Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

REDUKTOR w Murano


Gość Strażak Sam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

toś mnie trafil Strażaku ;)

 

sprawa się przeciągnęła bo w między czasie jakieś (*&(Q*@&% okradli mi chatę i reduktor musiał zaczekać.

 

w końcu się ogarnąłem, ale czasu znowu miałem mało i czekać 3 tygodnie nie mogłem. znalazlem u gościa z Allegro (Poznań lub okolice), który ma ich na stanie kilka.

Reduktor dostałem z nowego Murano 2009 za 4500.

umówiłem się z ludźmi w Łodzi.

potem Zaborowski, wymiana (reduktorek pasuje idelanie do mojego z 2005r.) plus oleje 1000 złociszy.

 

dzisiaj mija tydzień. na razie wszystko spoko i mam nadzieję, że już tak zostanie :)

 

jeśli nie będzie to reklamą to mogę umieścić na grupie namiary na kolesia od reduktora.

 

jeszcze raz dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam, masz zlotego lub srebnego muranca bo takie ostatnio spotkalem na brodnie? pisz na gg 572570 mam szwagra w zaborowskim jak cos by bylo trzeba to w miare mozliwosci pomoge...pozdro

 

hejka

 

mój jest w kolorze smoły ;) czarny czyli :)))

 

i generalnie jestem z Bielan (Piaski). po prostu przy kupnie zostawiłem tablice poprzedniego właściciela ;)

z góry dzięki za szwagra :)

 

szerkości

~herbata ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. Jestem nowym członkiem Waszego klubu i mam podstawowe pytanie: Gdzie jest ten reduktor??

Posiadam wersje SE z sekwencyjna skrzynia biegow sprowadzona z Kanady i zadnego reduktora nie ma! Jakbyscie mogli to prosze o zdjęcia waszych dzwigni zmiany biegow, bo moja ma mozliwosc zmiany biegow sekwencyjnej i zadnego "L" nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dr slawooo

Witam. Jestem nowym członkiem Waszego klubu i mam podstawowe pytanie: Gdzie jest ten reduktor??

Posiadam wersje SE z sekwencyjna skrzynia biegow sprowadzona z Kanady i zadnego reduktora nie ma! Jakbyscie mogli to prosze o zdjęcia waszych dzwigni zmiany biegow, bo moja ma mozliwosc zmiany biegow sekwencyjnej i zadnego "L" nie mam.

Stary ale ty masz wersję 2WD czy 4WD ? bo jak nie masz przycisku na konsoli środkowej do włączania 4wd to masz taką wersję jak ja czyli 2 WD :( ale ciesz się bo nie musisz wymieniac reduktorów itp a tu na tym forum wszysczy ci co mają 4wd już wymieniali reduktory ;) no prawie wszyscy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio często widuję jak parkuje przy cmentarzu na Wolce Węglowej złoty Muran. Czy to ktoś z forumowiczów?

 

 

Ja czesto tam bywam, konkretnie na przeciwko tej bramy gdzie kancelaria... a Ty co tam robisz? czym sie zajmujesz? czyms zwiazanym z cmentarnymi sprawami?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary ale ty masz wersję 2WD czy 4WD ? bo jak nie masz przycisku na konsoli środkowej do włączania 4wd to masz taką wersję jak ja czyli 2 WD :( ale ciesz się bo nie musisz wymieniac reduktorów itp a tu na tym forum wszysczy ci co mają 4wd już wymieniali reduktory ;) no prawie wszyscy

Witam dr slawooo

Nie jestes sam w tej serii 2WD ja tez mecze sie tym murancem ale jeszcze nigdy mnie nie zawiodl nawet w zimie choc jestem z tych terenow co nie ma plaskich drozek .Daje sobie rade nawet powiem niezle i to jedna zime na oponkach wielosezonowych na ktorych przyplynal z usa.

Kupujac go od szwagierki ani mi na mysl nie przyszlo ze takie auto moze byc bez 4x4. Ale nie narzekam mam go 2 lata i nic do niego nie dolozylem (odpukac).Autko super.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Strażak Sam

Sas! Pracuję blisko cmentarza a zajmuję się dostawami sprzętu dla straży pożarnych i nie tylko. A z cmentarzem staram się mieć jak najmniej kontaktów - jakichkolwiek. <_< Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

witam .potrzebuje wiedziec gdzie ten reduktor jest przykrecony.od strony kola?podaj swoj tel.jestem nowy nie bardzo umiem sie poruszac na forum moj -604-518-886

 

witam strazaka ponownie .mam problem z muranko.prosze o kontakt ,najlepiej podaj tel bo raz juz mialem ale zgubilem.pilne!!!!dzieki z gory.moj to 604-518-886

 

strazak ,podaj numer do siebie pilne z gory dzieki potrzebuje pomocy . 604-518-886

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

po primo Witam ;)

 

ten wstrętny reduktor i mnie dopadł. auto stoi od 1.5 mies. w warsztacie.

 

cena nowego 13 400 ;):)))

sama obudowa 6500.

 

w salonie od razu powiedzieli co by szukać na własną rękę a oni mi zamontują.

tyle, że do końca nie wiadomo czy to tylko sama obudowa czy przemieliło się coś w środku.

 

zatem poszukuję całego reduktora.

znalazłem na allegro, ale okazało się, że to fikcja.

fizycznie człowiek części nie ma i powiedział, że jak bym ja miał to od razu 2 kupi ode mnie bo Klienci czekają. :))

 

Panie i Panowie. gdzie to kupić?!

i czy np. reduktor z Murano 2007 pasuje do mojego z 2004r.?

 

z góry dzięki za info.

~robert

MOŻE KTOŚ MA WYMIARY TYCH DWÓCH USZCZELNIACZY DO SKRZYNI I DO REDUKTORA CZEKA MNIE WYMIANA A NIE CHCĘ MIEĆ UNIERUCHOMIONEGO AUTA NA KILKA DNI CHCĘ JE KUPIĆ WCZEŚNIEJ

 

MOŻE KTOŚ MA WYMIARY TYCH DWÓCH USZCZELNIACZY DO SKRZYNI I DO REDUKTORA CZEKA MNIE WYMIANA A NIE CHCĘ MIEĆ UNIERUCHOMIONEGO AUTA NA KILKA DNI CHCĘ JE KUPIĆ WCZEŚNIEJ

Zamówiłem uszczelniacze w serwisie cena za uszczelniacz do skrzyni 50zł za uszczelniacz do reduktora 42zł oczywiście do reduktora sprzedali zły będe dzwonił po wymiary koszt dojazdu przekracza wartość.Uszczelniacz do skrzyni wymiary 52/78/9 ogólnie dostępny w sklepach sprzedających uszczelniacze np pik w cenie 8-12zł drugiego rozmiary podam wkrótce z tego co oglądałem reduktor na allegro średnica wewnętrzna jest taka sama jak w tym od skrzyni obstawiam że będzie to 52/65/10 dostępny w cenie 8zł w piku

 

jakie sa najczestsze przyczyny uszkodzenia reduktora?i jak o niego dbac???

[/Reduktor łatwo załatwić poprzez założenie różnych rozmiarów opon na oś przednią i tylną gwarantowane zmielenie, zależne od różnicy między oponami może rozwalić i skrzynie reduktor zabija też założenie nowych opon na jedną oś na drugiej opony prawie łyse[ patrz instrukcja murano aby robić rotacje opon co 10-15tyś km.Chodzi o to aby średnica opon była w miarę taka sama przednie idą szybciej.w tych przypadkach reduktor traktuje różnice w obrotach kół jako poślizg i próbuje to zniwelować. Znam gościa który załatwił dwa reduktory, most i skrzynie przez różne opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość WadimMurano

Witam.

 

Czy ktoś wie co to za otwór jest, dlaczego on służy?

 

1,1-DSC06331.jpg

 

Dlaczego z niego kapie olej?

 

2,2-DSC06330.jpg

 

Co to morze być za usterka, ile kosztuje naprawa?

 

3,3-DSC06342.jpg

 

 

Z góry dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W sprawie reduktora... właśnie jestem po naprawie i chciałbym się podzielić jedną informacją, może komuś się przyda. Otóż okazuje się, że cały środek jest identyczny jak w x-trail'u. Wystarczy przełożyć do "naszej obudowy", kilka podkładek i śmiga. Warsztat, który mi to robił, zna się na rzeczy, więc mam nadzieję, że Muraś da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To nie reduktor tylko skrzynia rozdzielcza. Reduktor odpowiada za zwiększenie momentu obrotowego poprzez zmianę przełożenia pomiędzy wałem napędowym a wałem napędzanym. Ani Murano ani X-Trail nie posiadają reduktora. Dopiero Navara i Pathfinder zostały wyposażone w reduktor. W Murano i w X-Trailu jest skrzynia rozdzielcza odpowiadająca za rozkład napędów z mechanizmem różnicowym. Teraz pytanie czy to jest AWD czy tylko pseudo AWD tzn. przód napęd z dołączanym tyłem to kwestia konstrukcji skrzyni. Jeśli silnik jest ułożony wzdłużnie, za nim dopięta skrzynia biegów dalej skrzynia rozdzielcza, wał napędzający oś przednią i wał napędzający oś tylną a system nie ma opcji jazdy w trybie 2H to mamy prawdziwe AWD. Jeśli silnik ułożony jest poprzecznie, skrzynia jest z boku, półosie napędowe wchodzą do skrzyni a z niej wychodzi wał na tylny most to mamy tu pseudo AWD.Czyli przód napęd z dołączanym tyłem za które odpowiada elektronika. Tryb AWD Lock to nic innego jak ustawienie elektroniki w tryb rozkładający napęd pomiędzy przednią osią a tylną w proporcji 50:50. TO NIE JEST REDUKTOR.

 

Czy ktoś mógłby wrzucić foty cieknącej skrzyni rozdzielczej z uwzględnieniem wypustów na wały napędowe?? Mam pewne podejrzenia co do możliwej przyczyny. Skąd najczęściej leje olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie reduktor tylko skrzynia

 

 

Witam.

SKRZYNIA i to kiepskawa.

Najcześciej leci z otworu, który jest na zdjęciu kol. WadimMurano.

Proponuję uzupełniać zgodnie z instrukcą bo będzie tragedia.

Ja naczytałem się na wszystkich forach, źe trzeba uwaźać, ale nie chciało mi się schylać...  no stało się!!!

Obecnie jesyem w trakcie naprawy, robię sam, więc potrwa, ale jak skończę, to wszystko opiszę.

Ogólnie: ZGROZA! Przekładnia droga, robota straszna. Wyobraźam sobie jak naprawiane jest to w warstacie!

 

Jestem typowym przykładem ''mądrego Polaka niestety po szkodzie''

Pozdrawiam wkar

Kolego stomkowiak z którego modelu xtraila są te ''bebechy'' do przekładni Muranki.

wkar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...