Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Poduszka pasażera - wygląd kokpitu


Gość Paweł Stef.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł Stef.

Witam

Wózek P10/1996/1,6 sedan invitation

zauważyłem, że plastkowy element poduszki

ten który powinien leżeć w płaszczyźnie deski - kokpitu

(jest wtopiony niejako w tę płaszczyznę)

wystaje u mnie od strony szyb 2 narożnikami po 3-5mm.

Czy wasze wózki też tak mają np. od słońca,

Czy raczej powienienem dokładniej zainteresować

się poduszką pasażera ?

może jakiś sposób jest na sprawdzenie poduszki, czy tylko serwis ???

 

pozdro

Paweł S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a ktoś może wyciągał i rozłączał tę poduchę? mam w planach dobranie się do nagrzewnicy, a żeby to zrobić, trzeba zdjąć całą deskę rozdzielczą. tylko jak to zrobić - jak tam siedzi poducha.

 

wiem, że trzeba odłączyć akku i nie wkładać kluczyka do stacyjki, wtedy komp nie nałapie błędów (potwierdzone przez serwisanta). pytanie tylko - czy poducha jest podłączona z autem tylko elektrycznie? KTOŚ WIE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, :) nie wiem jak jest w P10 ale wP11 obudowa ładunku jest przykręcona srubami do konstrukcji. a zapalnik złączem elektrycznym do instalacji el . nigdy nie odłączałem poduchy. ale akumulator napewno trzeba odłączyć. i najlepiej poczekać pare minut . przy robocie z ładunkiem zawsze głowa daleko od poduszek bo jak by był jakiś samo zapłon to zabije. :( . ale w książkach takich rzeczy nie piszą. a i poduszki już nie mają wyzwalacza jest na podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, :) nie wiem jak jest w P10 ale wP11 obudowa ładunku jest przykręcona srubami do konstrukcji. a zapalnik złączem elektrycznym do instalacji el . nigdy nie odłączałem poduchy. ale akumulator napewno trzeba odłączyć. i najlepiej poczekać pare minut . przy robocie z ładunkiem zawsze głowa daleko od poduszek bo jak by był jakiś samo zapłon to zabije. :( . ale w książkach takich rzeczy nie piszą. a i poduszki już nie mają wyzwalacza jest na podłodze.

 

no dzięki za info, jakby co, to będę uważał. z drugiej strony - poducha może też odpalić jak coś będę szukał w schowku, i też mi kark skręci... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :) no nie zabardzo raczej rączki :) . a tak poważnie to aby temu zapobiec to czujniki i detonatory oddzielono od poduch. i przenieśli na podłoge.pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej

Tak na marginesie - poduchy (przynajmniej w P11) są przykręcone śrubami Torx 50 - końcówka "gwiazdka" z dziurką w środku. Poza tym w instrukcji piszą że po wykręceniu śrub powinno się pontować nowe... ciekawe dlaczego? Rozumiem że po odpaleniu poduchy może być naruszona ich struktura itp...ale przy wykręcaniu? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firma musi się zabezpieczyć. jak ktoś kopał co będzie widoczne to oni już nie biorą odpowiedzialności ( na takie śruby pewnie ma monopol tylko producent) więc nowe tylko dla zasady,a po wystrzale to tylko serwis i już mają robote. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie mam pytenie. Czy jest możliwość w WP11.144 2000 rok wyłączenia poduszki powietrznej pasażera tak aby móc przewozić dziecko na przednim siedzeniu w nosidełku.Pytanie może banalne, bo nie znalazłem wyłacznika poduchy, ale pytam stałych forumowiczów a Primerą cieszę się od niedawna.Mam nadzieję, że potrwa to długo, bo zdecydowałem się na japończyka kierując się ich niezawodnością.Będę wdzięczny za krótką jednoznaczną odpowiedź.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobi, Sprawdziłem u siebie i niestety jest naklejka, że nie mozna przewozić małych dzieci w foteliku tyłem do kierunku jazdy i nie znalazłem nigdzie odcięcia tej poduszki, także prawdopodobnie nie można przewozić dzieci w fotelikach na siedzeniu pasażera.

 

Pewnie jakbyś podjechał do ASo to by ci ją odłączyli ale nie jestem pewien na 100%.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...