Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sunny 1.4 16V liftback - FELGI 14" ?????


Gość zbuk

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Dostałem w spadku oponki w świetnym stanie (prawie nówki). Kłopot w tym że są to 14" a ja jeżdżę na 13".

Czy mogę spokojnie kupić felgi 14" i zapakować je razem z oponami na mojego Sunniaczka?

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Stary, właśnie wczoraj zmieniłem felgi z 13 na 14. od momentu kupna auta jeździłem na zimowych wytartych 13/80/155 teraz dałem nowe gumy 165/14/70. jak wyjechałem juz na nowych felach doznałem SZOKU!!!

kręcę kierownica jak ze wspomaganiem!!!

nie wiem co jest, ze taka kolosalna różnica :?:

może ktoś mi to wyjaśni.

ja tylko polecam taka zamianę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Xzandafer
Ale ja... mam wspomaganie.

A fele stalowe czy alusy?

Ja też mam wspomaganie i to nie ma nic do tego na jakich felgach jeździsz. Przekłamania licznikowe też nie muszą występować jeśli odpowiednio dobierasz profil opony przy zmianie średnicy felgi - musisz zachować oryginalną wielkość koła, ale nawet jeśli nie zachowasz, to jest tolerancja spokojnie 1cm a nawet więcej. 14" są ok, ja na takich jeżdżę zimą z oponą 175/60R14, a na lato mam 15". Co więcej można spokojnie śmigać nawet na 17". Muszisz tylko dobrać felgę o odpowiedniej szerokości, aby pasowała na nią oponka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie przeklaman nie musi byc jezeli dobierzesz do wiekszej felgi ciensza opone, trzeba zachowac srednice kola i tyle, tyle ze im ciensza opona tym bardziej musisz uwazac na krawezniki i dziury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...