Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Szum przy puszczonym sprzęgle


Gość g3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłbym jeszcze olej w skrzyni biegów. Jeżeli masz wciśnięte sprzęgło to w skrzyni nic się nie kręci więc jest cisza. Gdyby było padnięte łożysko wyciskowe sprzęgła szumiałoby przy wciśniętym sprzęgle. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wymiesz to wszystko, czyli łożysko ,tarczę i docisk ze wzgledu na koszt robocizny jak zaśpiewa 200 to oki.Koszt kompletu sprzęgła ok 400 zeta. polecam osobiście firmę Aisin-Asco made in Japan =D>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam a ja mam mianowicie taki problem ze sprzeglem..jak silnik zimny to wszystko ok..ale gdy zrobie jakies <nie zawsze>20km i chce wlozyc wsteczny to skrzynia gra jak tylko tak jak bym wkladal calkowicie bez sprzegla...czasem i 1 ciezko wchodzi trzeba sie troche silowac..najgorzej z tym wstecznym bo musze gasic az silnik bo mi szkoda szkrzyni tak trybu warcza co moze byc ..fakt linka juz podciagnieta do opory i bierze na max wcisnietym w podloge...jakie koszta wymiany sprzegla +- z robociana i czy wymieniac calosc czy tylko to co jest padniete..ale mysle ze jak juz to rozbierac to robic cale bo jeszcze ze 2 lata chce nia pozmigac...Pozdro..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz aby sprzeglo bralo jak najnizej to musisz poluzowac linke jak najbardziej. Im bardziej ja naciagasz tym bedzie bralo wyzej i wlasnie mozesz miec problem z wrzucaniem biegow. Jesli skrzynia wyja przy wcisnietym pedale sprzegla to raczej do wymiany lozysko oporowe i/lub docisk. Jesli skrzynia wyje przy puszczonym pedale sprzegla to cos ze skrzynia sie dzieje. Proponuje posprawdzac poziom oleju i czy nie ma gdzies wyciekow ze skrzyni lub jej okolic, a takze przy wykreceniu korka do sprawdzania poziomu zobaczyc co jest na korku poniewaz korek jest z magnesem i wszystkie opilki i metalowe odpadki zbieraja sie na nim.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arqadivs

Witam ponownie w przyszlym tygodniu zabieram sie za wymiane sprzegla..tylko teraz pytanie jakie sprzeglo polecacie mi w sklepie polecal LUK-a za 420zl...czy moze jakies inne z allegro??podpowiedzcie cos..tak do 450zl bedzie cos dobrego??oby jeszcze ze 2 lata polatal primka...i wymienial ktos sam??jakies wskazowki...dzix ..pozdros

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat sprzegla,jest sporo na forum.Ja od siebie polecam Aisin,wymienialem jakis czas temu i jest eleganckie.Luk jest dobry,ale tez 40% drozszy,a na jednym jak i drugim spokojnie polatasz te 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arqadivs

grzeg255 dzieki za pomoc.Przegladalem na allegro te sprzegla i Aisin jest droższy od Luk-a..Jeszcze takie pytanie niektorzy podaja ze sprzeglo jest do konkretnego modelu np. p10 1.6 i tyle a inni ze pasuje do p 10 p11 p12 do kazdej pojemnosci silnika od 1.6 po 2.0 benz.. jak to jest z tym sprzeglem..?? prosze o pomoc i podeslanie jakichs linkow ze sprzeglem bo od poniedzialku chcial bym sie zabrac za wymiane..PoZdrOs..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...