Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Cewka zapłonowa


Gość bociek65
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wiecie moze ile kosztuje cewka zapłonowa do almery N16 1,5 benzyna. Czy ktos moze mial juz taki przypadek ze przestala działac. U mnie od wczoraj auto działa na 3 gary, wymienilem swiece i dalej to samo, zamienilem kolejnosc cewek i okazuje sie ze jedna padla. Z góry dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość almerka N16

U mnie przestała działać .... :roll: i to jak byłam w Zakopcu na sylwku ... wracałam z wyciągu i coś strasznie smierdziec zaczęło ... :x zatrzymalismy sie,tata otworzyl klape i stwierdzil ze cewka poszla,zadzwonilismy do serwisu i powiedziano nam zeby tylko przewiezc auto na parking i nim nie jezdzic ... po okolo 2 godzinkach przyjechala laweta i zabrali auto do Krakowa do serwisu na wymiane cewki .... ile to kosztowalo to nie wiem,bo auto bylo jeszcze wtedy na gwarancji ale facet z serwisu mowil ze to zadki przypadek .... okolo 1 na 100 autek ... :roll:

Takze chyba czeka Cie serwis :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarroturro

Tak, cewki zapłonowe to francuska specjalność :) Peugeoty 206 z początku produkcji masowo na to cierpiały. Dopiero jak coś zmienili w konstrukcji niezawodność się polepszyła. Na jednym z for czytałem, że ktoś takim Peugeocikiem nawet dobrze nie wyjechał z salonu jak cewka padła :evil: , a dzielni mechanicy przełożyli z innego egz. z salonu bo akurat nie mieli cewek na stanie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś widziałem gościa, któremu padła cewka w Peugocie i z pianą na ustach jeździł od mechanika do mechanika pytając czy nie ma cewki pożyczyć, bo w jednym modelu z tego samego roku występują podajże 3 typy :-D i nikt nie wie który pasuje akurat do tego.

 

Jak ja się cieszę, że nie kupiłem francuza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam wszystkich, w jaki sposób sam mogę sprawdzić która cewka przestała (przestaje) mi działać? Ostatnio moja Alma wywaliła mi błąd, pojechałem więc do mechanika podłączył kompa i wyszło:

 

multi cyl misfire [P0300] time 3.

 

Mechanik stwierdził,że cewka pada ale on nie wie która, skasował błąd skasował 100 PLN i kazał jeździć póki nie padnie do końca. Minęły 2 tyg a mi znowu błąd wyskoczył - jeszcze nie byłem u mechaniora, ale zakładam, że to to samo. Proszę o pomoc, bo nie uśmiecha mi się znowu płacić za usuwanie błędu który zaraz i tak się pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak padła cewka to: nierówno chodził silnik (jakby nie na wszystkich cylindrach), osłabła moc samochodu. Nie miałem żadnych wątpliwości, że coś jest nie tak. Jka się jeździ dłużej na walniętej cewce na pewno można zniszczyć katalizator a to spory wydatek.

 

pozdro.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ywaliła mi błąd, pojechałem więc do mechanika podłączył kompa i wyszło:
skasował błąd skasował 100 PLN

 

sam możesz sprawdzić co to za błąd i sam go też możesz skasować

 

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=31623

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość ADAM85

CZY TO MOŻE BYĆ CEWKA????????????????????

 

[ Dodano: Sob 09 Maj, 2009 19:31 ]

W almerze mojego ojca- n16 1,5 90 koni z 2001, przebieg 78 tysięcy km

występuje zjawisko dławienia się przy próbie szybkiego przyśpieszenia (wyprzedzanie)

- auto zamiast dynamicznie przyśpieszać dostaje jakby zadyszki i trochę poszarpuje.

Przejechałem się autem i zauważyłem tendencję do pojawiania się szarpania przy

obrotach okolice 3300-4000 na 3 i 4 biegu (z pedałem w podłodze).

Przy delikatnym przyśpieszaniu autko idzie równo i nie szarpie. wolne obroty spokojne.

Ostatnie spalanie średnie 7,6 litra. Serwis wg zaleceń producenta. Auto od nowości w naszych rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...