Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Almi kopie !


Gość Lukmack
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jest sposób, żeby nie kopało przy wysiadaniu :)

1. otwierasz drzwi

2. stawiasz nogę na ziemi

3. dotykasz ręką otwartych drzwi, ew. innej części blachy, np. przedniego słupka

4. wysiadasz z autka

5. przy zamykaniu już na 100% nie kopnie

sprawdzone :!:

działa to na zasadzie zwykłego rozładowania ładunku elektr. (tzw. uziemienie) 8)

sprawdzone

działa

polecam :wink:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

odgrzebie temat, mimo iz jest juz nawet w FAQ, ale moj sunniacz nigdy nie kopał, aż do czasu zamontowania sekwencji. nie wydaje mi sie ze jest to po prostu zbieg okolicznosci. nie chce wozic wiesniackiego antistatica, moze da sie cos poradzic z tym kopającym elpegiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzić przewody WN bo kopanie może być spowodowane przebiciami właśnie na tych przewodach. To często zaczyna się dziać w samochodach zasilanych gazem...

 

Moja almerka nigdy nie kopie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby to byly przewody to fajnie, bo i tak juz mam zamowione i bede zmienial. zakladam nowe przewody, swiece i zastanawiam sie nad kopulką. miejmy nadzieje ze po wlozeniu nowych kabli kopanie zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam panowie żadne przewody alma to mój trzeci wóz i powiem wam że dwa poprzednie też mnie kopały :) takie są już autka ale alemera to jest nic megane to dopiero kopała !!! Chociaż alma też potrafi czasem trzeba robić jak tu kolega napisał noga najpierw i ddotknąć karoserii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jak przedmowca mowi. Bez gazu czy z gazem zawsze mnie nissan kopal jak cholera.. najpierw 100nx teraz maxima. Zeby temu zapobiec przy wysiadaniu lapie jedna reka za elementy karoserii (prog lub slupek nad szyba) i zero kopania!

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paseczek antystatyczny mozna przyczepic pod samochodem aby go nie bylo widac

czasem kopie od starych przewodow a czasem od tego ze ubranie lub buty latwo zbieraja ladunki elektryczne i wtedy efekt sie poteguje, dodatkowo pomijajac ladunki elektryczne ktore mozna otrzymac od autka to my sami wsiadajac do auta i wysiadajac pocieramy ubraniem o siedzenie i tez wytwarzamy takie ladunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...