Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czym nabłyszczyć autko?


Gość Domino
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michalll
No to moja nyska jest już w końcu po plastmalu, 3 godzinki

 

troche dlugo ci sie zeszlo. sam plastmal 3 godziny? czy jeszcze ta pasta lekkoscierna?

mi ososbiscie plastmal zajmuje najwyzej godzine.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Macias

Gratuluje wszystkim, ktorzy używają Tempo! Jak wyraznie jest napisane, to jest to pasta ścierna, czyli zdziera warstewke lakieru. Fakt, że efekt jest świetny po polerowaniu, ale lakier po tym matowieje i za ok pół roku zabieg trzeba powtarzać, a to zdziera lakier. Tempo używa się w zakładach lakierniczych po lakierowaniu, ewentualnie kiedy lakier jest baardzo zniszczony. Plastmal działa podobnie, tylko jest mniej ścierny i podobno zawiera związki teflonu. Do ochrony lakieru stosuje się woski, które nie ścierają lakieru, tylko zostawiają powłokę ochronną. Ja swoją nysę traktuje woskiem co 4-5 myć, a po zimie plastmalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Macias

Ja używam najczęściej TurtleWax. Nieraz też CarPlana, ale żółw jest lepszy :) Mleczko jest łatwiejsze w "użyciu", ale lepsze efekty daje wosk stały i jest trwalszy. Plastmal natomiast jest świetny do usuwania zabrudzeń typu smoła, czy owady, ale ja z nim nie przesadzam i używam tylko miejscowo, albo po zimie na całej karoserii. No i oczywiście mycie karoserii dobrym szamponem i gąbką, a nie szczotką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elcoruso

Odkąd tesciu kupilł karchera to życiemycie stało sie prostsze, za***ista sprawa, wystraczy spłukać z brudu, polać płynem z woskiem i znowu całość spłukać. Calośc trwa jakies 15 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Macias

Pewnie, karcher fajna sprawa, tylko trzeba miec porządny, bo te najtańsze, to ewentualnie opłuczą grubsze zabrudzenia, a na cacyi tak trzeba myć ręcznie. Ale jak sie ma dobry sprzęt, to szybko i przyjemnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do srodkow nablyszczajacych to mi sie przypomnialo jak kupel gdzies na forum czytal jak goscia wkecili by nablyszczyl Bitexem i prawie to zrobil :) hahah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam co jakieś 4-5 myć Pasty Samochodowej z woskiem do kupienia na stacjach shella za ok 15 zł puszka :D naprawdę ładny efekt jest po niej i na długo zabezpiecza lakier przed słońcem , kurzem, brudem itp. A na myjni automatycznej lub recznej zawsze biore program z woskiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimą to głównie ręczna myjnia. A od wiosny do późnej jesieni sam myję autko szamponem z woskiem. Może nie świeci się jak psu... ale wygląda ładnie. Kiedyś na ręcznej myjni pokryli mi auto woskiem. Przestałem już jeździć po myjniach automatycznych, od chwili jak mi szczoty urwały tylną wycieraczkę i porysowały tylną szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę użyłem (po umyciu) wosku koloryzującego i samochód wygląda jak nowy! Nabrał zupełnie innego wyglądu, bardziej głęboka zieleń. Pięknie się prezentuje. Tylko ten pie.. ny deszcz narobił mi plam na szybach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Ja używam co jakieś 4-5 myć Pasty Samochodowej z woskiem do kupienia na stacjach shella za ok 15 zł puszka :D

 

Jaka duża ta puszka?

 

Automax jest bardziej ścierna od tempo i polecam na bardzo porysowany lakier. Nie nadużywać, max raz w roku.

 

Pewnie można kupić sobie gdzieś dobry wosk na wiadra za grosze, bo to co jest w sklepach to jak kupowanie śrubek w castoramie (5 śrubek-10PLN, w metalowym 50gr;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem pastę K2 lekko ścierną żeby usunąć zarysowania i mam zamiar wymyć auto szamponem z woskiem - Eurocolor z woskiem osuszającym. Widziałem kiedyś dawno dawno reklamę takieg preparatu w tv - działa w sposób powodujący natchmiastowe spłynięcie wody z lakieru - nie pozostawia tych przykrych oczek. Jak się spisze to zobaczę na urlopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry wosk w płynie jest z firmy K2 o nazwie draco w puszce metalowej (500 lub 1000 ml) - Polecam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinelli

Właśnie niedawno skończyłem polerkę swojego nismo w kolorze czerwonym, robiłem to za pomocą polerki elektrycznej i wosku koloryzującego T- CUT firmy CAR PLAN , roboty było na 3 godzinki, ale efekt przerósł moje oczekiwania!!!auto zmieniło niemal kolor! polecam szczerze, ale ręcznie nie da rady dobrze zrobić tego( sprawdziłem na połowie błotnika - nie ma połysku ręcznie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość macallan

Ja, odkąd pamiętam, zawsze używam specyfiku o nazwie "Silicone Glaze" f-my Amway. Bardzo prosty w użyciu i efekty użycia bez zastrzeżeń. Nakłada się go na chłodną, suchą i umytą uprzednio powierzchnię, a po wyschnięciu poprostu przeciera miękką szmatką. Błyszczy jak... Skończył mi się aktualnie i postanowiłem spróbować "Patentin" z Allegro. Właściwie nie ma mu wiele do zarzucenia, ale pewnie i tak wrócę do tamtego. Rolls-Royce podobno używa do swoich aut tylko tego pierwszego przeze mnie wymienionego. Nie wiem ile w tym prawdy, ale jest naprawdę dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja proponuję zrobić na osobnej stronie ankietę tych śródków do polerki. Bedzie przejrzyściej i wygodniej dobrać najlepszą pastę. Ja niestety nie potrafie zrobić takiej ankiety , ale jesli ktoś byłby chętny ja byłbym wdzięczny, zresztą zapewnie nie tylko ja :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czlowieku ja pracuje na myjni recznej samochodowej to napiroj polerke potem wosk barwiacy napiroj i bydzie lux malina nawet poloneza matowego odnowilismy z bólem:) jak chcesz to Ci jutro spisze nazwy srodkow ktorych uzywamy, dodam ze do polerki wolnoobrotowa szlifierka (na prawde wolnoobrotowa) z gabka do smyrania pasty to podstawa!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skarap to napisz proszę jakich środków używacie. Bedę polerwoał mechanicznie tzn przy użyciu szlifierki.

Dodaj jeszcze jakiego szamponu uzywacie, Bo szukam jakiegoś skutecznego , który by mi przynajmniej "świeże" owady zmył z maski i grilla.

dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...