Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Murano ? Pytaj tutaj !


jaca V6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Muranowcy i użytkownicy innych modeli.
 

PROSZĘ O PODPOWIEDŹ w kwestii sprawdzenia takiego egzemplarza, który planuję dokładnie obejrzeć i może nabyć:

RAPORT O POJEŹDZIE

NISSAN, MURANO

SAMOCHÓD OSOBOWY, KOMBI

3498 cm³, benzyna

Rok produkcji: 2009

VIN: JN1TANZ51U0002334

Polisa OC: aktualna

Badanie techniczne: aktualne

Ostatni zarejestrowany stan licznika: 191 780 km

Status rejestracji: zarejestrowany - 1 wsza rej NIEMCY: 25.02.2009, 2-ga rej w PL: 22.06.2015

Nr Rej: PO 5K001


Z serwisu CEP - wynika nie wiele: https://historiapojazdu.gov.pl/strona-glowna?p_auth=UUgE3uBH&p_p_id=historiapojazduportlet_WAR_historiapojazduportlet&p_p_lifecycle=1&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_p_col_id=column-1&p_p_col_count=1&_historiapojazduportlet_WAR_historiapojazduportlet__facesViewIdRender=%2Fviews%2Findex.xhtml

 

Czy jest opcja innego - dokładniejszego sprawdzenia historii serwisowej (wypadkowej), przebiegu i dokładnego wyposażenia auta???

Jak nowsza wersja silnikowa Z51 (2008-) (buda po lifcie) znosi gaz czy inne niedogodności klimatu polskich dróg?

 

PROSZĘ UPRZEJMIE O PODPOWIEDŹ

 

POZDRAWIAM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jej spróbować namierzyć, gdzie auto było serwisowane ostatni raz w Niemczech i przy jakim przebiegu, oraz popytać się jak długo tam było serwisowane, czy miało przygody ?, ale do tego raczej trzeba mówić po niemiecku, lub wynająć "tłumacza", i wtedy jak się okaże że w 2014 miało przebieg 185tyś  km, to wiadomo iż dziś nie ma 191, tylko 260 tyś km. 

 

serwisy, bazy, książki serwisowe, często nie posiadają istotnych informacji, lub są gdzieś zapisane nie wiadomo gdzie, wystarczy czasami na ebay zobaczyć, auto mocno rozbite i zapis "clear title" 

 

więc co Ci pozostaje, podjechać do dobrego serwisu/diagnosty/rzeczoznawcy, który określi Ci jakie elementy w aucie były malowane, prostowane, szpachlowane.

 

te silniki dobrze znoszą gaz, choć trzeba poczytać jaką instalację lubi ten silnik.

od początku produkcji do dziś w zasadzie był stosowany jeden silnik MPI, z lekkimi usprawnieniami.  

Obecnie w Murano jest wdrażana, lub zaraz będzie najnowsza wersja tego silnika VQ35DD, tu będą już problemy z gazem bo to silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa, więc muszą być instalki dedykowane, a tych brak  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik_R52,

DZIĘKUJĘ ZA KONKRET, widzę, że jesteś z KRK więc jeszcze dopytam, gdzie w naszej okolicy można śmiało serwisować Nissana (poza ASO)?

Jak wygląda kwestia regulacji LUZÓW ZAWOROWYCH w tym silniku i jakie są koszty?

Jak sprawdzić czy jest lub nie MODUŁ WEBASTO - ponoć jakiś slot na kartę tel bywał i odpalane na smsa, gdzieś czytałem. Niektórzy nawet nie wiedzą że to mają podobno...?

 

POZDRAWIAM

Kontynuując kwestię webasto - czy macie patent na zainstalowanie takiego zestawu we własnym zakresie lub na zlecenie - gdzie i jakie koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam wszystkich,

Przymierzam się do zakupu Murano - dzisiaj miałem okazję oglądać jednego w mojej okolicy. Zaniepokoiła mnie jedna kwestia - na zimnym silniku (tak do 1,3 kreski temperatury) Muraniacz jedzie max 60 km/h - jak się zagrzeje powyżej tej 1/3 kreski temperatury to dalej jeździ już jak szalony. Sprzedający (osoba prywatna) twierdzi, że zawsze tak było, że jest to jakieś zabezpieczenie skrzyni żeby nie dawać w palnik na zimnym oleju i podobno jest to nawet zaznaczone w instrukcji. 

Czy ktoś z szanownych użytkowników może to potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam Wszystkich

 

Jestem zainteresowany zakupem Murano 3.5:) Czy znajdzie się posiadacz tego auta z okolic Piaseczna bądz Warszawy? Super by było gdzyby ktoś miał chwilę czasu żeby się spotkać i zaprezentować autko:) 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

WITAM!

Mam do kupienia Z51 2008r. Wersja USA S. VIN JN8AZ18U49W005594 Auto stoi w Stargardzie Gdańskim. Jest to chyba najbiedniejsza wersja z napędem na jedną oś. Jakie jest pełne wyposażenie autka? Czy można zrobić navi? Co ogólnie sądzicie i doradzacie? Każda uwaga dla mnie bezcenna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamieniarz_1984

Witam Wszystkich

Chętnie i pilnie kupię Nissana Murano 2005-2007 w bardzo dobrym stanie bez Lpg.


Witam Wszystkich

Chętnie i pilnie kupię Nissana Murano 2005-2007 w bardzo dobrym stanie bez Lpg.

Czy może ktoś oglądał tego murano z warszawy? http://otomoto.pl/oferta/nissan-murano-3-5-v6-234km-premium-ID6yAjgd.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

najlepiej jej spróbować namierzyć, gdzie auto było serwisowane ostatni raz w Niemczech i przy jakim przebiegu, oraz popytać się jak długo tam było serwisowane, czy miało przygody ?, ale do tego raczej trzeba mówić po niemiecku, lub wynająć "tłumacza", i wtedy jak się okaże że w 2014 miało przebieg 185tyś  km, to wiadomo iż dziś nie ma 191, tylko 260 tyś km. 

 

serwisy, bazy, książki serwisowe, często nie posiadają istotnych informacji, lub są gdzieś zapisane nie wiadomo gdzie, wystarczy czasami na ebay zobaczyć, auto mocno rozbite i zapis "clear title" 

 

więc co Ci pozostaje, podjechać do dobrego serwisu/diagnosty/rzeczoznawcy, który określi Ci jakie elementy w aucie były malowane, prostowane, szpachlowane.

 

te silniki dobrze znoszą gaz, choć trzeba poczytać jaką instalację lubi ten silnik.

od początku produkcji do dziś w zasadzie był stosowany jeden silnik MPI, z lekkimi usprawnieniami.  

Obecnie w Murano jest wdrażana, lub zaraz będzie najnowsza wersja tego silnika VQ35DD, tu będą już problemy z gazem bo to silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa, więc muszą być instalki dedykowane, a tych brak  

Hej

Co do gazu to mam Z51 z 2009/2010 z instalacją marki STAG - powiem jedno jeździ super i nie ma problemów. Kolega ma z51 też z gazem i brak powodów aby nie zakładać gazu - ważne trzeba mieć pojęcie jak to zrobić.

A co do Murano - miałem w życiu naprawde sporo aut, Murano cóż trzeba spróbować - Auto super, wygodne, może nie jest szybkie, ale napewno jazda jest bardzo przyjemna. Murano także nie jest kolącym w oczy samochodem, nawet jak zajedziesz komuś drogę bo coś tam to nie wzbudza nienawiści (poprzednie moje auta nie miały tej opcji wyposażenia) czy są awaryjne czy nie - to zależy jak trafisz, po 2 latach eksploatacji mogę sporo powiedzieć - awarię które miałem sam rozwiązywałem, w sumie wydałem w ciągu 2 lat może z 1000 zł - i wymiana oleju w CVT około 1000zł. Wymieniłem komputer klimatyzacji (400zł) łożyska kół około 300 zł, nic więcej się nie popsuło - aktualnie jestem w trakcie rozwiązywania kolejnego problemu mojej Mureny błąd P0011 (podziele się jak skończę) mam do dyzpozycji Consulta III, sprzet do diagnostyki CVT i Silnika i warsztat ;) zawsze można pisać dzwonić itp.

Konkludując - jak bym stanął przed wyborem czy kupić Z51 czy BMWX5 czy cos podobnego zdecydowanie biorę Z51 :) bo ten pojazd powoduje sporo uśmiechu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Od jakiegoś czasu cierpię na chorobę " O, Murano jedzie." i coś nie do końca mogę się z niej wyleczyć. Więc rozważam zakup Nissana. Na chwilę obecną mam na celowniku 2004r wersje USA. Wyczytałem tu na forum, że Europejska nieco lepsza (czy całkowicie to dyskwalfikuje wersje USA?), no i że te roczniki 2004 mogą okazać się bardzo problematyczne. Jak to jest z tymi Murano, czy są ludzie którzy robią nimi przebiegi po 200,000 i nie mają wiekszych awarii? Czy zawsze pojawia się problem ze skrzynią? alternatorem? itp? Z tego co wiem, samóchód którym się interesuję nie miał awarii skrzyni, nie miał awarii alternatora ani transfer case i wszystko działa sprawnie. Mam się bać? na co mam zwrócić uwagę? Proszę o jakieś praktyczne porady gdzie zajrzeć co sprawdzić.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Panowie.

Przymierzam sie do zakupu murano, stąd moje pytanko bo troche sie boje tej skrzyni, a raczej jej awaryjnosci.

1 na co zwracac uwage przy kupnie,zeby nie wpasc na mine

2 czy kazde murano ma pod maska bagnet oleju w skrzyni?

3 po czym najpewniej poznać czy autko nie jest z usa

4 ile te sprzynie wytrzymują, 200 tyś. 300 tyś?

5 co najczesciej sie psuje w murano i jakie koszty naprawy

6 i po czym poznaz ze instalacja gazowa jest odpowiednia do tego silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

Sprawdzbardzo dokladnie historie wymian czy tez przegladow. Ja mialem w aso od poprzedniego wlasciciela blad byla faktura na wymiane oleju a w raporcie wpisali tylko sprawdzenie. Na szczescie wymiana miala miejsce.

Przedewszystkim czy Ci nie cieknie z podwozia. Czy skrzynia nie szarpie i sama jedzie. Zwlaszcza na plaskim jak dasz D to musi sama zabrac auto. Przeciagnij skrzynie na manualu pod graniczne obroty powinna dzialac plynnie.

 

Klocki w tym aucie znikaja bardzo szybko. A to pare stowek zawsze jest , ja teraz robilem przetoczenie tarcz niby nie duzo ale zawsze 100 od tarczy trzeba liczyc i klocki tez cos kolo 130-150 zl.

 

2 czy kazde murano ma pod maska bagnet oleju w skrzyni?

Benzyna tak.

3 po czym najpewniej poznać czy autko nie jest z usa

Vin - to jest najpewniejsze dodatkowo dowiesz sie jaka jest prawdziwa wersja wyposazenia

 

4.

To zalezy od uzytkowania jak ktos dbal i jezdzil normalnie to spoko. Jak ciagnal 2tony przyczepy kempingowej to gorzej...

 

Sprawdz przy instalacji jak czesto robione byly przeglady i co wazniejsze naprawy. Spytaj kolege dino ona ma duze w tym doswiadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Chyba ostatnie lata to brak bagnetu. Sprawdzenie skrzyni cvt, wrzucasz D ruszasz, P, potem R, znowu D,P,R z pare razy, nie powinno byc szarpniec, uderzen. ruszasz powoli i bardzo powoli przyspieszasz do 100km skrzynie te potrafia miec drgania, w pewnym zakresie obrotow, szybko przyspieszajac tego nie wyczujesz, powtorz 3 razy. Potem zatrzymaj sie i rura do odcinki,az osiagniesz minimum 120km i tak 3 razy, poza typowym wyciem cvt, zero piskow, szarpniec, utraty przyspieszenia. Sprawdz kompresie w cylindrach. Trwalosc takiej skrzyni serwisowanej to 300tys km lub wiecej. Najlepiej bez gazu kup, a zaloz potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy moze ktoś wie coś w temacie przerobienia skrzynki w z50. Załóżmy że ctv się rozsypało. Używana ctv kosztuje ok 5 tyś. A gdyby tak przerobić na inną klasyczną skrzynie automatyczną albo na manual z z350. Ktoś coś wie czy się wogule tak da, i jakie są koszty? Czy to wogule oplacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padnie, wykladasz plus minus 5 klocki i pare latek z glowy, a rzezba duzo drozsza i nie wiesz co kupisz, inne skrzynie nie duzo lepsze jak dsg, murano to fwd a z350 rwd

Edytowane przez Kazik_R52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od przebiegu. Jak auto ma ponad 250 tys to jest duze ryzyko... tak jak kolega ma w a6 stronic i juz dwa razy byla naprawiana... a ma dopiero 220 tys...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ale niezawodne stare automaty mają już tyle lat, że się psują  z przebiegu, a nowsze są naszpikowane elektroniką, skomplikowane i bardziej awaryjne. Kupując takie auto lub podobne trzeba mieć w kalkulacji że może trzeba wydac pare klocki na naprawę, dobra strona to taka że pozostałe naprawy Murano nie są tak drogie, brak tu drogiego zawieszenia, skomplikowanych systemów, średnio rozgarnięty mechanik potrafi to ogarnąć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno stałem przed tym samym problemem. Jak dla mnie to:

- Koniecznie na kanał lub podnośnik. Szukaj wycieków, jakiekolwiek wycieki z okolic skrzynki cvt, skrzyni transferowej to bardzo zly znak.

- Samochód z gazem to niekoniecznie dobry wybór. Zresztą poczytaj tutaj forum trochę.

- Ten samochód to trochę taki szwajcarski zegarek (trochę, bo nie jest idealny), jeżeli tam nie bylo wymian oleju, elementów eksploatacyjnych na czas to lepiej unikać takiego egzemplarza. Szukaj czegoś z historią napraw, wymian, eksploatacji.

- W ASO kupno i wymiana skrzynki transferowej to koszt 20.000zł a skrzyni CVT około 35.000zł modele 203-2007(O ile sie nie myle, ja pytalem o 2005)

- Nie kupuj tego samochodu od kogoś, kto chce Ci pokazać jak szybko ten samochód się zbiera i masz przeczucie ze ktos sie dobrze nim bawil :)). Sportowych osiagów w obecnych czsach to to nie ma to raz, a dwa jakies przesadne katowanie tego samochodu tylko skraca jego eksploatacje. 

- Co do przebiegu to sa ludzie co wymieniali skrzynie po 30.000 mil, skrzynie transferowa tez miała różną żywotność. Na pocieszenei Ci powiem, ze sa też ludzie co robią tym i 200.000 mil. Ale to jest tak ze albo trafisz, albo nie trafisz w udany egzemplarz. Nie wiem jakie roczniki cie interesuja, ale 2003 i 2004 chyba lepiej omijac.

- Czy wersja USA, czy Europa to juz twoja decyzja. Naczytalem sie, o wersji Europejskiej samych pozytywów, a kupiłem USA.

- Zacznij od tego moze https://www.vindecoderz.com/EN/Nissan/MURANO

- Wersja USA to otwor na rejestracje prostokątny, klimatyzacja dwusferowa, pewnie swiatla... te takie na pierwszy rzut oka rzeczy. 

 

Ps. Malo sie znam na samochodach. O tym po prostu troche poczytalem.

Edytowane przez qtrik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używany w świetnej kondycji z pewnego źródła transfer case w USA to jakiej 700-800$, można owszem i znaleźć za 500$ używkę, nowy transfer case to od 1700 do 2000$, zależy od miejsca, choć można też znaleźć nowego za 1400$, przykład poniżej

 

http://www.ebay.com/itm/NIB-Genuine-Nissan-Rogue-or-Murano-Transfer-Case-/302038408166?hash=item4652e45be6:g:cGwAAOSw9NdXqfri&vxp=mtr

 

przy niedużych uszkodzeniach można też kupić części do naprawy, wyjdzie wtedy znacznie taniej.

 

 

ASO Nissan w USA wymienia CVT na nowe ale wyraźnie na papierze piszę, że to "REMAN", czyli jest to tak naprawdę CVT po regeneracji, odbudowie.  w ASO całość z wymianą kosztuje około 4000$, sama skrzynia około 2500$, też nie tanio. Stąd też fabrycznie nowej skrzyni raczej w USA nie da się kupić, można za to kupić remanufactured, czyli tkz. REMANA, czyli po odbudowie i cena różna, np. link poniżej , cena 1000$

 

http://www.ebay.com/itm/NISSAN-ALTIMA-MURANO-SENTRA-CVT-AUTOMATIC-TRANSMISSION-3102M-3VXORE-/252029506179?hash=item3aae211283:g:GXoAAOSwuMFUjLbl&vxp=mtr 

 

używane skrzynie chodzą od 700-800$ , do około 1500$, te droższe to już gwarancja.

 

ten transfer case tak naprawdę jest mocny, ale potrafi już po 100tyś km przepuszczać olej i trzeba wymienić tani uszczelniacz, inaczej padnie, bo jest smarowany tylko  szklanką oleju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik lubię Twoje posty.wszystko tak pięknie i dosadnie wyjaśnione, że po prostu nic ująć nic dodać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, poszukuje od jakiegoś czasu nissana murano z51. Większość oferowanych modeli to wersje amerykańskie, a ja wolałbym wersję europejską. Więc mam pytanie do kolegów jakie są podstawowe różnice, czym te auta będą się równić, jakie są plusy a jakie minusy tych aut. Ja głównie rozpoznaje te wersje po wyglądzie lewarka zmiany biegów tz. brak możliwości ręcznej zmiany biegów, bardzo was proszę o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich Muranomaniaków. Jestem zainteresowany zakupem Muranka i taki wpadł mi w oko

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-murano-ID6z25Ug.html#959c73eecd

Z tego co wyczytałem na forum to wersja z USA, tak ??

Na co powinienem zwrócić uwagę i czy jeżeli był sprowadzony z USA to gdzie można sprawdzić jego historie ??

Czy jeżeli zdobędę nr VIN jesteście w stanie uzyskać dla mnie jakieś dodatkowe informacje ??

Pozdrawiam serdecznie i liczę , że dołączę niedługo do Waszego zacnego grona a Wy mi w tym pomożecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...