Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan 350Z roadster


gato
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pierdykam, fajowa projekta. Po dopieszczeniu niejednego powali. Ale, przy 6,8 do 100 to i czerwona może dała by radę :P 6,0 niestety nieosiągalne na razie :( Trzymam kciuki za tak doinwestowany projekcik. A ta Pani.... na zdjątkach :D już nic nie powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi srogo...

Ps. z tymi sondami lambda to nie można zrobić odsadzenia do tych drugich ?

Kolega z klubu zrobił takie coś w ALmerze N16 - ktróra odrazu wywala cheka po tym jak się wywali kata...

 

Mam zrobione odsadzenia ale nie zdało egzaminiu' date=' i tak mam w planie zrobić nowy ECU ale problem w tym że dobrzy fachowcy są w niemczech we Frankfurcie i chwilowo nie ma czasu na wycieczkę. z nowym ECU powinna być moc ok 310KM i 360-390NM

 

[ Dodano: Pon 06 Lip, 2009 10:21 ]

Ja pierdykam' date=' fajowa projekta. Po dopieszczeniu niejednego powali. Ale, przy 6,8 do 100 to i czerwona może dała by radę :P 6,0 niestety nieosiągalne na razie :( Trzymam kciuki za tak doinwestowany projekcik. A ta Pani.... na zdjątkach :D już nic nie powiem.[/quote']

 

Różnica w moim projekcie polega na tym że to auto mało jezdzi po ulicy a głównie na różnych imprezach. Zawodowi kierowcy mówią że moc to nie wszystko :D wczoraj była 3 impreza SRT w Borsku- elektroniczny pomiar, chwila przed startem urwanie chmury, wszyscy stoimy na rozgrzanych slickach, (35 aut) i lecą taryfy, auta wpadają w poślizgi, kto wygrywa ? Nissan 350Z w swojej klasie i w generalce. Za mna Evo 550KM N1, porsche GT3, EVo 380Km itd. Ogólnie najlepszy był GT3 ale dostał taryfe, gdyby jej nie dostał to po 4 przejazdach byłby 5 sekund lepszy odemnie- więc poco mi więcej mocy :P

 

[ Dodano: Pon 06 Lip, 2009 10:24 ]

Modelki ja nie wybierałem :D choć chyba fotografowi zależało aby Z się jeszcze bardziej podobał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się kiedyś przyjechać, jak zrobię porządek z wozem/nowym. O imprezach trochę wiem, bo Coobcio robi mnie jak chce. Trzeba jeszcze dużo potrenować. Uwaga dotyczyła tylko "chamskich" osiągów na 1/4. Primce jednak trochę tej mocy brakuje.

Może z turbo te 300 podstawy da się uzyskać. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następna impreza 02.08 w Borsku- zapraszam wszystkich chętnych na sprawdzenie swoich sił. W 1/4 nie biorę udziału bo mam driftbox i mi pokazuje 14,9 więc poco się ośmieszać w tej klasie ;) ale jak się zaczną zakręty.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
ale jak się zaczną zakręty.....

 

Podoba mi sie podejscie. Na prostej kazdy glupi moze byc szybki :) .

 

Co masz za szpere? Jak ogladalem filmik z driftem widac bylo, ze troche malo ma "spiecia" silnik wyl, a nie lecialo ostro bokiem. Ladnie szlo od dolu, wolny zakret zadna redukcja tylko "but" i "Z" jechal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpera jeszcze orginalna seryjna, podziwiam ją za wytrzymałość. Niestety dawno nie jezdziłem dryftem i wypadłem z wprawy. Na torze gokartowym byliśmy na zawodach typu track day a na koniec mogłem się przejechać w dowolny sposób a że mnie nikt 2 razy nie musi prosić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tam belke skretna? Jesli tak to co bys nie zrobil w takim aucie i tak bedzie sie zachowywac beznadziejnie na zakretach-tyl przy duzych predkosciach bedzie uciekac.
Nie mam, i napęd na przód. A w Lublinie Coobcio mówił dodaj gazu, i objeżdzaj pachoły. Nie ślizgać się .To nie jest driftowóz i nigdy nie będzie. xkarol zaliczył pobocze w Ułęzy, ale tylko przez kałużę. Ja jakoś nie wypadlem. Ale czasy średniawe niestety. tak, że nie tylko prosta.

Trzeba się jeszcze dużo..... pouczyć i potrenować. Może kiedyś znajdę Primę AWD i włożymy motora? Kto wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gato, gablota kozak :one: bardzo fajnie że jest biała ;) pamietam co nią robiłeś w Borsku i gratuluje wyników na dzień dzisiejszy :one: szkoda że Cie nie było na Zlocie w Karpicku ;) ale co sie odwlecze to wiesz ;)

Trzymam kciuki za projekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witajcie po dlugiej przerwie, przesylam wam moje krotkie filmiki z tego lata bo troche sie dzalo. Zawsze mowilem ze Nissan da rade.... :devil:

 

Gato 350Z vs GTR vs GT3 - GTR wypada z toru Poznan

 

http://www.youtube.com/watch?v=P5wUGsynR88

 

Gato 350Z vs Ferrari 360 poczatkujacy tor Poznan

 

http://www.youtube.com/watch?v=WHANo3xNGtY

 

Gato 350Z vs Ferrari 430 Scuderia spyder 16M

 

http://www.youtube.com/watch?v=pdV6fmxs4Tw

 

Milego ogladania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poznań widać że trochę brakuje mocy, ale prowadzenie w zakręcie bardzo fajne...

Osobiście zastnawiam się czy nie sprowadzić 350Z z angli i sobie go przełożyć we własnym zakresie dodatkowo prując z niego wszystko co się da by zejść z masy...

Tylko się ciągle zastanawiam nad prowadzeniem 350Z a mojego 200SX S14, gratów co do zawieszeń to masę jest do jednego i do drugiego...

Ktoś może ma linki do filmików porównujących obie te maszyny pod kątem prowadzenia, jazdy na czas po torze ?

Osiągi mojego SX są zadowalające nawet jak na poznań okolice 5,6 sek do setki i 14 sek 0-200km/h (na ulicznej oponie 255/40R18 i doładowaniu 1,2 bara) - myślę że wolnossacy 350Z po wydechu, strojeniu i odelżony w tej konkurencji niestety nie da mu rady ale zakrętasy :P ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kuba - odnosnie osiagow 350Z a dlubnietej S14 to mialem kiedys okazje scigac sie z autem znajomego z NT. Z33 w wersji 280ps + wydech/dolot etc i sporo carbonu. U mnie bylo wtedy 251 kuni i na prostej bylem szybszy.

 

Gato - powiedz mi jak oceniasz skutek usztywnien ktore zalozyles pod autem? Czy same w sobie rozporki i wzmocnienia dolne (nie mowie o gwincie, stabilizatorach i drazkach) wplynely odczuwalnie na prowadzenie?

 

Pzdr

Edytowane przez Adams
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, roadstery maja cos w sobie, w dodatku ten jest calkiem ciekawie zrobiony. Spoko, ze smakiem :)

Pozdr

 

a jeszcze mam pytanie, jak czasy na poznaniu? jak wrazenia z teina? IMO tein to straszny syf, mam u siebie..

Pozdr

Edytowane przez sajfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kuba - odnosnie osiagow 350Z a dlubnietej S14 to mialem kiedys okazje scigac sie z autem znajomego z NT. Z33 w wersji 280ps + wydech/dolot etc i sporo carbonu. U mnie bylo wtedy 251 kuni i na prostej bylem szybszy.

 

Gato - powiedz mi jak oceniasz skutek usztywnien ktore zalozyles pod autem? Czy same w sobie rozporki i wzmocnienia dolne (nie mowie o gwincie, stabilizatorach i drazkach) wplynely odczuwalnie na prowadzenie?

 

Pzdr

 

Heja,

S14 musi być szybsze z racji wagi, roadster to już przepaść 1630kg. Nie jestem w stanie ci powiedzieć ile dały same rozpórki bo było to robione wszystko naraz. Jestem przekonany że warto je montować ale nie ma co oczekiwać zbyt wiele ;)

 

 

a jeszcze mam pytanie, jak czasy na poznaniu? jak wrazenia z teina? IMO tein to straszny syf, mam u siebie..

Pozdr

 

na Poznaniu mój rekord jest 1,55.70, natomiast jest to czas zrobiony jadąc autem w trybie awaryjnym ze względu na brak katalizatorów. Jego osiągi mierzone na driftboxie to było 6,8 do setki a powinien mieć ok 6s. Jak zrobię nowe ECU myślę że jest do zrobienia jakieś 1.52-53. Zawieszenie mono fleck- nie nadaje się całkowicie do jazdy na codzień, typowo torowe zawieszenie. Połączenie tego zawieszenia z regulowanymi wachaczami wkońcu pozwala mi jechać jak seryjne porsche boxter S, tam takie prowadzenie jest w serii a w nissanie trzeba pół auta przerobić. Ale też porsche waży o 240kg mniej ;)

Ważne jest że Nissan leje mocniejszym tyłki. A na wiosnę plan jest na 400KM :devil:

 

Jak będzie co opowiadać to napewno wam streszczę, pozdrowiona dla klubowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu jakiś kompresor widzę coby ożywić auto i żeby nie tracił właściwości jazdy po torze :)

Kurcze zazdroszę wypadu na tor poznań, postanowiłem że w sezonie 2010 parę razy wyskoczę swoim 200SX polatać troszkę :)

Tak więc do zobaczenia i owocnego dłubania przy Ztce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info odnosnie usztywnien auta - wlasnie tez uwazam ze na bak warto ale zastanawiam sie czy w szybkiej jezdzie dorogowej i okazjonalnym wypadzie na jakas sprawnosciowke zobacze jakakolwiek roznice, bo to w koncu zawsze dodatkowe kilogramy (a o znaczeniu wagi auta mowic nie trzeba)... No nic - pewnie z czasem sie o jakies pokusze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poliuretany i sztywniejsze stabilizatory co by sie to tak nie kładło... Komfortu wiele nie stracisz a auto diametralnie przestanie się bujać na zakrętach.

No i rozporka przynajmniej przednia góra, na dole dość sztywne te wózki mamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Tak przy okazji napiszę co nowego się dzieje u mnie. Tej zimy auto przeszło lekkie naprawy bo dostało trochę w 2009 w kość.

 

8.jpg

 

6.jpg

 

Trochę aluminium

3.jpg

 

Nowe błotniki które już są ściągnięte i jak by ktoś chciał to na sprzedaż bo niestety nie jestem zadowolony z dokładności spasowania.

 

06.jpg

 

wyglądają super ale za bardzo odstają przy lampie to dla jakiegoś fachowca co ma czas aby się tym pobawić

 

019.jpg

 

014.jpg

 

012.jpg

 

Nowy spojler Cobra- chwilowo jest okładany Carbonem

 

16.jpg

 

15.jpg

 

17.jpg

 

Nowa maska Carbonowa firmy Stillen- nie jest może najładniejsza ale już oryginalnie przygotowana pod kompresor

 

20100326009.jpg

 

20100326008.jpg

 

Carbonowe podnośniki

 

20100328501.jpg

 

20100328502.jpg

 

Carbonowe ramki nawiewu - tak było

 

20090527323.jpg

 

po zmianie

 

20100328503.jpg

 

Lekkie koło zamachowe 50% 6,4kg

 

20100328505.jpg

 

sprzęgło stage 1

 

20100328506.jpg

 

nowe ECU - auto było strojone w Niemczech

 

QAS_Z33_ECU.jpg

 

JacekZwykres2010.jpg

 

wynik bez rewelacji, natomiast popełniłem błąd gdyż przed strojeniem nie zmierzyliśmy mocy a teraz mamy stary pomiar z 2007 i aktualny, nie wiem tak naprawdę jaka była moc ostatnio po 3 sezonach katowania auta.

 

Za 2 tyg będą nowe zdjęcia już z carbonowym spojlerem oraz bocznymi listwami od Strosek również zrobionymi w carbonie. CDN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że lecisz w carbon :) całkiem przyjemnie i rasowo się to wszystko komponuje :)

jakbyś chciał to mam też carbonowe covery na lusterka i niedlugo będę miał też carbon na licznik ;) bo chyba tylko tych elementów jeszcze nie masz w carbonie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Jestem ciekawy jakie masz odczucia po założeniu lżejszego koła zamachowego?! faktycznie lepiej sie zbiera? możesz coś napisać o tym modzie czy faktycznie warto zainwestować ??!

 

Dzieki

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...