Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] dzwiek z silnika ???


tost30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowym posiadaczem N15 i nie wiem czy jest cos uszkodzone czy ma tak byc : a wiec odpalam silnik , ruszam i z silnika dochodzi dzwiek cos w rodzaju puuuuuf

Nadmieniam, że dzieje się to tylko podczas pierwszego ruszania

Podczas dalszej jazdy nic takiego nie występuje.

Wyłączam silnik , zapalam...ruszam i znowu ten dzwiek :?

 

Czy to normalne ??

Pozdrawiam

tost

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne. Też nie wiem od czego te pofukiwania ale u mnie też tak jest, mam wrażenie jakby się poduszka pompowała (tyle że ja chyba nie mam poduszki :-) ) a bynajmniej silniczkowi nic nie dolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lukmack

z resztą ten temat był juz kiedyś poruszany, tylko w kwestii dziwnego syczenia podczas hamowania nissanem z ABS-em, syczenie , czyli tak jakby efekt działania pompy od ABSu, więc myślę, że syknięcie podczas startu i ruszenia z miejsca świadczy o jej samodiagniozie i gotowości do pracy. To chyba wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wystepuje dźwięk jakby metaliczne piszczenie, dochodzi gdzieś spod maski od strony pasażera, w zimie pojawiało się po rozruchu zimnego silnika-i na postoju i podczas jazdy, znika po naciśnięciu kilka razy hamulca,

teraz jak jest ciepło pojawia się czasem podczas jazdy ale dużo ciszej , po hamowaniu zanika,

mechanik ktoremu udało się to usłyszeć zaczął coś gadac o ABSie, jak powiedziałem ,że nie mam ABSu, to mówił, że to jest gdzieś we wspomaganiu hamulców?, w pompie wspomagania hamulców?czy jakoś tak, ale nie wiedział co z tym mozna zrobić?

macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, a macie ABS ?

 

u mnie jest ABS... no to może i to tak fuka na mnie z rana ;-)

Tak apropo ABS'u też wam się załącza przy hamowaniu na nierównym asfalcie?Trochę mnie to denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lukmack

Tak, to wina niestety naszych dziwnych ~~ dróg , koło traci przyczepność na ułamek sekundy i kiedy znów złapie powstaje mini poślizg, który ABS stara się niwelować - to bardzo niebezpieczne zjawisko, szczególnie, ze katastrofalnie wydłuża drogę hamowania. Szczególnie, że ABS w nissanach jest dość czuły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przebiego 85000, moze to sprzegło sie psuje ??

 

No nie przesadzaj :D nie przy takim przebiegu jak byś do tego dodał 100 000 km to może choć osobiście wątpie. Poza tym objawem było by najprawdopodobniej szarpanie przy ruszaniu a nie pufanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedys mechanik powiedział, że ten dzwięk wydaje jakiś układ odcięcia zapłonu czy paliwa - nie jestem pewien - ale dodał ze gorzej by było jakbym go nie usłyszał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...