Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sunny N14 GTi 2.0 VVL - zabawka do pojerzdzawek na torze


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe jak miło i sympatycznie :)

A no lecieliśmy do Ułęży na wyścigi Classic Auto, z nissanów objechał mnie kolega czerwonym GTi - zabrakło mi do niego hmm niespełna 1 sekundy na łącznej trasie ok 16 sek, licząc doświadczenie nie ma wstydu ale pewien niedostatek pozostał :D

Ogólnie 4 miejsce w klasie wywalczyłem i 12 w generalce, lecząc parę ciekawych wozów w tym 911, Ferrari, Cosworth, Lotus...

 

Hehe moje 1,6 dokręcało na tej próbie 4 do ok 170km/h - idealne warunki do docierania niedawno założonych przednich big braków :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan przed 5 lipca (Tor Lublin) mam taki że zapodam nastawny korektor siły hamowania Willwoda na tył - coby troszkę go osłabić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluję wyniku :) impreza była bardzo sympatyczna, suniacze prezentowały się super, w sumie było ich chyba cztery, nawet mój braciak, wieczny malkontent był zadowolony, zresztą to on teraz porusza się moją byłą primerą, więc suiacze musiały mu się podobać :) raz jeszcze gratki za wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ale jaja kolega podrzucił mi filma z udziałem mojego sunnego - dawne dobre czasy nauki i pogardy na torze Kielce - super miło go wspominam:

Moje sunny w akcji widać minucie 0:27, 2:52, 5:20, 5:46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja kolega podrzucił mi filma z udziałem mojego sunnego - dawne dobre czasy nauki i pogardy na torze Kielce - super miło go wspominam:

Moje sunny w akcji widać minucie 0:27, 2:52, 5:20, 5:46

 

spoko filmik i 5:46 ładne wyście z tego winkla (czego niektórym zabrakło :D )! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to zaczynamy powoli zabawę w 2.0... :)

Zanabyłem w idealnym stanie dół silnika z SR20DE - z najlżejszym wałem korbowym produkowanym w rocznikach 99-02 (odchudzony z dwóch przeciwag)

Na górze wał SR20 a na dole SR16 tylko to odpowiada za ograniczenie pojemności w jeden szóstce...

CRANKSR16VSSR20.jpg

 

Wstępna przymiarka i wszystko idealnie pasuje (panewki też musiał być z 2.0, 1,6 powiem ma grubsze...:)

SR20CRANKinSR16BLOCK.jpg

 

Do tego zapodam jeszcze usztywniacz bloku z sunnego GTI wraz z dłuższymi szpilkami od podpór wału i powinna wyjść z tego fajna, niezawodna hybryda do upalania na torze i killowania leszczy na ulicy...

Pozostawię także seryjne płaskie tłoki DE i korby - jedynie wzmocnię je śrubkami ARP...

Ma to się kręcić do 8500obr.min i osiągać 225-230KM, choć mam skromną nadzieję że na dopracowanym kolekotrku od Wujka trzciny i jakimś moim wypatentowanym dolocie coś więcej uda się ugrać :D

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy_czarny

Hehe widze opis na gg od kilku godzin i tak sobei czekam kiedy opis bedzie ;) doczekalem sie i powiem jedno kozacko to bedzie zapinac i czekam na jaksi filmik ;) powodzenia i oby tak dalej - tego ci mowic nei tzreba bo chyab nei ma dla ciebei granic nei do przekroczenia pzdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na taką hybrydę.

A tak w ramach ciekawostek: 231KM na kołach więc pewnie ok. 270KM na silniku. Przeklejona lista modów:

 

sr20ve

N1 Intake manifold

N1 Retainers

N1 Cams

N1 Tensioner

BC Springs

Tomei gears

VET Head gasket

CP 12.5.1 87mm

Eagle Rods

sr16ve trans

Pulleys, Flywheel

Kesi24 Header

GReddy Cat Back

PR CAI

 

kosztowne to wszystko ale jest kozak!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie stopień sprężania wyniesie 11:1 - zostaną płaskie tłoki z P11.144 no i kolektor ssący niestety seria z SR16VE - z czasem coś pokąbinuje z przebudową jego górnej cześci i zapodam jakąś większą przepusnticę...

Trzymać kciuki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno w Stanach mierzą moc na kołach i z reguły na biegu II do IV więc czasem może być tak że podawane na kołach 231KM to jest np. 245KM na silniku albo 270KM na silniku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak by tak przerobić org. kolektor pod nową przepustnicę. Nie tylko w N1 jest szeroka. Technicznie 100% wykonalne a przepustnica z N1 stoi chyba z 800$...

 

nie przeczytałem 2 postów wyżej... ;)

Edytowane przez bodek_n14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wujek_trzcina

Ma to się kręcić do 8500obr.min i osiągać 225-230KM, choć mam skromną nadzieję że na dopracowanym kolekotrku od Wujka trzciny i jakimś moim wypatentowanym dolocie coś więcej uda się ugrać :D

No w koncu wrócił ten wariat samochodowy :) yeah! Co do kolektora, w razie wtopy z tym co masz ode mnie, zrobimy na szybkosci drugi. Idzie do mnie 5 flansz do sr20. Ale wtopy nie musi być, tylko sfrezuj przegrody w stożku jakieś 20-30 mm no i nieszczęsną flanszę przyspawaj standardową. Jak będzie potrzeba tnij i gnij aby wszedł w budę, zależy mi żeby go zmaltretować na testach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzisiaj w ten piękny dzionek w krótkiej wolnej chwili zdołałem przerobić wszystkie 4 tłoki coby współgrały z natryskiem oleju na denko tłoka które to znajduje się w SR16/20VE, wiertarka z frezem do łapy i wyszło mi takie coś:

200920092765.jpg

 

Jeszcze ładnie oczyścić tłoki i można zapodawać pierścionki oraz mocniejsze śrubki:

200920092768.jpg

 

Wtorek/Środę planuję odpalanie - oby mi tylko szybko wykonali uszczelkę pod łep...

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, co Coobcio wymodzi kiedyś z mocnego VE jak przyjdzie na to czas :devil: Troche mnie to interesuje, bo buda cięzka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usztywniacz.jpg

Składając Ta motorownię pokusiłem się o usztywniacz bloku - takie coś przykręcane do podpór wału, zapożyczyłem to z SR20DE pochodzącego z Sunnego GTI (te nowsze SR20 go nie mają) poza nim musiałem także przełożyć miski olejowe by to pasowało...

 

motorowniaposkaldana.jpg

motorownia poskładana i zalana oliwą - we trzech chłopa trzeba było ją wytarmosić odemnie z Garage :)

 

motorjuzpodmask.jpg

No i już na miejscu - chodzi fajniutko milutko, jest niut z dołu narazie przed nami żmudny proces doceirania w którym to postaram się nie przekraczać 4 tyś obr.min...

Różnica w stosunku do 1,6 jest kolosalna, teraz bez turdu na oponie Toyo T1R o szerokości 215 i to po mimo braku szpery zrywa trakcje po głębokim dodaniu - na pierwszym biegu rzecz jasna :D

 

ufff to był ciężki dzień - najbardziej nie lubię się babrać z półosiami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obowiązkowo - po weekendzie wracam do Wawy jakieś 500-600km nalatam i oliwę zmienię :D

Jeszcze strojonko mnie czeka bo na razie mam mapy jakie robiłem pod 1,6... No i Hamownia żeby ustawić zapłon i pewno dzięki temu że pojemność wzrosła to zmienną fazę jakieś 1000obr.min wcześniej będzie można odpalać bez efektu zmulenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to docieraj szybko bo na wykres czekam :dribble: tylko nie na "ostro" ;) u mnie w 1,6 ta metoda się nie sprawdziła, popękały półki miedzy pierścieniami :blink: i brał duuuużo oliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj lekko go wkręciłem na obroty z wielką tremą... Specialnie nie podfrezowywałem płaskich tłoków z SR20DE pod zawory - no i ku mojej uciesze nic nie koliduje i to mimo agresywnych wałków i cienkiej uszczelce pod głowicą :P

Tak więc kiedyś u adasia nie potrzebnie frezowaliśmy tłoki i tyle zachodu z tym było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem się powstrzymać... Zmieniłem olej po przelocie 24km :D i udałem się z Goago na rolki - dziękuję za towarzystwo, no i bez strojenia tylko o tak po konwersji na 2.0 wyszło takie coś:

Pokonwersjina20.jpg

 

Czyli mamy nowy rekord w Polsce jeśli chodzi o atmosferycznego Nissanowego 2.0 :D :D :D

Po powrocie z działki i po dotarciu tak jak trzeba... zmienię ponownie oliwę i posiedzę na hamce - pokręce zapłonem i przede wszystkim paliwem, bowiem lata to na nastawach z 1,6...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...