Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czym nabłyszczyć autko?


Gość Domino
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam jakiegos dobrego taniego srodka do karoseri, chozi mi o jakes mleczko zy wosk zeby nalozyc szmatka na blache zeby sie ładnie błyszczalo i troche zabezpieczalo, jakiej firmy kupic i co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie cos koloryzującego pod kilor lakieru z żółwiem na emblemacie... na bazie polimerów zabezpiecza na jakies 6 mies. ale latwo sie nanosi ale trudno poleruje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie cos koloryzującego pod kilor lakieru z żółwiem na emblemacie... na bazie polimerów zabezpiecza na jakies 6 mies. ale latwo sie nanosi ale trudno poleruje :wink:

Zgadzam się z przedmówcą. Wszelkie produkty TurtleWax ( właśnie te z żółwikiem ) są bardzo dobre. Bardzo dobry jest również Plastmal.

Żeby osiągnąć najlepszy efekt proponuję zastosować jednak taktykę kombinowaną. Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony. Najpierw całe auto pastą lekko ścierną ( np. Tempo firmy K2 - 8zł ) a potem właśnie np. Plastmal'em ( 12zł ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram - stosuję plastmall już od paru lat na kilku autach sprawdzone ( nawet z białego wyciąga ładny połysk ) i nadal jestem zadowolony, łatwo się poleruje, efekt natychmiastowy. A i wydajny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli lakier jest ładny, to znaczy w miarę swieży, to proponuję Plastmal! jesli są drobne zarysowania i lakier zrobił się lekko matowy, to polecam również sprawdzony zestawik: pasta lekkościerna (Automax 3,50; Tempo 8,00) a potem Plastmal do nabłyszczenia (10-20,00 w zależności od wielkości).....jest przy tym trochę roboty, ale warto...

 

...dobre zabezpieczenie "dają" pasty z teflonem, produkty Turle (również pod kolor autka) i (z wyższej półki) pasta Castrol.....z tym,że o tą ostatnią coraz trudniej w sklepach (ok. 30,00)...w zamian pojawił się wosk Castrol...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o produktach K2? czy w ogóle produkty tej firmy są dobre?

Ja uważam że produkty TurtleWax i właśnie K2 są jedne z najlepszych. Z dala natomiast proponuję omijać CarPlan'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby osiągnąć najlepszy efekt proponuję zastosować jednak taktykę kombinowaną. Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony. Najpierw całe auto pastą lekko ścierną ( np. Tempo firmy K2 - 8zł ) a potem właśnie np. Plastmal'em ( 12zł ).

Polecam ten zestaw:Tempo a potem Plastmal - efekt znakomity (lusterko z maski :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest ten Plastmal? jakies mleczko? latwo to wypolerowac? bo z woskiem jest tyle roboty, ze hej!

 

a co sadzicie o wosku Sonax (np. Xtreme) ??

 

Plastmal to dokładnie mleczko do polerowania.Poleruje się bez problemów - dużo łatwiej niż wosk.Produkt stary juz na naszym rynku - czerwona butelka.(trudniej wypolerować jest paste Tempo - leeko ścierna)

 

Co do Sonax to mam opinie o preparacie do czyszczenia chromów.Lepszego jeszcze nie widziałem!!!! Pracochłonny to prawda ale efekt daje lepszy od nowego elementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o doraźne czyszczenie i zabezpieczanie polecam na stacji Shell chusteczki nasączane Sonax 3 w paczce bardzo dobre. Ja stosuje po myciu , wycieram lakier do sucha a potem przecieram tą ściereczką. Taka paczuszka kosztuje około 15 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Kombinacja Tempo + Plastmal dała niewiarygodne efekty.

Tempo zlikwidowała większość zarysowań lakieru od myjni mechanicznej (chyba uwielbianej przez poprzedniego właściciela), a Plastmal nadał niesamowity połysk :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie skonczylem zabawe z plastmalem. Blyszczy sie niezle choc myslalem, ze bedzie naprawde jak lustro:) hehe mam chyba zbyt wygorowane wymagania. Wole nie myslec ile musial bym sie namachac z woskiem skoro i tu nie bylo tak latwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatni urzyłem wosku koloryzującego firmy T-Cut. Uwarzam że jest naprawde dobry. Zero wysiłku przy wieraniu, ryski pokrywa. Polecam tą paste chociaż jest droga - płaciłem 50zł z szamponem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lukmack

ja stosuję zwykłe szmatki, staram się tylko, żeby nie miały w sobie zbyt wiele włókien. Rozdzieram na 2 małe i jedna do wcierania a druga do polerki plastmallu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak byliśmy troszkę młodsi były takie szmatki zwane pieluchami one były mięciutkie czy nie są leprze od jakiejś szmatki powiecmy z prześcieradła.

 

Akurat też czyszczę zwykłą szmatką i staram się żeby była jak najbardziej miękka

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michalll

sluchajcie mozecie opisac ten Plastmal?

na jakims forum wyczytalem, ze dobry jest tylko oryginalny Plastmal. Ten kto to napisal twierdzi, ze oryginalny jest w czerwonej butelce z bialym nadrukiem a NIE Z NAKLEJKA!

 

Na moim plastmalu jest naklejka.

Plastmal SUPER CLASIC (legendarny oryginal)

Jest Ferrari Testarossa i napis AUTOPOLITURA

 

Plastmal Warszawa ul. Trakt Lubelski............ itd.

Czy to jest oryginal? wydaje mi sie, ze tak. Na polce stala cala seria! wiec chyba to jest to?

 

Moze kiedys plastmal byl w butelce z nadrukiem a teraz jest juz z naklejka i tamten sobie ubzdural, ze to podroba??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lukmack

Widzisz, parę lat temu kupowałem Plastmall'a w duzej butelce z nadrukiem, a teraz gdzie nie lookam to jest tylko ten z naklejką - o którym piszesz, więc raczej to nowa wersja butelki. Poza tym, używałem starego i nowego i niczym się nie różnią. Może to tylko moje zdanie, ale płyn taki sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup TOTAL SCHINE po polsku totalny polysk z firmy formula 1 jest lepszy od plastmalu bo niezostawia bialych plam na czarnych elementach :) tylko to stosuje a tempo na ryski jakies a potym to tylko ten totalny polysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...