Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Navarę - pytaj tutaj !!!


dzemik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak to jest rok produkcji navary 2007 a pierwsza rejestracja 2009, leżak magazynowy?, czy egzemplarz pokazowy.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość sypiamzsasiadka

Witam.

W związku z tym że planuje zakup Navary. Przesiadam się z A8 D2, motor 4,2. Przesiadka bo pomimo tego że A8 jest naprawdę fajnym samochodem, to mam już dość niskiego zawieszenia i malowania zderzaka po zrywaniu na krawężnikach pod sklepami.

 

Chciałby ktoś mi napisać w kilku szybkich słowach dlaczego Navara a nie Hilux albo L200. Wybrałem akurat Navare bo mi sie podoba wizualnie ale poza tym nie wiem nic o tych autach a że szukam czegoś dużego/bezpiecznego z napędem 4x4 to padło na Navare.

Druga sprawa to jaki motor jest udany i nie za słaby w tych autach.

Trzecia rzecz jaka mnie interesuje to automaty - warto, są udane czy lepiej manula szukać.

 

Z góry dzięki i pozdrawiam


Pytaj tutaj.

Odpowiemy biggrin.gif

 

chyba coś nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie odpowiedzi znajdziesz na forum trzeba usiąść zrobić sobie kawę i poczytać kilka tematów. Nie będziemy przecież powielać informacji które są na forum. 

W skrócie warto kupić Navarę albo z silnikiem V9X albo z YD25DDTi ale 3 generacji czyli modele z mocą 190KM.

Automat zadbany przyniesie dużo radości i spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam. Chciał bym kupić nissana D22 ale w silniku benzynowym i z klimą. Potrzebuję go do pracy w lesie i pasiece więc przydała by się zabudowa. Wiem że to nie jest prosty temat, więc alternatywnie rozważam zakup D22 z silnikiem 2.7 na ropę. Potrzebuję informacji z jakim spalaniem ropy trzeba się liczyć przy użytkowaniu w lekkim terenie, szutry głównie, ale w górach. Jeżeli miał by ktoś na zbyciu taki pojazd najlepiej z silnikiem benzynowym 2.4 to proszę o kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tak - nie wiem jak bardzo paliwożerne są te silniki, ale tyle to mój parch nawet nie pali - choć wszyscy twierdzą że palą dużo

 

EDIT

-------------------------------

Tutaj masz wątek z terrano - m.in. z tymi silnikami - odnośnie spalania 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/59868-terrano-i-ii-zużycie-paliwa/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym się jeszcze dowiedzieć czy jest jakaś różnica pomiędzy D22 Navara, a D22 pickup. Ponoć Navara miała bardziej miękki resor z tyłu i była lepiej wyposażona... Prawda to?

Edytowane przez Tumak5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

Planuje zakup auta terenowego waham się miedzy Hiluxem a King Cabem i Navarą. Jak to jest z tymi silnikami. Przeczytałem tyle artykułów ze już zgłupiałem. Mam na oku:

1. King Caba 2001 (kwadratowe lampy, 2.5 TDI) 103 KM . 

        - Czy maja one w tym roku tez problemy z tymi silnikami? 

        - Czy maja jakies inne wady o ktorych nie wiem?

        - Jak wypada na tle Hiluxa ?

 

2. Navare D22 2003 133 KM z silnikiem do wymiany.

         - Czy jak wymienię silnik na silnik z wymienionymi panewkami to problemy się skończą?

         - Navary maja pasek czy łańcuszek a rozrządzie ?

 

Czy może porzucić Nissana i kupić legendę Hiluxa 2.4 td ?

Edytowane przez Bara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz tarpana. 100% pickupa i 0% awarii. Naprawisz go młotem i przecinakiem.

A tak na poważnie, wchodzisz na forum Nissana i oczekujesz, że ktoś poleci Ci Toyotę? Ty tak na serio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie nabijaj sobie postów. To że jeżdżę VW to nie oznacza że nie polecę Mercedesa proste... Wolał bym usłyszeć od ciebie odpowiedz na pytana lub jaka to Toyota jest zła. Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Przymierzam się do kupna Navary d40. 2007-2010. Raczej polski sanoln, żeby sprawdzić serwisy, przebieg itp. Mam kilka pytań. Jak się ma automat do manuala, w terenie i na drodze? Co lepsze. Silnik 2.5 czy 3.0? Jak ze spalaniem (chociaż to drugorzędna sprawa). Na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie (bolączki auta). Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Przymierzam się do kupna Navary d40. 2007-2010. Raczej polski sanoln, żeby sprawdzić serwisy, przebieg itp. Mam kilka pytań. Jak się ma automat do manuala, w terenie i na drodze? Co lepsze. Silnik 2.5 czy 3.0? Jak ze spalaniem (chociaż to drugorzędna sprawa). Na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie (bolączki auta). Pozdrawiam :)

Możesz obejrzeć moją jak jeszcze nie kupiłeś zamierzam wymienić auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mam pytanie odnośnie navary d40 czy każda posiada blokadę tylnego mostu czy to zależy od wysposazenia danego samochodu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie, po przeczytaniu większości wątków na forum nurtują mnie dwa pytania, a raczej jedno, mianowicie. Na Navarę mam przeznaczone ok  37 tyś złotych (będzie to mój pierwszy w życiu samochód, co do pieniędzy od razu mówię, że zbierałem od 16 roku życia (tak mam 18)), czy jest to wystarczająca suma ? Ogólnie mieszkam na wsi, z średnim dojazdem, ale ogólnie (przez większość czasu Navara będzie używana na trasie coś ok 180 km w jedną stronę ze względu na dojazd do szkoły, także jak widać. Również dodam, iż uczę się na kierunku mechanik poj. samochodowych z dostępem do hali (warsztaty przyszkolne), także tu co do usterek będę w stanie w większości zrobić wszystko (poza elektryką), ale pewnie zastanawiacie się dlaczego akurat ten ? Nie, ok. Dlatego, że po tym jak dziadek mi się dał przejechać to po krótkiej chwili poczułem, że to jest to, nie potrafię tego opisać... Co o tym sądzicie, 37k zł to wystarczająca suma na zakup dosyć zadbanego egzemplarza ? Mowa o drugiej generacji tego cacka. Jeszcze dodam, że wiem o twardy zawieszeniu itp. Dla mnie to nie problem, jeszcze co do samego samochodu, auto używane będzie jedynie w jeździe do lasu ze względu na pracę przy wycince. Sama navara nie będzie miała wysiłku poza dojazdami do szkoły, domu i lasu. 

Edytowane przez Kacper_Biernacki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę, doprecyzuj o którą generację Ci dokładnie chodzi - 2 generacja to wg mnie (i wikipedi np) d22 czyli roczniki 1997-2005 (defacto takową posiadam) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, saydack napisał:

Witam kolegę, doprecyzuj o którą generację Ci dokładnie chodzi - 2 generacja to wg mnie (i wikipedi np) d22 czyli roczniki 1997-2005 (defacto takową posiadam) :)

Mój błąd :/ Chodziło mi o 3 generację z silnikiem 2.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 tyś to dobry budżet - szukaj przede wszystkim zdrowej ramy 

Znalezione obrazy dla zapytania navara broken

To dość niestety popularna usterka w tym modelu - reszta jak w osobówce czy każdym innym :) - mechanik sobie poradzi ;)

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, saydack napisał:

37 tyś to dobry budżet - szukaj przede wszystkim zdrowej ramy 

Znalezione obrazy dla zapytania navara broken

To dość niestety popularna usterka w tym modelu - reszta jak w osobówce czy każdym innym :) - mechanik sobie poradzi ;)

 

Dzięki wielkie, teraz w zasadzie wiem "wszystko". Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś posiada navare z 2017 lub 2018 ? Zamierzam w najbliższym czasie zakupić kolejnego pickupa (aktualnie mam d21), po selekcji zostaly mi dwa i nie mogę się zdecydować : Nissan Navara czy ford Ranger.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupuj Rangera -silnik 3.2. Nie będę może miał zwolenników wśród użytkowników NP 300 ale silnik 2,3 do Navary to dla mnie nieporozumienie. Tak jak silnik 1.9 do VW Amaroka

VW poszedł po rozum do głowy i montuje już tylko silnik 3.0 . Nissan jeszcze do tego jeszcze nie dojrzał .

 

Edytowane przez dzemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 KM ale z jakiej pojemności. Dwie turbiny i wysilony silnik.... Ten sam silnik montuje teraz Renault do Masterów. Poczytaj ile spalają teraz te samochody i jak wygląda trwałość silnika . Do Octavii montują silnik 1,2  i też ludzie kupują...

Wszystko zależy  do czego potrzebujesz tego samochodu i jak długo będziesz go używał.

Kolejna rzecz , tylne zawieszenie.....W Australii Nissan zakłada wzmocnienie tylnego zawieszenia wielowahaczowego, bo po załadowaniu kilkuset kilogramów na pakę i podpięciu przyczepy , przednie koła są prawie w powietrzu....

Niestety nie dogodzi się wszystkim , dla mnie pickup musi mieć z tyłu resory.

Sam jeżdżę Navarą D40 , ASO zaprosiło mnie na dwie jazdy d23 . Pojeździłem trochę , dzwonią do mnie z ASO co dwa miesiące czy zdecydowałem się na zakup.  Jak będą montować silnik 3.0 to się może skuszę.:jump:

Edytowane przez dzemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...