Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

STRASZNIE SZUMIA MI LETNIE OPONKI


Gość MIS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

LUDZIE CZY TO NORMALNE???

KUPILEM ALUSKI Z OPONAMI. ALU 14" A OPONY

PRZOD PIRELLI P5000 (KIERUNKOWE)

TYL JEST SKLADANKA BRIDGESTONE I TOYO.

TE Z TYLU CHCE ZMIENIC NA PIRELLI P6 LUB P6000 (185/60R14)

 

CZY KTOS MA TAKIE OPONY? CZY TO NORMALNE ZE ONE TAK SZUMIA??

PRZY 60KM/H MUSZE PODGLASNIAC RADIO BO PRZESTAJE JE SLYSZEC :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z przodu mam Kleber i są ciche, natomiast z tyłu Dunlop Sport Sp 200 i też strasznie szumią - może dlatego że mają już słaby bieżnik - nie wiem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Głośne są jak jak diabli. Ale mają również swoje zalety. Wprost rewelacyjnie trzymają sie na mokrej nawieżchni na suchej zrewsztą też. Są bardzo trwałe i maja atrakcyjny wygląd. Jak je kupiłem w zeszłym roku i założyłem to dość długo nie mobłem się przyzwyczaic że sa głośniejsze od zimówek. Teraz to mi juz nie przeszkadza. Ważniejsze od wad okazały się zalety.Nawet w koleinach z wodą przy dużych prędkosciach opody wydaja sie przyklejone do asfaltu. P6000 z tego co zdołałem sie dowiedzieć sa cichsze ale zdecydowanie gorzej trzymają sie drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z przodu mam Kleber i są ciche, natomiast z tyłu Dunlop Sport Sp 200 i też strasznie szumią - może dlatego że mają już słaby bieżnik - nie wiem.

Pozdrawiam

 

Witam.

Owszem u mnie jest podobnie. Mam wszystkie Dunlopy. Na przodzie SP Sport 01 , a na tyle SP Sport 200, i te na tyle okropnie szumią. Duzo lepsze i cichsze są te na przodzie. Więc teraz nosze się z zamiarem kupna dwuch sztuk Dunlopek SP SPORT 01 i wywalić te z tyłu. Zważywszy fakt że maja już 5 latek i bieżniczka tez juz niewiele zostało.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TE Z TYLU CHCE ZMIENIC NA PIRELLI P6 LUB P6000 (185/60R14)

CZY KTOS MA TAKIE OPONY? CZY TO NORMALNE ZE ONE TAK SZUMIA??

PRZY 60KM/H MUSZE PODGLASNIAC RADIO BO PRZESTAJE JE SLYSZEC :/

Mam P6000 Powergy 195/50R15. Szumia jak cholera. Po przesiadce z zimowek bylem niemile zaskoczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piomal

Kiedyś zimówki bywały głośniejsze od letnich, teraz na ogół jest odwrotnie; to sprawa kształtu bieżnika i rodzaju mieszanki gumowej. Dochodzi też z reguły większa szerokość.

Czasem to denerwuje, zwłaszcza że w lecie się trochę szybciej jeździ, w dodatku z uchylonymi szybkami :lol:

Ale za to silnik mniej słychać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek

Kwestia oponek, jak jeździłem na 15/195/50 miałem Fuldy Carat Attiro z przodu a z tyłu Good Year Eagle 5 to poprostu myślałem że oszaleje tak szumiało, potem zmieniłem na Barum Bravuris przód a tył Bridgestone Potenza i było cicho.

Teraz mam 17/205/40 przód Dunlop SP 9000, a tył Michelin Pilot SPort i jest cicho, mimo wiekszego rozmiaru...

Więc najważniejsze to dobre oponki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piomal
Kwestia oponek, jak jeździłem na 15/195/50 miałem Fuldy Carat Attiro z przodu a z tyłu Good Year Eagle 5 to poprostu myślałem że oszaleje tak szumiało, potem zmieniłem na Barum Bravuris przód a tył Bridgestone Potenza i było cicho.

Teraz mam 17/205/40 przód Dunlop SP 9000, a tył Michelin Pilot SPort i jest cicho, mimo wiekszego rozmiaru...

Więc najważniejsze to dobre oponki.

Chyba nie powiesz, że Barum to lepsze opony niż Fulda :shock: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam założone Barum Bravuris i uważam, że są to dobre opony(w tym przedziale cenowym), może nie są najcichsze, ale za to bezpieczne, bardzo dobrze odprowadzają wodę przez co zmniejsza się ryzyko poślizgu przy wpadnieciu w kałużę lub wodę zbierajacą się w koleinach po deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za wszystkie odpowiedzi

po przeczytaniu i po kilku dniach jazdy (deszcz, slonce, deszcz, slonce....) stwierdzam ze zeczywiscie chyba przestanie mi ten szum przeszkadzac bo autko super trzyma sie w zakretach a na mokrej nawierzchni staje prawie jak wryte :D

od zmiany kol zaczelo mnie cos sciagac w lewo ale musze podjechac do kumpla bo oponki nie byly wogole wywazone a i nawet nie sprawdzilem czy cisnienie jest takie samo we wszystkich oponkach.... spieszylem sie ze zmiana na letnie bo zimowek przy upalach 30-40stopni (asfalt) strrrrrrrraaaaaaaasznie mi bylo szkoda :? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elcoruso

Ja już sie przyzwyczilem do mojego szumienia oponek, czasami to denerwujace, ale przy ich szerokości nie można mieć pretensji :twisted:

Zawsze są + i -.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za wszystkie odpowiedzi

po przeczytaniu i po kilku dniach jazdy (deszcz, slonce, deszcz, slonce....) stwierdzam ze zeczywiscie chyba przestanie mi ten szum przeszkadzac bo autko super trzyma sie w zakretach a na mokrej nawierzchni staje prawie jak wryte :D

A nie mówiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek

Chyba nie powiesz, że Barum to lepsze opony niż Fulda :shock: :?:

 

Nie napisałem że są lepsze, ale cichsze bo o to chodziło.

a temat wyższości jednej marki nad drugą był już poruszany, więc nie rozpoczynajmy znowu walki słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
Ja akurat mam założone Barum Bravuris i uważam, że są to dobre opony(w tym przedziale cenowym), może nie są najcichsze, ale za to bezpieczne, bardzo dobrze odprowadzają wodę przez co zmniejsza się ryzyko poślizgu przy wpadnieciu w kałużę lub wodę zbierajacą się w koleinach po deszczu.

Ja bym się z tym sprzeczał. Miałem takie oponki na swoim autku na przedniej osi i przy odrobinie wody na jezdni jechało się jak po lodzie. ABS włączał mi się przy prawie każdym hamowaniu. Wywaliłem to badziewie do kosza, mimo, że nie były jakoś mocno zjeżdżone, kupiłem używane Conti i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
Conti pochodzi z tej samej fabryki co Barum....

Fakt. Tak jak niektóre opony Good Year wychodzą z tej samej fabryki co Dębica, co wcale nie oznacza że to produkt tej samej klasy. W żadnym stopniu nie zmienia to faktu, że na Conti jeździ mi się zdecydowanie lepiej. Przynajmniej w deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym tygodniu założyłem 4 nówki sztuki Yokohama C.drive w rozmiarze 195/60/14 i są rewelacyjnie ciche - przy 130 ściszam muzykę, wrzucam na luz... i co słyszę? tylko szum wiatru na karoserii 8) Polecam je wszystkim 8)

Poprzednie miałem Bridgestone Potenza i były jednak dużo głośniejsze.

 

ps. chyba niektórzy niedowierzają, że krzywo zjeżdżone opony mogą ściągać auto - więc zdecydowanie to potwierdzam bo po zamianie opon wreszcie przestało mnie ciągnąć do rowu :D/

Druga ciekawostka - to poprzednie oponki zajeździłem na tyle skutecznie, że musiały pójść w nich druty i nie uwierzylibyście jak takie druty mogą w niektórych przypadkach hałasować :shock: Ja już myślałem, że łożysko się rozsypało i jego szczątki gdzieś tam chrzęszczą - takie odgłosy wydawały te druty trąc pewnie o siebie.

Nowe oponki i wszystko jak ręką odjął 8) Tylko portfel znacznie schudł :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam komplet pirelli p6000 i wcale nie uwazam ich za glosne. przyznam ze sa dosc sliskie. na suchym przy predkosci 180 nie bylo wcale duzo szumu a wlasciwie w wiekszosci pochodzil z oporow powietrza. przy zwyklej jezdzie po miescie wcale nie zwracam na nie uwagi. tzn nie zwracalem bo od piatku mam sportowy koncowy tlumik i juz nic innego teraz nie slysze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...