotarł także stożek, na wiosnę szykuje się trochę zmian, trzeba pogonić trochę to miasto :P

 

Obrazek

 

 

trzeba tylko trochę te otworki rozwiercić pozatym pasuje :) co do filtra to najlepszy wybór... lepszy jest tylko APEXi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba tylko trochę te otworki rozwiercić

 

No właśnie się dziwiłem czemu mi nie pasuje :P pilniczek w rękę i już siedzi na miejscu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba tylko trochę te otworki rozwiercić

 

No właśnie się dziwiłem czemu mi nie pasuje :P pilniczek w rękę i już siedzi na miejscu :D

miałem taki adapter mam nadzieje że masz do niego uszczelkę, poza tym lipa to wygląda jak masz dodatkowe dodatkowe otwory, lub poszerzone. Ja kupiłem adapter z ABS-u, bez otworów, sam zrobiłem wymiar i otwory, pasuje idealnie do przepływki, takżę kolorem i średnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem taki adapter mam nadzieje że masz do niego uszczelkę, poza tym lipa to wygląda jak masz dodatkowe dodatkowe otwory, lub poszerzone. Ja kupiłem adapter z ABS-u, bez otworów, sam zrobiłem wymiar i otwory, pasuje idealnie do przepływki, takżę kolorem i średnicą.

 

mój był z uszczelką, i troszke inne zakończenie rozszerzające sie jest u mnie żeby filtr sie nie zsuwał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem taki adapter mam nadzieje że masz do niego uszczelkę, poza tym lipa to wygląda jak masz dodatkowe dodatkowe otwory, lub poszerzone. Ja kupiłem adapter z ABS-u, bez otworów, sam zrobiłem wymiar i otwory, pasuje idealnie do przepływki, takżę kolorem i średnicą.

 

mój był z uszczelką, i troszke inne zakończenie rozszerzające sie jest u mnie żeby filtr sie nie zsuwał...

Na WAI z Fujitą najładniej wygląda adapter w kolor ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Na WAI z Fujitą najładniej wygląda adapter w kolor ;)

 

będzie i w kolor. WAI jest tylko chwilowe. po prostu nie mogłem się powstrzymać żeby go nie założyć. Będzie elegancki box z aluminium z CAI, ale pomalowane na czarno i do tego na górze uszczeleczka :D Przynajmniej nie będzie się rzucać w oczy wszystko. Aluminium polerowane nie pasuje do tego samochodu. Seryjnie pod maską przeważa czerń i tak będzie w moim przypadku :)

 

 

Update

 

troche czasu forum bylo nieczynne (dla mnie dluzej) a w tym czasie zaszlo sporo pozytywnych zmian :D

 

Zima co prawda wrócila ale w wolnej chwili wleciały H&R -35mm

 

e062365f9f1ae758.jpg

 

3df45d2292568a55.jpg

 

29e543a2f294e62f.jpg

 

7f00ad848c36edff.jpg

 

90dce60389dea785.jpg

 

 

Aktualnie walczymy jeszcze z smt6 :D i tu podziekowania dla Coobcia za rady :)

 

 

 

Rozporka zaadoptowana z Almery GTi, trzeba bylo dokonac troche modyfikacji

zeby idealnie pasowala i spelniala swoja rolę. W almerze jest zupelnie inny kształ podstawy rozporki stad te modyfikacje.

 

e12285e94113c157.jpg

 

c7c0849ad506bed0.jpg

 

eb3784e4b4c8edd7.jpg

 

e03f168ded39d6c4.jpg

 

 

Doszły także nowe regulowane kółeczka firmy VISION MOTORWORKS 8-) (od kolegi Pavoolona, dzięki wielkie za nie :) )

 

 

3999e25a3fbd7695.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powoli ale do przodu...

PS. kiedy zamierzasz zamontować te zębatki ? A i upewnij się czy poskręcałem w nich te śruby imbusowe - fabrycznie były luźno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro moze sie wezme jak znajde chwile wolnego. A co do skrecenia śrubek to nie ma to znaczenia bo sie bawilem i jest na 0 :P także jeszcze raz bedzie trzeba ustawic

 

 

Edit

 

mialo byc jutro, sa już dzisiaj :D

 

f1d9c36d7e827568.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w sumie nie wiem, moze jak dojdzie mi sonda szerokopasmowa i wystroje to dopiero wtedy bede myslal o hamowni. Ciekawe ile wypluje. Robimy zakłady? A moze sonda? :diabel: Dla tego kto będzie najblizej Bro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do adaptera do filtra to żyjąc starym tokiem myślenia wziąłem się za dorabianie go (do Exy musiałem wszystko dorabiać) Elegancka blaszka robiona przez pół dnia :|

Wieczorem dowiedziałem się ze można go kupić :P A dzisiaj już do mnie zawędrował :D

 

Obrazek

 

dotarł także stożek, na wiosnę szykuje się trochę zmian, trzeba pogonić trochę to miasto :P

 

Obrazek

 

trzeba tylko trochę te otworki rozwiercić pozatym pasuje :) co do filtra to najlepszy wybór... lepszy jest tylko APEXi

zgadzam się bezapelacyjnie, sprawdzałem, szukałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam średnicy przelotu układu wydechowego i sporą zagadką jest też, czym będziesz się sugerował kręcąc kółkami.... 155-160 już ktoś dał, obstawiam 161 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mac grubo oj GRUBO

już masz najmocniejsze autko w Łodzi teraz chcesz większy "teren" zawojować ? ;)

zacnie to wszystko wygląda

 

zapomniałem 163

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady Skażony z tym najmocniejszym :P po prostu mocne ilość mocnych aut się kurczy :)

 

 

W piątek będe w Wawie i zgadałem sie z Coobciem na hamownie więc wszystko zweryfikujemy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek będe w Wawie i zgadałem sie z Coobciem na hamownie więc wszystko zweryfikujemy :P

a gdzie się będziesz hamował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...