Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] Wymiana żarówki - załamka


Gość wkrugiolka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum.

Opiszę bez zdjęć jak przebiegła wymiana żarówki świateł mijania H4 od strony kierowcy.

U mnie była to dosłownie minuta dwie roboty.

A więc tak:

Ściągamy złącze elektryczne z ww żarówki, na siłę bo siedzi na prawdę mocno, ja wspomogłem się płaskim śrubokrętem, po prostu podważyłem ten plastikowy wtyk z dwóch stron i sam wyskoczył z żarówki.

Teraz ściągamy gumową osłonę, żadnych sztuczek, nic jej nie blokuje ani nie trzyma.

Potem musimy wymacać górną część tej metalowej obręczy która trzyma żarówkę, wciskamy delikatnie i odchylamy w kierunku prawym (pasażera), nie ściągamy jej całkowicie, teraz odchylamy ją do dołu, żeby można było wyjąć żarówkę. Tyle.

 

jeszcze filmik:

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 2 lata później...

U mnie dramat…Kompletnie nie idzie ściągnąć nawet złącza elektrycznego, nawet na siłę, nieważne jak je próbuję chwycić, tak trzyma się mocno cały czas.

Ma ktoś jakiś pomysł w tej sytuacji?

Szczerze mówiąc po kolejnej bezskutecznej  próbie zmiany żarówki w ten sposób nie wiem co robić dalej, robię wszystko według tego, co czytam na w instrukcji, na forum i nadal bez żadnego efektu.

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odchylić osłony gumowe i zdjąć sprężynki.Wyjmiesz w tedy całą żarówkę z kostką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dodam od siebie, bo niedawno sam wymieniałem - proste się wydaje dla kogoś kto robił to już kolejny raz. Niemniej jak zrobi się raz nawet w drodze nie będzie to problemem.

Edytowane przez prezesaol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...