Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Murano ? Pytaj tutaj !


jaca V6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

remont silnika  12 - 15 tyś z rozrządem brutto. 

katalizatory razem z wymianą regeneracją wózka 6 tyś 

skrzynia już się bałem, że kolejne 10 pójdzie sobie a pomógł mechanik automatycznych skrzyń biegów z Tucholi, ma jakąś maszynkę opisałem w innym temacie. 

Jak się źle trafi to niestety koszt spore, pytanie co można kupić za 40-50 tyś co będzie dużym suv i będzie się tak dobrze jeździło. Q7 to podobno też pasmo nieostających napraw chociaż tego nie sprawdzałem. 

Sam trafiłem z murano kiepsko jednak po naprawach już sobie jeżdżę na LPG i jest ok.  

Jak y mi się te naprawy trafiły za jednym razem to bym nie naprawiał tylko kupił Jeepa WJ 4,7V8  :) chociaż hamulce i prowadzenie są daleko za murao. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj sprzedałem swoje z51 3,5 - poszedł na Ukraine , powiem tak -JESTEM ZADOWOLONY JAK DZIECKO )))) ze pozbyłem się tego grata ze skrzynia skutera .... przebieg 170 000km , na gazie 70 000km  (silnik do roboty , skrzynia do roboty, reduktor do roboty )  , to nie jest suv tylko skarbonka bez dna ......

Kto chce kupić murano - radze przemyśleć to sto razy......  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2018 o 11:48, dumik napisał:

Wczoraj sprzedałem swoje z51 3,5 - poszedł na Ukraine , powiem tak -JESTEM ZADOWOLONY JAK DZIECKO )))) ze pozbyłem się tego grata ze skrzynia skutera .... przebieg 170 000km , na gazie 70 000km  (silnik do roboty , skrzynia do roboty, reduktor do roboty )  , to nie jest suv tylko skarbonka bez dna ......

Kto chce kupić murano - radze przemyśleć to sto razy......  

To może przebieg był większy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, KKrzysztof napisał:

To może przebieg był większy? 

Kolega przebieg  w stu procentach oryginał ,  ta skrzynia chodzi do 200tys max , silnik nie przystosowany do gazu , chodzi o tą regulacje zaworów..... ja niestety kupiłem auto z przepalonymi gniazdami zaworów (wina regulacji instalac. gazow.) ...... reduktor , ze szklą..... kur.... nie można było     normalnej skrzyni zapchać do tego auta..... wygląd , przestrzeń , komfort jazdy super.....  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 9.11.2018 o 18:31, agrok napisał:

Witam

Czy ktoś jest w posiadaniu Murano Z52 3.5 V6?  Macie jakieś informacje na temat skrzyni, silnika, spalania? 

Czesc, przejechałem z52 2017'  blisko 10tys km, Co dokladnie na temat skrzyni chciałbyś wiedzieć, jeśli chodzi o spalanie to BEZ KOLOROWANIA trasa 7,1-9, miasto 12,13, srednia powyzej 11L  ( trasa 10%, miasto 90%) mam porównanie do 3.5L v6 ford EDGE 2015, edge to kibel. Nissan jest mega komfortowy w trase, zawieszenie i fotele , idealne! silnik dynamiczny i bez problemu się zbiera. Jestem bardzo zadowolony, po sprzedaży pewnie poszukam rocznika 2018.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie jak na taki samochód wydaje mi się, że dosyć niskie. 

Od jakiegoś czasu razem z żoną napaliłem się trochę na Murano, ale powoli mi przechodzi. Miałem jechać coś oglądać, ale ciśnienia nie mam. Coś tam wyczytałem, że mogą być problemy związane ze złej jakości paliwem - katalizator, silnik.

Szkoda, że w Polsce Nissan wycofał się ze sprzedaży Murano, zawsze w salonie można obejrzeć, przejechać się, łatwiej z częściami i serwisem.  Podobnie z Infinitii QX50, jest w stanach, można kupić w Rosji, na Ukrainie, w Polsce nie, może za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć i czołem. 

Panowie szukam właśnie auta dla siebie a, że Murano od zawsze było moim marzeniem to czemu nie?

Interesuje się jedynie silnikiem 2.5d, roczniki 2011-12 ze skrzynią 6-stopniową. 

I tutaj pytania to was:

1.Jakie są najczęstsze bolączki modelu?

2.Czemu dokładniej się przyjrzeć przy oględzinach? 

3. Jakie jest realne średnie spalanie auto? 

4. Czy w ogóle zwracać uwagę na auta w konfiguracji którą wymieniłem? Bo widzę, że prawie wszystkie postu tutaj dotyczą silników benzynowych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Benzyniak w Murano wystarczy że miał regularnie olej zmieniany i jednostka bardzo trwała. Trwalsza niż diesel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Murańca już ponad 3.5 roku i sprawuje się bardzo dobrze. Olej wymieniam co 10-12tys.km. i nic się złego nie dzieje. Jak ktoś ma jakieś pytania chętnie odpowiem. Dodam, że auto z polskiego salonu 2006r. z przebiegiem 276tys. Skrzynia działa bardzo dobrze,trzeba wymieniać olej , silnik na LPG również działa bezproblemowo. Usterki? Czasami buczące wspomaganie( przewód nie ma wycieków ale pewnie do wymiany) i zwijak pod kierownicą czyli nie działający tempomat. Reszta bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dobry wieczór,  

Chciałbym zapytać o średnie ceny części nissana murano z Europy. Mam zamiar kupić murano z 2005r tylko nie jestem przekonany co do kosztów eksploatacji w tym  podstawowych wymianach części.

Edytowane przez Patryk_kar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Dzień dobry.  Nowy na forum. Zastanawiam się nad kupnem Murano Z51 3.5 V6 . Mam kilka pytań.

1. CVT - USA vs EU jaka różnica ( chłodnica dodatkowa ? Co daje ? )

2. Czy warto dziś pchać sie w auto z 2009 / 2010 

3. Jak sie sprawuje silnik w tym aucie ? Słyszałem same dobre rzeczy bo to to samo co w 350Z . Myśle o gazie wiec jak to pracuje na gazie ?

3. Jak z kosztami utrzymania ? 

4. Ocynk blacha , jak wygląda sytuacja podwozia.

5. Ogólnie poproszę o ocene posiadaczy Z51 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto pchać się w 2009, a nawet 2010 bo tam jest już vq35 tkz fazy 2 , poprawiona jednostka w zasadzie bezawaryjna, np. wzmocnione popychacze, to bardzo ważne przy gazie , bo regulacja zaworów jest bardzo kosztowna . 

Na gazie dobrze pracuje . Trzeba dbać o instalacje lpg

Silnik ma świetną charakterystykę , przyjemnie się tym jeździ ...

Koszty, rozwiązania w Murano są dość proste w naprawach jak zawieszenie, wydech, hamulce , gość od maluchów to ogarnie ....itd.., części jak szukasz poza ASO znajdziesz tanio .

Podstawowa problematyczna sprawa to skrzynia cvt , trzeba kupić ze sprawna i dbać.

Bardzo wysokie są naprawy silnika (10-15tys) oraz skrzyni 5-8tys..

Ze skrzyni da się przeczytać przybliżony  przebieg auta .

Podstawa dobrze sprawdzić skrzynie i silnik bo będzie drogo ...nie szkoduj parę stówek na sprawdzenie auta, szybko się zemsci. 

Nie słyszałem o problemach z podwoziem, nie widuje starych Murano jakoś zjedzonych przez ruda , chyba że powypadek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzieki bardzo za odpowiedź.  Może ktos dorzuci coś jeszcze ?

W USA jest dodatkowe chłodzenie CVT tak ? 

Czy oznacza to zwiekszona wytrzymałość ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Velmer napisał:

Ok. Dzieki bardzo za odpowiedź.  Może ktos dorzuci coś jeszcze ?

W USA jest dodatkowe chłodzenie CVT tak ? 

Czy oznacza to zwiekszona wytrzymałość ? 

Chłodnica oleju CVT jest w wersji EU (wersja USA nie chłodniczki).

Do reszty kwesti zgadzam się w pełni z Kazik_R52.  

Moje murano jest z 2009r a właściwie to 12.2008 ;) Wyjechał z polskiego salonu, gdzie był do 2017r serwisowany więc dokumentację miałem pełną. 

Trafił mi się niemal idealny stan w full opcji jak na 2009r. (łącznie z lakierem samoregenerującym się ) ;)  więc się nie zastanawiałem. 

Korozja podwozia to jakiś standardowy nalot i jakaś delikatna w miejscach gdzie są jakieś cienkie blaszki/osłonki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Velmer napisał:

Zastanawia mnie ta chłodnica. Czy ona wydłuża żywotność cvt ? 

Czy warto brac Murano z USA czy EU 

Oczywiście, że chłodnica ma wpływ na żywotność - w jakimś stopniu ogranicza przegrzanie oleju, które ma wpływ na każdą ASB. 

Chłodnicę zawsze można dołożyć jak i inne rzeczy. Mnie interesowała przy zakupie tylko wersja EU. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote

 

Wstawienie dodatkowe  chłodnicy to ze 300zl , skrzynia sobie radzi bez chlodniczki, ludzie wstawiają dodatkowo je w automatach , dzięki temu przedłuża się jej żywotność ... Generalnie automaty zabija temperatura . 

Przy wyborze nie kieruj się zbytnio  USA, EU ale stanem auta vs cena  , Murano to samochód  zaprojektowany na Amerykę , wersja eu to nadal auto zaprojektowane na Amerykę z drobnymi zmianami dostosowującymi te auto do przepisów i warunków eksploatacji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wam sie użytkuje Z51 ? Czy nie macie wątpliwości co do tego,że można by się przesiąść na coś nowszego ?

Jeżdżę obecnie hatchbackiem z 2015 . Miałem okazję przejechać się Murano i tak mnie wzięło na duże auto do miasta :)

 

Edytowane przez Velmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Velmer napisał:

Jak wam sie użytkuje Z51 ? Czy nie macie wątpliwości co do tego,że można by się przesiąść na coś nowszego ?

Jeżdżę obecnie hatchbackiem z 2015 . Miałem okazję przejechać się Murano i tak mnie wzięło na duże auto do miasta :)

 

Ja właśnie zaliczyłem taki spadek ;) Hatchaback hybrydowy z 2015r. na Murano z 2009. 

Nie odczułem jakiegoś dyskomfortu - wręcz przeciwnie. Murano wykonane jest bardzo dobrze, dobre materiały i wygłuszenie. 

Nie wiem ile trzeba by zapłacić za auto powiedzmy 3-letnie, żeby dorównało wyposażeniu Z51. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub.S83 rozumiemy się. Nie mam co się obawiać w takim razie.

Co dotyczy komfortu to jak oceniacie to auto ? Miasto, nierówności asfaltu, poprzeczne nierówności, zjazd na drogę szutrową itp ?

W środku skrzypienie występuje ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie jezdziłem Z51 ale Z52,  wrażenia mega pozytywne szybki cichy i wygodny samochód . 

Edytowane przez stuff1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do powrotu do Nissana.

Proszę napisać, w kilku żołnierskich słowach, dlaczego nie powinienem pakować się w Murano 2.5 dCi. Analizuję roczniki 2012-2014 z dobrym wypasem.

Wiem, że 3.0 byłby znacznie lepszy, ale praktycznie brak na rynku. Nie wiem czy w ogóle wkładali V6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...