Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Murano ? Pytaj tutaj !


jaca V6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do przebiegu to chyba najlepszym rozwiązaniem będzie sprawdzenie CEPiK'u na https://historiapojazdu.gov.pl

Baza Nissana:

Produkcja: 02.2006r, wersja SE, skrzynia MCVT, silnik VQ35DE, wnętrze w kolorze G, kolor nadwozia K23, wersja na rynek niemiecki i austriacki, model rocznika 2006, nawigacja z kamerą cofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjalnych nabywców używanego Murano (i nie tylko).

Przestrzegam przed nadmierną wiarą w dane z baz danych.

Opisane przez kolegę sq9mcs iinformacje należy traktować jako punkt wyjścia do przeprowadzanego "dochodzenia".

 

Sprzewadawe auta mają często VIN innego pojazdu (z wielu powodów).

 

W przyrodzie nie występują sprzedawane za bezcen okazje (np. auta 10 letnie z przebiegiem ok 100 tyś. km.) Te 5 letnie też mają najczęściej takie przebiegi...itd

 

Dlatego proponowałbym sprawdzić w dobrym warsztacie zakres, jakość robót blacharskich w ew. kupowanym aucie.

 

Najlepsze do tego są profesjonalne zakłady, które zajmują się "rekonstrukcjami" samochodów przeznaczonymi do sprzedaży.

 

Przy obecnym postępie technologicznym i sprzętowym, nie znajdziemy napraw oglądając auto w garażu na podnośniku ( nawet w autoryzowanym serwisie).

 

Ocenę elementów mechanicznych:silnik, skrzynia, przekładnie, zawieszenie itp najlepiej wykonać w autoryzowanym zakładzie Nissan. Z racji małej popularności modelu jest to niestety problem.

Dlatego ocenę skrzyni CVT wykonałbym w zasadzie w dobrym serwisie skrzyń automatycznych.

 

Część drobnych niedomagań wkalkulowałbym w cenę zakupu.

Późniejszy serwis jest stosunkowo niedrogi.

 

Pozdrawiam wkar

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hammer zaloguj się na bezwypadkowy.net. tam możesz sprawdzić wszystkie dane które posiada carfax i AutoCheck zupełnie za darmo ;)

Edytowane przez jasiek22
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 keton 

nie kupiłem obity z każdej strony nawet zderzaki nie były dobrze spasowane tylne drzwi i nadkole od pasażera strony malowane...

a co do komisu miałem tam jechać oglądadać te Murano ale miało sporo zdarzeń na sprawdzeniach przez VIN więc zrezygnowałem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Niemiec86

Witam,

 

chciałbym was specjalistów spytać, co myślicie o tym modelu:

 

http://otomoto.pl/oferta/nissan-murano-bezwypadek-4x4-zarejstrowany-vat23-ID4p4ifO.html#dbe657b975

 

Mogę na maila przesłać dokumenty autoDNA oraz AutoCheck...bo nie wiem jak to tutaj załączyć :)

 

Dzięki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie chciałbyś wiedzieć?  Nie za bardzo rozumiem Twój post masz już raport autoDna i AutoCheck ( choć to jest ten sam rapot z innych stron) jeżeli Ci się podoba i nie przeraża Cię jego wypadkowość lub kolizyjność to chyba nie ma się nad czym zastanawiać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich.przymierzam sie do zakupu murano... wersja europejska uk. i tu milion pytań !!! na które nie znajduję odpowiedzi

1. dlaczego moc murano jest odcięta ten silnik w standardzie ma 270(kilka)koni w murano 230 kilka...dlaczego i czy można to cofnąć ?? myślę o roczniku 2006 ~2007

2.klimatyzacja wszędzie jest jednostrefowa?? (tylko powyżej 2008 dwie strefy??) swiatła led od którego roku sa standardem???. nawet nie wiemczy dobrze napisałem post(znalazłem tylko przycisk dodaj odpowiedz...a nie odpowiadam tylko pytam..)dziekuje bardzo za jakiekolwie podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie wiemczy dobrze napisałem post(znalazłem tylko przycisk dodaj odpowiedz...a nie odpowiadam tylko pytam..)dziekuje bardzo za jakiekolwie podpowiedzi

 

Przycisk "odpowiedz" - dodajesz odpowiedź do CAŁEGO tematu więc nacisnąłeś Bardzo Dobrze ;) Co do twojego pytania:

 

Z50

"Nissan Murano dostępny był tylko w jednej specyfikacji silnikowej. 3,5 l motor V6 o kodowym oznaczeniu VQ35DE, stosowany także w Maximie, Altimie i 350Z, w opisywanym modelu dysponował mocą 245 KM i współpracował tylko z jedną skrzynią biegów: bezstopniową przekładnią CVT."

 

Z51

"Nissan rozwinął paletę silnikową modelu Murano. Dostępny dotychczas jako jedyny w poprzedniej generacji motor przeszedł drobną ewolucję. Z niezmienionej pojemności VQ35DE, wynoszącej tak jak dotąd 3,5 l, dzięki modyfikacjom uzyskano moc 265 KM. Unowocześniona konstrukcja poza większą elastycznością wykazuje się teraz mniejszym apetytem na paliwo. W naturalnym dla auta miejskim środowisku spalanie na poziomie 13 l/100 km jest wynikiem lepszym względem poprzedniego modelu."

 

Odsyłam do całego artukułu ;)

 

KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki!!! czyli tak jak myślałem brać 2007...tylko klamoty z 350z przeszczepie i powinno być 276bhp

tylko dlaczego ta moc została obcięta?? ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość szymon87

Witam,
Na poczatek chce powiedziec ze przegladam wasze forum od dluzszego czaso poniewaz namyslam sie nad kupnem Nissana Murano w wersji amerykanskiej rok 2003-04 i tutaj tez moje pytanie czy warto brac takie auto z przebiegiem ponad 200 tysiecy ? jesli tak to prosze o uzasadnienie jesli nie rowniez z gory dziekuje pozdrawiam
dodam jeszcze ze nie mieszkam w polsce bo co nie ktorzy pewnie powiedza ze nie warto amerykanca bo bity i ciezko o serwis itd. a ja wole amerykanca poniewaz przede wszystkim ma lepsze przyspieszenie a poza tym z czesciami nie ma tutaj problemu 
z gory dzieki za odpowiedz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry Forumowiczom,

Na początek przywitanie, gdyż to mój pierwszy post. Pierwszy, bo dopiero mam nadzieję zostać szczęśliwym posiadaczem Murano. Z obecnego samochodu jestem zadowolony (wolnossący V6, ale nie Nissan) więc daję sobie czas na znalezienie godnego następcy. Oczekiwania są w miarę proste:

1. Preferowane jasne wnętrze - jest to oczekiwanie żony dlatego na pierwszym miejscu  ;)

2. Wersja europejska, najchętniej z polskiego salonu.

3. Rocznik 2006-2007.

4. AWD.

5. Podgrzewane fotele przednie.

6. Pewne pochodzenie.

7. Obecny właściciel, który czuje to COŚ do swego autka.

Cierpliwie poczekam na kogoś, kto chce by jego cztery kółka trafiły w dobre ręce. Proszę o wiadomość na priva, za dzień, za tydzień, za miesiąc.

Obiecuję, że pochwalę się nabytkiem. 

Edytowane przez Kazpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad kupnem Nissana Murano z 2008 roku. Z informacji, które uzyskałem od właściciela samochód został sprowadzony jako nowy z USA, jest jego pierwszym właścicielem. Auto bezwypadkowe i serwisowane w aso w Gdynii. Link do aukcji http://otomoto.pl/oferta/nissan-murano-model-2009-sprzedaz-lub-wymiana-na-nowe-auto-ID6yj1sj.html#973b082e9a Samochodu na żywo jeszcze nie oglądałem jednak prawdopodobnie w tym tygodniu będę miał możliwość by to zrobić. I w związku z tym mam do was kilka pytań. Chciałbym się od was dowiedziec na co zwrócić uwagę podczas oględzin, czym ta amerykańska wersja rózni się od europejskiej i jak wygląda możliwość instalacji gazowej w tym samochodzie. Właściciel mówił, że niepokoić może jedynie święcąca się kontrolka katalizatora. Ponoć był w aso i powiedziano mu tam, że to nie wina katalizatora tylko czegoś innego. I tu kolejne pytanie, czy jeśli świeci się ta kontrolka to czy możliwie jest to, że nie chodzi o katalizator?

Jeśli ktoś może, to bardzo bym prosił o sprawdzenie tego numeru VIN JN8AZ18W39W136565

Z góry dziękuję za wszelką pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć wszystkim.

 

 Przymierzam się do kupna Murano Z51 rocznik 2008-2009. Prześledziłem już troszkę forum ale chciałbym jeszcze się dowiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie tego modelu, może coś przeoczyłem czytając. Czy może ktoś z Was ma na sprzedaż takie auto ? A może w internecie jest takie auto godne polecenia ?

 

Dziękuję i pozdrawiam

Edytowane przez Kenio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór - to bardzo udany samochód. Murano Z51 nie ma znanych wad fabrycznych - musisz zwracać uwagę na to co przy każdym samochodzie. Ja bym zwrócił szczególną uwagę na działanie skrzyni i stan powłok lakierniczych.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Forumowiczom,

Na początek przywitanie, gdyż to mój pierwszy post. Pierwszy, bo dopiero mam nadzieję zostać szczęśliwym posiadaczem Murano. Z obecnego samochodu jestem zadowolony (wolnossący V6, ale nie Nissan) więc daję sobie czas na znalezienie godnego następcy. Oczekiwania są w miarę proste:

1. Preferowane jasne wnętrze - jest to oczekiwanie żony dlatego na pierwszym miejscu  ;)

2. Wersja europejska, najchętniej z polskiego salonu.

3. Rocznik 2006-2007.

4. AWD.

5. Podgrzewane fotele przednie.

6. Pewne pochodzenie.

7. Obecny właściciel, który czuje to COŚ do swego autka.

Cierpliwie poczekam na kogoś, kto chce by jego cztery kółka trafiły w dobre ręce. Proszę o wiadomość na priva, za dzień, za tydzień, za miesiąc.

Obiecuję, że pochwalę się nabytkiem. 

 

Prawdziwym wyzwaniem jest znalezienie egzemplarza wartego zakupu dlatego poszerzam poszukiwania o rocznik 2008, a nawet 2009. Z50 jest starszy, ale wygląda drapieżniej, z51 jest nowszy, ale... jakby grzeczniejszy.

Szukam dalej - za ewentualne propozycje przesłane na priva będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość STUFF102

Od lutego tego roku jestem posiadaczem Murano Z51 3.5 V6 188 Kw z 2008 roku 

Auto kupiłem go od pierwszego właściciela który nabył go w salonie w PL.

Auto co 15 tyś km było w ASO na przeglądzie (wszystkie robił autoryzowany serwis).

Przebieg w tym momencie ok 223 000km

Po miesiącu od zakupu założyłem w nim gaz za 4400zł, kupiłem nowe opony za prawie 3 tyś, wymieniłem wszystkie świece i wszystkie cewki zapłonowe (3300zł).

Auto spala 15-16 litrów gazu na 100km przy dość dynamicznej jeździe.

Auto chodzi i wygląda bardzo ładnie.

Nie mam dużego ciśnienia na sprzedaż ale jak znajdzie się konkretny kupiec na auto z pewną historią ......

Cena jaka mnie interesuje to 55 tyś zł 

Edytowane przez STUFF102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...
Gość TomekSerwo

Witam chciałbym kupić Nissana Murano znalazłem takiego 

http://olx.pl/oferta/nissan-murano-kupiony-salon-polska-serwisowany-CID5-IDgdcBp.html

jeżeli już po niego pojadę to na co zwrócić uwagę przy oglądaniu, czy opłaca się podjechać do serwisu nissana celem sprawdzenia samochodu. Jakieś inne porady i wskazówki miło widziane. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...