Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Murano ? Pytaj tutaj !


jaca V6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Przejde odrazu do setna tematu.

 

Znajomy ma na sprzedaz murano 3.5 v6 256 koni benzyna w aktualnej budzie z 2008 roku produkcji grudzien a data rejestracji pierwszy kwartal 2009.

Samochod byl kupiony na firme w polskim salonie, jezdzil nim jeden czlowiek(wlasciciel). Od kilku dni ma go na sprzedaz z przebiegiem 110 tys km. Przebieg jest pewny poniewaz serwisuje go po gwarancji w tym samym serwisie co ja i mam 100% pewnosci jaka jest historia tego auta.

Samochod jest bardzo bogato wyposazony i z tego co zauwazylem jest to pelna opcja majaca zamiast szyberdachu dvd w podsufitce.

 

Mam kilka watpliwosci co do auta

1: skrzynia biegow cvt jest milion opinii pozytywnych i negatywnych co wy powiecie majac na codzien te samochody w domu?

2: koles chce za to auto min, 70 000 zl. I zastanawiam sie czy ta wartosc jest odpowiednia co do rocznika jak i przebiegu. Niestety takich aut w wersji eu jest bardzo malo a rozpietosci cenowe sa gigantyczne od 54 tys do 70 000.

3: zalozylbym lpg do auta, i chyba tu nie ma przeciwskazan silnik jest klasyczny i to zniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Wszelkie informacje na temat kupna Murano, linki i zapytania prosze umieszczać tutaj.

Murano Drugiej generacji to też temat na którym się znasz, czy Twoją specjalnością jest Pierwsza generacja ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Murano to od wielu lat wymarzone auto mojej żony. Przymierzamy się do zakupu, lecz już po obejrzeniu pierwszego egzemplarza a przed oglądaniem nastepnych proszę mi rozjaśnić jedną  kwestię.

Po odpaleniu auta i zmianie przełożeń skrzyni zauważyłem że zmieniając położenie dźwigni skrzyni biegów auto zmienia tez obroty. Słychac wyraźnie w zalezności od przełożenia skrzyni iż silnik inaczej pracuje.

Czy to normalny objaw?

Jestem laikiem w temacie automatycznych skrzyń biegów.

Sprzedawca oczywiście twierdzi że to normalne, ja nie mam pojęcia czy tak rzeczywiscie jest.

pozdrawiam

Tomek


Witam

Murano to od wielu lat wymarzone auto mojej żony. Przymierzamy się do zakupu, lecz już po obejrzeniu pierwszego egzemplarza a przed oglądaniem nastepnych proszę mi rozjaśnić jedną  kwestię.

Po odpaleniu auta i zmianie przełożeń skrzyni zauważyłem że zmieniając położenie dźwigni skrzyni biegów auto zmienia tez obroty. Słychac wyraźnie w zalezności od przełożenia skrzyni iż silnik inaczej pracuje.

Czy to normalny objaw?

Jestem laikiem w temacie automatycznych skrzyń biegów.

Sprzedawca oczywiście twierdzi że to normalne, ja nie mam pojęcia czy tak rzeczywiscie jest.

pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z taśmy w fabryce zszedł w grudniu 2004r. Wersja SE z CVT przeznaczona na rynek niemiecki, austriacki i szwajcarski. Nawigacja fabryczna z VICS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ładnie ale to nie wygląd jest najważniejszy należałoby go dokładnie obejrzeć. Zwrócić uwagę przede wszystkim na pracę silnika, ewentualne błędy w komputerze, oraz skrzynię i napędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co moze zaczynac lub w niedlugum czasie mu zaczac dolegac. Przy jakich przebiegach zaczynaja sie jakies problemy. Jak to jest z tymi cvt? Sa wadliwe? Mam obecnie pacifice z przebiekiem 220 tys i wymienialem oprocz oleju tyljo elektrozawor skrzyni za 1600 zl z robocizna ale skrzynia sama w sobie jest ok. Jaka jest mniej wiecej wytrzymalosc tej cvt bo roznie pisza jedni ze lipa drudzy ze wytrzymala i siedzi tyle co silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też Chryslera Pacific'e I poza wymianą EGR oraz olejów w skrzyni, silniku i mostach nic więcej nie robię. Skrzynia automatyczna w Chryslerze to nie CVT. Generalnie może paść wszystko albo nic. Wszystko zależy od tego jak poprzedni właściciel dbał. To tak jakbyś kupował Patka gdzie olej wymieniano co 30tyś lub takiego gdzie wymieniano olej co 10tyś km. W tym pierwszym patrzeć jak tylko urwie się łańcuch rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w dniu wczorajszym wybrałem się zobaczyć Murano z linku który podawałem, powiem jedno szkoda czasu! Cena 38 500 zł mogło by się wydawać ze w tej cenie z tego rocznika auto powinno być co najmniej w dobrym jak nie bardzo dobrym stanie. Okazało się jednak że muraniak był po koziołkowaniu (dosłownie) cały malowany i szpachlowany słupki drzwi a już najbardziej co było bezczelne u sprzedającego to moment kiedy pokazałem mu dach jeszcze bezczelnie pytał się o co chodzi, czegoś takiego to jeszcze nie widziałem, jak można w takim ładnym samochodzie nałożyć szpachlę kielnią, chyba robił to jakiś murarz bo wielkość położonej szpachli oraz jej beznadziejne dotarcie, nie wyglądało na robotę blacharza lakiernika tylko murarza. Cały dach szpachlowany, całe auto malowane, powiem szczerze że nie dał bym za nie 18 000 a co mówić o 38 000. Także wysoka cena nie zawsze oznacza samochód w dobrym stanie. Także uważajcie na to ogłoszenie i ten numer VIN ja ten samochód oglądałem może dwie minuty ale dalsze oględziny nie miały sensu zrobiłem sobie wycieczkę 2 x 250km. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Po 3 letniej przerwie od Nissana ( wcześniej terrano II a obecnie Rav4 ) Chciałbym powrócić do tej marki. Padło na Murano.

W związku z tym mam szereg pytań:

1. Co muszę wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas zakupu tego auta.

2. Jakie są typowe usterki, miejsca korozji.  

3. Wiem już, że auto jest wyposażone w skrzynie CVT. Jako, że nic nie wiem na temat takiej skrzyni zapytuję jak jest z jej żywotnością.

4. Jak sprawdzić taka skrzynie  przed zakupem.

 

Nie ukrywam, że wolał bym kupić auto z Europy.    


Wiem, że Murano nie ma na pęczki  ale żeby taka cisz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiaru kupić Murano rocznik minimum 2006 (nie jestem pewny wersji USA/EU) a moje pytanie brzmi czy do 30.000 zł kupię auto, które nie ma większych wad, bezwypadkowe itd czy w tych cenach to same padła?
Tu jest dobry przykład niezły rocznik niska cena gdzie jest haczyk?
http://otomoto.pl/nissan-murano-C35911401.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , zastanawiam się nad zakupem Nissana Murano z 2008 r. Wersja USA .Z racji tego , iż często zmieniam samochody chciałbym się dowiedzieć jak później ze sprzedażą takiego autka ? Proszę o w miarę szybka odpowiedz. Z Góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale wiadomo , że są auta bardziej i mniej chodliwe , jedne samochody sprzedaja sie dobrze a inne ludzie omijaja szerokim łukiem np. z powodu wad fabrycznych jakie posiadaja i stąd moje pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie sprawdzić mi auta po VIN-ie? 
Mogę obrzejeć te 2 auta bo mam blisko i może ktoś kiedyś przejazdem oglądał je bądź wcześniej był zainteresowany zakupem ich?
http://otomoto.pl/nissan-murano-C36102079.html    JN8AZ08W26W515496
http://otomoto.pl/nissan-murano-3-5-gaz-234km-full-opcja-polecam-C36069354.html w trakcie ustalania :)

a to dwa dodatkowe auta, które wpadły mi w oko i również proszę o sprawdzenie po VIN-ie oraz ewentualne uwagi.
http://otomoto.pl/nissan-murano-musi-byc-twoj-C35866931.html     JN8AZ08T06W404810
http://otomoto.pl/nissan-murano-3-5-v6-suv-full-opcja-4x4-C34644325.html   JN1TANZ50U0013717

 

Edytowane przez hammer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Brak danych w bazach Nissana w EU. Carfax zgłasza 32 zdarzenia, Autocheck 11 zdarzeń. Więc może być nieciekawie, trzeba by było uzyskać raport szczegółowy z Carfax.

3. Brak danych w bazach Nissana w EU. Carfax zgłasza 11 zdarzeń, Autocheck 14 zdarzeń.

4. Produkcja: styczeń 2006, Wersja SE, Skrzynia MCVT, Kolor wnętrza: C (kawa z mlekiem), Kolor nadwozia: KH3 (czarny), Wersja na rynek niemiecki i austriacki, Wyposażenie: nawigacja z kamerą cofania. Tyle w bazie Nissan EU

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak mogę uzyskać raport z carfaxu? Z tego co przeglądałem wszystkie opcje są płatne, a najtańsza chyba na allegro koł0 20zł auto

JN1TANZ50U0012870  a tu jest ten zaległy murano

a co do 4. to nie ma pewności, że nie był np po kolizji bo to tylko "salonowe" informacje tak?

Edytowane przez hammer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To informacje z bazy Nissana które dotycząc tylko konkretnego egzemplarza. Nie zawierają danych dotyczących kolizji etc. Carfax niestety jest płatny i  lepiej zapłacić za ten raport bo ma on bardzo dużo informacji w szczególności dotyczących usterek na terenie USA.

 

Zaległe Murano: produkcja: listopad 2005 (model rocznika 2006), wersja: SE, skrzynia MCVT, wnętrze w kolorze C, nadwozie w kolorze KH3, wersja na rynek włoski, Wyposażenie: nawigacja z kamerą cofania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze,

Od dluzszego czasu chodzi mi po glowie zakup Murano i wydaje sie ze wlasnie teraz znalazlem model 2006 EU ktory jest warty zakupu.
Sprawdzilem VIN w autoDna, ale niewiele uzyskalem informacji, procz tego ze auto nie zostalo skradzione. Przede wszytskim brakuje potwierdzenia ze auto rzeczywiscie ma 110.000 tak jak w ogloszeniu.
Czy ktos z szanownych forumowiczow ma dostep do bazy i bylby w stanie powiedziec mi cos wiecej o tym VIN JN1TANZ50U0014020 ?
Dziesiaj bylem obejrzec to auto. Nie znam sie, wiec nie wiedzialem na co zwrocic uwage. W zasadzie wszystko wyglada ok. Jedyne co zwrocilo moja uwage to lekkie szarpniecie w momencie gdy ustawialem dzwignie skrzyni z P w pozycje D. Natomiast samo prowadzenie, kultura pracy podczas jazdy bez zarzutu.
Bede wdzieczny za podpowiedzi. Prosze rowniez podpowiedziec gdzie moglbym sprawdzic porzadnie auto przed zakupem? Moze jest jakis serwis w Trojmiescie ktory ma duze doswiadcznie w Murano.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...