Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Almera N15 GTi Pgaz'a


pgaz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Alme zakupiłem pod koniec listopada 2008 wersja GTi z 1996r z gazem AKME, silnika nie sprawdzałem na hamowni po zakupie wiec nie wiem jaką mocą dysponował przebieg 173kkm po ocenie Coobcia bardzo zdrowy, po ocenie elektryka nie kręcony.

 

IMG_4315.jpg

 

IMG_4299.jpg

 

IMG_4300.jpg

 

Od razu wymienione zostały:

Amorki tył KYB EXEL G

Uszczelka ERLIG pod pokrywę

Olej VR1 Racing 5w50 Valvoline

Filtr Oleju Knecht OC195

Filtr paliwa Filtron

Filtry do inst. gaz KME

Termostat

Poduszka silnika tylna

Paski

 

Wydech miała ciekawy od wersji 1,4 więc szybko został on zastąpiony kwasówką z EL-TECa 2,5 miało być najciszej jak się da ale przelotowo.

 

 

Jak już zaczął normalnie oddychać, Coobcio zapodał mod rozrządu, oraz przestawił zapłon.

 

Wypluło 161,2KM 179,9Nm nad momentem trzeba będzie popracować, z ciekawostek spadek mocy na LPG nie jest porażający dla mnie bo poprzednia właścicielka nie wymieniała filtrów wiec i na pewno go nie stroiła. O blacharkę i konserwacje podłogi itp. zadbam na wiosnę oraz wstawię lampy z wersji po lifcie oczywiście GTi i zderzak przedni który może uda mi się nabyć. Moc podejdzie w górę może jeszcze w lutym

 

almera_gti.jpg

Edytowane przez pgaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozak almerka :diabel: wrzucaj lampy z Gti po face liftingu i zderzak na glebę ją i będzie sztos :) kolektor masz jakiś SSAC czy seryjny? moc już ciekawa pewnie fajnie się zbiera :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolektor wydechowy seryjny, SSAC czeka u mnie w garażu :)

A co do gleby to raczej nie auto musi być w 100% użytkowe i komfortowe - jak na GTi oczywiście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolektor wydechowy seryjny, SSAC czeka u mnie w garażu :)

A co do gleby to raczej nie auto musi być w 100% użytkowe i komfortowe - jak na GTi oczywiście :D

 

Jak Dla mnie patrząc na fotki trochę za wysoko stoi :P aczkolwiek jest to na pewno wygodniejszy wariant :) przed wydechem i modem rozrządu nie była hamowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ciężko tu zachować tajemnicę :D

Ciekawe czy z nowym kolektorkiem do 170KM wyrobi :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Witajcie :) dawno nie opisywałem mojego projekciku, od ostatniego posta Alma dostała kolektor 4-2-1 po którym nie miałem czasu jej sprawdzić na dyno ale może i dobrze bo okazało się ze sprzęgło zaczęło się ślizgać :angry:

 

screenshot1236201360.jpg

 

Oraz wstawiłem po liftowe od GTI światła przód i tył, z czego tylne może zastąpie VZRa.

 

alma.gif

 

IMG_8816.jpg

 

W chwili obecnej samochód oddałem w ręce ekipy z Oldschool Garage z Łomianek gdzie przejdzie blacharkę oraz malowanie. Wpadnie trochę elementów po liftowych może cały bodykit GTI ph2.

 

Zostanie wstawione nowe kompletne wzmocnienie przednie oraz dobrze spasowany przód.

 

12082009003.jpg]

 

Naprawa wgniecionego boku.

 

17082009156.jpg

 

Wymiana zardzewiałych progów.

 

17082009159.jpg

 

17082009154.jpg

 

17082009160.jpg

 

Colt trochę z przodu będę musiał przepchnąć Alme dalej :D

 

12082009007.jpg

 

Dwóm nie da rady...

 

17082009157.jpg

 

W weekend będzie przygotowany pod malowanie.

 

Pzdr.

Pgaz

Edytowane przez pgaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coobcio po czym poznać ssący od primery a almery ?

Hmmmm muszę zrobić zdjęcie - bo różnica jest wizualnie spora...

Ps. kiedy planowany odbiór auta ?

A no i tymczasowo wyciszymy Ci auto przed planowaną daleką podróżą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm muszę zrobić zdjęcie - bo różnica jest wizualnie spora...

Ps. kiedy planowany odbiór auta ?

A no i tymczasowo wyciszymy Ci auto przed planowaną daleką podróżą ;)

 

Z chęcią zobaczył bym fotki bo tak se pomyślałem moja jest z 96r(pierwszy rok bicia GTi) może mieć starego ssaka ?

 

IMG_4300.jpg

 

Auto mam odebrać w next piątek ale zobaczymy jak będzie jutro jadę z nowymi szybami to zobaczę czy już blacharz dał radę go ogarnąć, dokładnie z chęcią przygarnę seryjny wydech lub ten lekko sportowy a Ty będziesz mógł się cieszyć moim przelotem.

 

A zapomniałem jeszcze dodać w mojej jest nietypowa rdza na nadszybiu możliwe ze koledzy będą musieli wyciąć i wsawić nowe.

 

nadszybie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostro wchodzisz, wóz jak nowy bedzie :)

Jak już blaszka zrobiona to trzeba odpocząć finansowo i z czasem silnik na VE zmodować albo przynajmniej tak jak w mojej czerwonej będzie zrobiony :D

Do zobaczenia w piątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

...wóz jak nowy bedzie :)

 

Wiem, że jestem nowy na forum, wiem też, że Paweł wyjechał odpocząć, z racji tego że razem z chłopakami tworzymy OldschoolGarage w Łomiankach, to pomyślałem, że wrzuce kilka zdjeć z prac nad jego Almerką. Mam też nadzieję, że "pgaz" mnie za to nie zabije :whistle:

 

Autko wyszpachlowane, gotowe do malowania podkładem (było troche tego),

75607281.jpg

80715816.jpg

83716425.jpg

 

Autko w pierwszym podkładzie - kontrolnym.

74662979.jpg

11218590.jpg

65319369.jpg

 

Teraz szlifowanie, poprawie "zyg", później podkład po całości, szlifowanie, lakier i klar. Następnie składanie wszystkiego "do kupy". Jeżeli uważasz, że ten post jest nie na miejscu - usuń go.

pozdro, Negra

 

PS

poprawiłem zdjęcia, bo mi znowu server padł :(

Edytowane przez Negra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie,

autko Pgaz'a zostało wytarte "na łapie" papierem wodnym, odtłuszczone i na pierwszy ogień baranek poleciał na progi, nadkola i zakola. Następnie całe nadwozie pomalowane zostało bazą oraz klarem, wg mnie wyszło na prawdę dobrze. Zostało wytrzeć całość na mokro i zrobić polerkę. Jutro będziemy wklejać nowe szyby, które dostarczył nam Paweł :)

 

alma2h.jpg

alma1d.jpg

alma3e.jpg

alma4.jpg

alma5b.jpg

alma6.jpg

 

Co do koloru to ja owszem wiem jaki to jest kolor, ale mam nadzieje ze Paweł sam Wam powie co to jest na prawdę :whistle: Sorry za zdjęcia, robione iPhonem wieczorem...

pozdro, Negra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wróciłem z odpoczynku :) Maciek dziękuję bardzo za foto relację bardzo miło się to za granicą oglądało. Kolor pozostał czarny ale pochodzący z Dodge o oznaczeniu PXR czyli Brilliant Black Pearl, nad wyborem koloru spędziłem troszkę czasu początkowo myślałem nad czarnym z GTR'a ale okazało się że jest to ten sam kolor który był na Almie seryjnie, potem myślałem nad czarnym z jeep'a w wersji SRT czyli maxymalnie czarnym jak smoła. Wybrałem perłe bo w sumie jak już robić to po maxie, zresztą koloru sie nie zmienia jak rękawiczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Alma już odebrana świeże fotki wkrótce :) Tu z przed paru dni.

 

Zabezpieczenie podwozia:

 

14112009223.jpg

 

Polerka lakieru (matowanie): :D

 

08122009001.jpg

Edytowane przez pgaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...