Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

WYMIANA OLEJU SKRZYNI BIEGÓW


Gość karro404
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W instrukcji obsługi P11.144 napisano jak wół, że olej skrzyni biegów wymienia sie m. in. po przejechaniu 60 tys. km (nie wnikając w jakies inne dodatkowe uwarunkowania) ALE co mnie zdumiło :shock: jest tam taki odnośnik oznaczjący TYLKO I WYŁĄCZNIE przy takim przebiegu... :?: :!:

W sklepie zajmującym sie tylko sprzedażą i wymianą różnych olejów samochodowych popatrzono w różne książki a potem zdziwionym, z lekka ironicznym głosem powiedziano, że w tym aucie nie wymienia się tego oleju :!: ( dając mi do zrozumienia żebym sobie poszedł :?: )O co chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W instrukcji obsługi P11.144 napisano jak wół, że olej skrzyni biegów wymienia sie m. in. po przejechaniu 60 tys. km (nie wnikając w jakies inne dodatkowe uwarunkowania) ALE co mnie zdumiło :shock: jest tam taki odnośnik oznaczjący TYLKO I WYŁĄCZNIE przy takim przebiegu... :?: :!:

W sklepie zajmującym sie tylko sprzedażą i wymianą różnych olejów samochodowych popatrzono w różne książki a potem zdziwionym, z lekka ironicznym głosem powiedziano, że w tym aucie nie wymienia się tego oleju :!: ( dając mi do zrozumienia żebym sobie poszedł :?: )O co chodzi...

 

Chodzi prawdopodobnie o to, ze przy oleju silnikowym masz info o XXXXkm lub co 12 mies, a tu nie ma znaczenia czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Chodzi prawdopodobnie o to, ze przy oleju silnikowym masz info o XXXXkm lub co 12 mies, a tu nie ma znaczenia czas.

hmm...no tak, ale jeśli z jakichś przyczyn nie wymieni się i na liczniku będzie teraz np. 70 tys, to znaczy, że przepadło... :?: ( bo piszą że tylko przy np. tym przebiegu, tak jakby nie można byłoby przy żadnym innym) :-k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie blad w druku!!! :D

jak ja u siebie w autku wymienialem to mial 83 tys.km. a tak mi sie wydaje ze poprzedni wlasciciel nie wymienial przy 60tys.!!! :(

od tego momentu przejechalem 36tys. km. i jest wszystko OK!!!!! 8)

takze nie przejmuj sie ta ksiazka!!! tylko jak masz kaske to wymieniaj jak zalecaja zaby wymieniac!!!

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie blad w druku!!! :D

Nie. Nie blad w druku, tylko karro404 niedokladnie przeczytal :D W instrukcji jest tabela, gdzie pod kazdym przebiegiem jest ilosc miesiecy, przy ktorych analogicznie nalezy dana czynnosc wykonac, a przypis brzmi "[] = wylacznie przy danym przebiegu", co moze tez nie jest najszczesliwszym stwierdzeniem. Oznacza to ni mniej ni wiecej, tylko to, ze wymiana tyczy sie tylko przebiegu, a nie miesiecy :lol:

jak ja u siebie w autku wymienialem to mial 83 tys.km. a tak mi sie wydaje ze poprzedni wlasciciel nie wymienial przy 60tys.!!! :(

od tego momentu przejechalem 36tys. km. i jest wszystko OK!!!!! 8)

takze nie przejmuj sie ta ksiazka!!! tylko jak masz kaske to wymieniaj jak zalecaja zaby wymieniac!!!

Ja do 80kkm mam wpisy z serwisu ASO, wiec moge przypuszczac, ze przy 60kkm olej byl wymieniony. Za to nie widze nigdzie adnotacji, ze byl wymieniony przy 120kkm, a mam juz 141kkm, wiec przy najblizszej wizycie w warsztacie tez pewno kaze to wymienic. W kazdym razie nie widze zadnych skutkow ubocznych na razie. [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ktos w N15 wymienial jeli tak to jaki olej i ile go wchodzi bo chyba sie skusze niedlugo na taka operacje :?:

Ha! Tak sobie zagladam w madre ksiazki i wyglada to tak:

- N15 1.4 = RS5F30A = 2.8 do 3.0 dm3

- N15 1.6 i 2.0D = RS5F31A = 2.9 do 3.2 dm3

niestety nie mam nigdzie info dot. silnika 2.0 benzyna :( Moze ktos wie, co z nim? Dodatkowo w "madrej ksiazce" zalecaja wymiane co 60kkm lub co 2 lata (a w instrukcji o 2 latach ani slowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ktos w N15 wymienial jeli tak to jaki olej i ile go wchodzi bo chyba sie skusze niedlugo na taka operacje :?:

ja zalalem olejem Qeuka 75W/90!! a jesli masz silnik 1.4 to ten sam co u mnie!! :D a wchodzi go tyle co kolega pedroz napisal!!!

 

Dodatkowo w "madrej ksiazce" zalecaja wymiane co 60kkm lub co 2 lata (a w instrukcji o 2 latach ani slowa).

co do tych "madrych ksiazek to roznie bywa!! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie po co to jest, żeby zostawić kase w serwisie :). JA proponuję raz na 100kkm sprawdzić poziom tego oleju w skrzyni jak źle wygląda to wymienić, a nie w ciemno.

Szkoda kasy na olej lepiej zatankować za te pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w Micrze wymienialem olej jak robilem remont skrzynki a bylo to po 110kkm i wiem ze olej nie byl wczesniej wymieniany wiec lepiej wymienic olej i zaplacic za to 60zl niz rozbierac skrzynke i bulic 300 :wink: a oleju kup sobie np. 3 litry, wlej i zobacz ile brakuje, dokup ewentualnie i dolej- bo na zapas sie tego nie kupuje 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...rzeczywiście...nie pomyślałem o możliwości takiej interpretacji :)

 

no dobrze ale teraz byłem na kilku stronkach i kolejna zagwozdka...

jeśli sprawdzić propozycje oleju przekładniowego na stronach producentów(np.Castrol, Texaco) to akurat w przypadku tego silnika(QG18DE) nie ma żadnej propozycji,a zamiast tego widnieje adnotacja, że TYLKO jakiś NISSAN XZ lub PRODUKT SPECJALNY, gdy np. przy innych modelach nissana wybieranych przypadkowo( by zobaczyc czy to nie jakieś bzdury) brak takiej adnotacji...kurza d*pa :? )

co wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój saniacz ma 160 tyś km przy wymianie oleju silnikowego poprosilem aby zajżeli do skrzyni bo nie wiem jak z olejem (samochodzik mam 4 lata a przy zakupie jakoś zapomniałem sie zapytać o to kiedy był wymieniany :oops: i czy w ogóle był) mechanik odkręcił korek spustowy, zaczeło kapać ...a on wziął pare kropel na palce, potarł palec o palec, powąchał :shock: i stwierdził że jest to syntetyk wymieniany jakięś 70 tyś temu i jeszcze nie pora na niego :!: :?: Powiedział, że ilość w normie, ładnie wygląda i wszystko ok...ja pierdziele, jeszcze chwila i myślałem ze go spróbuje :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
a on wziął pare kropel na palce, potarł palec o palec, powąchał :shock: i stwierdził że jest to syntetyk wymieniany jakięś 70 tyś temu i jeszcze nie pora na niego :!: :?: Powiedział, że ilość w normie, ładnie wygląda i wszystko ok...ja pierdziele, jeszcze chwila i myślałem ze go spróbuje :lol:
:lol::lol::lol: nie no tego, ze po zapachu mozna stwierdzic jaki ma przebieg to jescze nie slyszalem :wink: :lol:

 

Mysle, ze nie ma co zwlekac z wymiana oleju w skrzyni, jak kupilem auto to wymienilem olej silnikowy i ze skrzyni, dla pewnosci, ze wszystko jest wymienione na czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem jak u innych ale u mnie pisze w książce obslugowej ze olej przekladniowy 75W-90 lub 80W-90 i w standardzie API GL-4

o producencie i innych szczególach - nic... a wymiana co 2 lata lub 40kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książce napraw i eksploatacja Almerki (WKŁ) napisano

- w normalnych warunkach eksploatacji sprawdzić co 30kkm lub co rok.

Nie podlega okresowej wymianie

- w trudnych warunkach eksploatacji sprawdzić co 30kkm lub co rok i wymieniać co 60kkm lub co dwa lata.

Zalecają olej wg API GL4, lepkość SAE 80W90. Ilość 29 - 32dm3.

 

Jak ktoś nie katuje niemiłosiernie autka to tak co 80-100 kkm to bezpiecznie byłoby wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...rzeczywiście...nie pomyślałem o możliwości takiej interpretacji :)

 

no dobrze ale teraz byłem na kilku stronkach i kolejna zagwozdka...

jeśli sprawdzić propozycje oleju przekładniowego na stronach producentów(np.Castrol, Texaco) to akurat w przypadku tego silnika(QG18DE) nie ma żadnej propozycji,a zamiast tego widnieje adnotacja, że TYLKO jakiś NISSAN XZ lub PRODUKT SPECJALNY, gdy np. przy innych modelach nissana wybieranych przypadkowo( by zobaczyc czy to nie jakieś bzdury) brak takiej adnotacji...kurza d*pa :? )

co wy na to ?

 

Temat bardzo ciekawy.Najwięcej informacji na rosyjskim forum Nissana.Konsultant wyraża taką opinię- produkt Nissan XZ wymieniać w przypadku warunków trudnej eksploatacji (więcej niż 30 tys. rocznie) co 60 tys.,brak opini o warunkach "lekkiej" esploatacji.Olej Nissan XZ można zastąpić każdym olejem przekładniowym syntetycznym 75w90 w klasie API GL-5 np. Mobil ....itp.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość filtron

właśnie w piątek jade na wymianke oleju w skrzyni i bede wlewał 80w90 gl-4 tylko czy oleje w skrzyni są też mineralne i syntetyki i czy to ma jakiś wpływ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość filtron

rozmawiałem z serwisem i olej jest w opcji 75w90 ale nic nie stoi na przeszkodzie aby wlać 80w90 różnica jest minimalna i lepiej wlac 80 i gl-4 niż 75 gl3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...