Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z obrotami


Gość janik sunny n-13

Rekomendowane odpowiedzi

Gość janik sunny n-13

Mam problem z obrotami.Przy jezdzie na gazie jak włacze światła to obroty zwiekszaja sie o jakies 500.A jak jade na benzynie to zauwrzyłem takiego zjawiska.Co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie to raczej spadły by odrobinę ale nie tyle.

Pewnie zasilanie gazu jest podłączone do obwodu swiateł, po włączeniu świateł pojawia się duży spadek (jakiś drobny niekontakt) i tak reaguje komp od gazu.

Zrób mały test włącz światła przełącz na gaz i wyjmij bezpieczniki od światel (z przodu pod maską po stronie kierowcy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja w swoim N14 1.6 92' mam podobny problem jak włączam światła obroty idą w górę no ale nie o 500! ale jak jeszcze dołożę dmuchawę, ogrzewanie szyby to już spadają..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to na gazie się nie znam mam diesla wychodzi mi taniej niż gaz.

Może tak ma być że jak się robi jasno po włączeniu świateł to gaz szybciej płynie :lol: Robiłem dyplom z czujników termoanemometrycznych i tam przy naświtlaniu promieniiami IR naprawdę pojawiały się przepływy-może coś w tym jest. Stawiam jednak na elektrykę i proponuję zbadać spadki napięć na kompie od gazu. Poza tym może to być zrobione specjalnie, bo silnik benzynowy zwłaszcza na gazie ma mało mocy przy niskich obrotach i po podaniu obciążenia (np. światła) komp zwiększa liość podawanej mieszanki tak aby silnik sie przypadkowo nie zatrzymał. Jeździłem kiedyś autem na gaz i widziałem jak łatwo jest je "zadusić", to nie mój diesel, że po przypadkowym spadnięciu sprzęgła na wolnych obrotach na biegu po prostu ruszył !!!!

Jeśli nie ma jakiś drastycznych spadków zasilania na kompie od gazu co by mogło świadczyc o złym podłączeniu to ja bym się nie przejmował.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

przy dzisiejszej cenie napędu wychodzi cię taniej? to chciałbym wiedzieć ile ci pali Twój N14 bo jest to małe zaskoczenie dla mnie (no że chyba praktykujesz "orenżadkę"..)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin T

Moim zdaniem jest to normalne wlaczasz swiatła pobur mocy , wlaczasz dmuchawe terz pobur mocy , w kazdym aucie o troche obroty wzrastają jak swiatła wloczysz , jescze moze byc ten fakt ze gaz ma inna temperature spalanie wysza i terz mo0ze byc od tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A U MNIE JAK WLACZE SWIATLA TO OBROTY SIE ZMNIEJSZAJA O JAKIES 200-300 JAK ODPALAM TO WSKAKUJA NA 800 POTEM NA 400 JAK BYM WLACZYL SWIATLA TO BY MI ZGASL!!

JAK SIE CZYSCI PRZEPUSTNICE TAK ZEBY NIC NIE SP..?

MOJ NISSAN 1995 1.4 16V JAK SIE DO NIEJ DOSTAC?

SPRAWDZALEM SADE ODPALILEM AUTO I ODPIOLEM SADE(PRZEWODY)SILNIK CHODZIL BEZ ZMIAN ZROBILEM TAK KILKA RAZY I ZAWSZE TO SAMO?MOZE TAK MA BYC?A JAK PADLA SONDA(ALE PALI NORMALNIE W MIESCI OD7,5-8LITROW NA 100KM)TO LE KOSZTUJE NOWA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...