Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] NOWA ALMERA 2005


Gość Kony
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba najsmutniejsze, że od chwili odbioru nie miałem czasu nacieszyć oka nowym samochodem. Wychodzę rano i wracam po 20. Mam 5 KM do pracy więc nie ma sensu jeżdzić nim do pracy, bo samochód na dotarciu. Poczytaj o moim spojlerze .... szczęście, że auto odbierałem o 12 w południe. Jak na razie przejechałem w 4 dni 200 km. No ale spalanie w cylku mieszanym bardzo miło mnie zaskoczyło. Nie piszę ile bo zaraz będzie ....buuuuu albo nieprawda, kłamie, ściema. Jest dobrze tylko te zimowe opony w bagażniku i za fotelem mnie denerwują. Nie mam niestety przez dwa tygodnie czasu. Odbiję sobie po Bożym Ciele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arlandia

Witam wszystkich i pozdrawiam. Posiadam N16 1.5 dCi sedan z 2004 roku. Przejechałem 13 tys. i jestem bardzo zadowolony (czytaj. mało pali 5,5 litra po mieście, jeździ bezawaryjnie, rdza jeszcze nie wychodzi) Aaaa czy ktoś zamontował sobie belkę z przodu (bo jej nie ma, pytanie dlaczego i wole nie myśleć ile mały dzwonek może kosztować). I tyle co mogę powiedzieć odnośnie N16 - wrócimy do tematu za 2 lata. Poprzednim moim samochodem był 6 letni Opel Vectra 2.5 cdx benzyna i powiem tak, nigdy więcej (po 1,5 roku poszła do żyda). Przed oplem miałem Honde Civic z 1997 roku 3 d 1.4 od nowości - Made in Japan. Przez ponad 5 lat nic w tym samochodzie nie robiłem - tylko lałem paliwo. To był rewelacyjny samochód. Żałuje że go sprzedałem (z przebiegiem 70 tys, ale rodzinka sie powiększyła :cry: Reasumując Honda z 97 roku miała (ma) lepsze jakościowo wykończenie niż "dzisiejsza" Almerka, a rdzy to pod mikroskopem trzeba byłoby szukać.

 

Pozdrawiam

arlandia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa czy ktoś zamontował sobie belkę z przodu (bo jej nie ma, pytanie dlaczego i wole nie myśleć ile mały dzwonek może kosztować).

 

witam, chodzi o tą belkę za zderzakiem, która powinna ( :?: ) siedzieć pod maską?

 

Kiedys na jednym ze spotów porównywaliśmy "zawartość" N16-tek, zerkaliśmy czy sa jakies różnice....otóż są.....jedni belkę mieli, drudzy nie? oso chozi? nikt nie wie......zresztą różnic takich jest cała masa, i nie wiem czy w fabryce wrzucali do tych aut, co im się podobało....albo to, co zostało dorzucali na końcu....nie mam pojęcia, ale aż mnie to śmieszy ;-) najważniejsze, że auta jeżdżą....tyle dobrze hehe...

 

Ahaaa, ja tej belki nie mam ;-) dziwne, dziwne.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arlandia
witam, chodzi o tą belkę za zderzakiem, która powinna ( :?: ) siedzieć pod maską?

 

Ahaaa, ja tej belki nie mam ;-) dziwne, dziwne.......

 

Tak dokładnie o tą :!: :!: :!: Nie jestem specjalista w tej dziedzinie, ale uchwyty do tej belki widziałem że sa ale chyba by sie nie zmiesciła (przeszkadza jakis zbiorniczek od klimy i cos jeszcze - przynajmniej tak mi się wydaje).

 

Czy ktos ja zamontował?

 

Kurcze przeciez wystarczy delikatnie stuknąć i wszystko leci. Nie :!: to nie możliwe, a może jest cos innego jako wzmocnienie :?: .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elcoruso

No to mialeś najpierw samochód japońsko-angielski, potem niemiecki a teraz francuzki :shock:

A powiedz mi jak można sie przesiąść z benzyny 2.5 na 1.5dci :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arlandia

Bardzo łatwo. Trzeba tylko pamietac o zakazie wyprzedzania po wyżej 125 km/h. Po prostu N16 nie jest do tego stworzony. :) A ze świateł startują bardzo podobnie :) (Vectra kombi z tym silnikiem była bardzo ciezka i to dawało sie odczuc). NO i jeszcze zasadnicza róznica 100 km po mieście kosztuje mnie 20 zł a wcześniej 65 zł. (gazu nie zakładałem bo się bałem a i koszt za wysoki 7 - 8 tys. PLN).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arlandia

witam, chodzi o tą belkę za zderzakiem, która powinna ( :?: ) siedzieć pod maską?

 

Ahaaa, ja tej belki nie mam ;-) dziwne, dziwne.......

 

Tak dokładnie o tą :!: :!: :!: Nie jestem specjalista w tej dziedzinie, ale uchwyty do tej belki widziałem że sa ale chyba by sie nie zmiesciła (przeszkadza jakis zbiorniczek od klimy i cos jeszcze - przynajmniej tak mi się wydaje).

 

Czy ktos ja zamontował?

 

Nikt jej nie montował ani nie sprawdzał czy ma? Czy zamiast belki sa inne zabezpieczenia przed zniszczeniem sobie całego silnika przy małym dzwonku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt jej nie montował ani nie sprawdzał czy ma? Czy zamiast belki sa inne zabezpieczenia przed zniszczeniem sobie całego silnika przy małym dzwonku?

 

Hmmm....no widzisz, ja wiem, że nie mam.....i nie wiem też czy byc powinna gdy autko się kupuje, i od czego zależy, że jedni mają a drudzy nie? ? ? ?

...... jeszcze się nie orientowałam jak to wygląda....czy mam jechać do serwisu z pytaniem czy być powinna....czy kupić od razu? ceny też nie znam kurde! :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nasze auta nie były montowane na zasadzie 'dziś montujemy "coś tam", a jutro zmiana planów'. Ja na kadłubie swojego silnika zauważyłem gwintowane otwory, tak jakby do przykręcenia górnej osłony silnika - może ktoś ma coś takiego? A może te otwory służą do czegoś innego? Czy właściciel 'autka z belką ' mógłby pstryknąć foto i zaprezentować jak to ma wyglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A interesowałeś się Fordem Focusem? to jedyne auto niemieckie które swoją bezawaryjnością dorównuje lub nawet w tej chwili przewyższa auta japońskie, a szczególnie te a'la japońskie.

 

Tylko nie krzyczeć na mnie proszę 8)

 

 

racja teraz bym kupil focusa x100 - rewelacja

 

w rodzince jeździ ten z pierwszego rzutu i ma chuba 4-5 lat a przebieg 380k km i jedyna rzecz które się zepsuła to wężyk od sprzęgła /(hudrauliczne)

 

a almera mi sie poprostu podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arlandia
Ja na kadłubie swojego silnika zauważyłem gwintowane otwory, tak jakby do przykręcenia górnej osłony silnika - może ktoś ma coś takiego? A może te otwory służą do czegoś innego?

Mam takie same otwory. Do czego one służą?

Mógłby ktos sie wypowiedziec odnośnie tej chol.... belki. Dlaczego jej nie ma? Co zostało wprowadzone w zamian? I czy ktos mial dzwonka Almera bez belki i mógłby sie wypowiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...