Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sunny N14 GTi 2.0 VVL - zabawka do pojerzdzawek na torze


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U poprzedniego właściciela w komórce znalazł się wykres z hamowni, oto i on niestety moc podana na kołach (trzeba dodać moc strat):

sr16veCoobcio.jpg

 

Równiutko 190KM przy 7500obr.min... :D

 

Jak w końcu wybierzemy się na hamkę to pokręcę nieco rozrządzikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białe są bardziej agresywne, czarne są ok trudny wybór :) Ale projekcik jak każdy Dr. Nismo bardzo ciekawy.

o czerwonych zapomniałeś ;)

czerwona jeszcze nie skończyła, ale ... będzie ciężko z tak ciężkim gratem. Dr. Nismo pewnie troche pomoże :D W zakrętach jest bez szans, ale na 1/4 zobaczymy :) Trzymam kciuki za kolejny Coobciowy projekt.

p.s.

ta czarna to nie jest zabawka :diabel2:1,6 makabra !!!!!! Wcale nie jestem zazdrosny :diabel2: :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj coś tłusto się zaczyna robić--pewnie bedzie to szybsze niż srebrna przy setupie na 320km...ale najpierw musisz z 1.6 wejśc na 2.0[a wiem że planujesz]to jakieś 230-240km się zrobi w N/A...męsko--no i ta masa 1050kg-hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No Felga już zagościła na dobre:

IMG_6621.jpg

IMG_6630.jpg

 

Co do dystansów to jakoś one mi się nie widza i nie chce rozciągać nadkoli, tak więc adaptory pod zaciski zmienię i tarczę zmniejszę do ok 305-315mm - tak by pasowała na styk :) no i trochę masy zejdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koło w biel i bedzie mistrostwo świata

 

Dokładnie! Przy czarnym ginie ta felga, nie ma efektu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żywo efekt jest prze kozak, nie zamierzam ich przemalowywać na biało, no chyba że ten kolor mi się już przeje.

Białe to mogę do swojej czerwonej Almerki GTi wsadzić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej fotce wygląda jakby to jakiś sk***iel 4x4 startował :P

IMG_6768.jpg

 

Tutaj jeszcze takie foto coby więcej szczegółów było widać...

IMG_6622.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że biały kolor do tak dużych felg może nie pasować. Białe felgi kojarzą się ze sportem, a tam pasują raczej mniejsze rozmiary, ale za to mocniejszych (masywniejszych) felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No wreszcie uderzyłem na warszawską nową hamownię, posiedziałem z godzinkę nad optymalnym dostrojeniem rozrzadu oraz zapłonu - paliwka jeszcze nie ruszałem no i udało mi się uzyskac przyrosty w najbardziej przydatnym mi miejscu proszę:

NEO16.jpg

 

Fabrycznie przed wejściem na VVL ewidentnie była zmułka co zresztą widać na wykresie teraz idzie gładko jakby normanlym wolnossakiem był :)

 

Teraz jeszcze dopieścić Ecu majstrem i będzie jak znalazł na pojerzdzawkę Niedzielną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niutony prawie na odcince, można grzać :D do oporu. Ale to jeszcze nie N1, bo czerwona też czeka na te wałki z SR16VE w spadku ;) Dopiero po N1 będzie kozak :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w nocy trwały przygotowania pod dzisiejsze torowanie a więc przede wszystkim wystroiłem ECU majstra - po przestawieniu tych wałków tak się ubogo zrobiło...

Po wystrojeniu auto ma o wiele lepsza reakcje na gaz i ciągnie jak trza - na hamownię muszę z nim podlecieć obstawiam jakieś 180KM i coś pod 170Nm :)

 

No a przed nocą zabawiałem się z zawiasem - z tyłu usztywniłem stabilizator na patencie hehe a z przodu po przerobieniu MC persona dałem możliwość ustawiania kątów pochylenia kół, no pierdu pierdu... Dzisiaj wywalczyłem 1 miejsce w klasie 3ciej i coś koło 5tego w generalce, na pewno objechała mnie CARRERA 4S, jakiś męski swift 1,3 GTi na sliku, pomarańczowe CC i ten 205 1,9 GTi co opisywany w ostatnim GT był...

 

Parę fotek z dzisiejszej pojerzdzawy:

IMG_9885.jpg

KopiaIMG_0371.jpg

KopiaIMG_0370.jpg

IMG_9686.jpg

DO mety musiałem się przyzwyczaić - na tego typu pojerzdzawkach z regóły miałem doczynienia z fotokomórkami a tu proszę miedzy pachołami trza było się wyrobić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i po kolejny torze :)

Tym razem w kielcach, oj legło tych Hond jak muchów :D

Na zmianę z kolegą Waszką latałem... No i 6 miejsce w klasie na 16 wozów i 37 w generalce na 108 - koledze nieco lepiej poszło :P

 

Filmik z jego przejazdu:

 

No i parę foto:

SuperOesV17.jpg

SuperOesV16.jpg

SuperOesV2.jpg

SuperOesV21.jpg

 

Było mega prze kozak - podziękowania dla instruktora Waszki :one:

 

Na następny raz przygotuje się, dojdzie trochę mocy, wlecą kubły i coś z masą bym zszedł... No i ciągle pozostaje dylemat czy grzebać w 1,6 czy iść w 2,0 ?

Co ciekawe mocniejsze Auta w cale nie robią lepszych czasów.

Ps. do Pierwszego auta z 4 klasy zbrakło nam 3 sekund a pan miał namodzoną HONDE CTR...

 

Wyniki Klasowe: http://www.automobilklub.kielce.pl/userfiles/velklasy.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wyników. Wieści o chłostaniu hądziarzy zawsze poprawiają mi humor :D A może byś 2.0 wstawił do N15stki? Wspominałeś kiedyś, że na tor mogłaby być lepsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem w kielcach, oj legło tych Hond jak muchów :D

No wielkie gratki, z 2,0 to dopiero będzie rewelacja. A może jednak VE ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coobcio 6 miejsce w klasie to bardzo, ladnie zwaszcza ze ostatnimi czasy ta amatorska impreza mocno sie spopularyzowala takze gratuluje.

Do szanownej braci NKP - panowie tor kielecki to w brew pozorom nie jest taka latwa sprawa i tu nie licza sie Qnie pod maska tylko umiejetnosci woznicy.

Nieraz widzialem jak subarki mialy gorsze czasy od maluszkow.

Coobcio napewno Waszka ci o tym mowil takze jeszcze raz gratuluje.

Nastepny SuperOS 6 czerwca bedziesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...