Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Navarę - pytaj tutaj !!!


dzemik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A w innym serwisie nie powiedzą co było robione? Wydaje mi się, że po numerze VIN powinni sprawdzić w bazie. Ja auto z Krakowa sprawdzałem kiedyś w Bydgoszczy telefonicznie, właścicielem nie byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość budmiller

Auto dopiero co po gwarancji w ogłoszeniu pierwsza rejestracja luty 2009r tak więc można wszystko sprawdzić w innym ASO jak u Przyguckich nie chcą powiedzieć choć to dla mnie dziwne to udaj się do Nissana na Brzezińskiej tam chyba nie będą mieli z tym problemu http://www.nissan-lodz.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich

Jestem tu nowy .Chce zakupic navarke Auto z tego co zapewnia wlasciciel ma tylko 100tys przebiegu ,jest z 2004roku i powiem szczerze ze auto wyglada na taki przebieg .Prosze powiedziec jak mozna sprawdzic historie tego auta ,

Wlasciciel twierdzi ze auto kupowal osobiscie w niemczech i dla tego gwarantuje org przebieg .

Mieszkalem dlugo w usa i tam przed kupnem auta mialem mozliwosc sprawdzenia histori auta w tzw

carfaxsie

 

czy jest jakis sposob w niemczech i w pl. by sprawdzic historie auta ,najbardziej zalezy mi na orginalnosci przebiegu .

 

 

 

czyżby czy nikt nie sprawdzal auta przed kupnem wykorzystując numer vin ?

Edytowane przez robisum1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A ja mam takie pytanie - Navarka z 2006, z przebiegiem 200 tys.

To jest ogromnie dużo jak na ten samochód, czy też może niekoniecznie ?

Wygląda na zadbany "na oko", ale trochę mnie taki przebieg "zatrzymuje".

Jak to jest w przypadku takiego samochodu ?

 

Sam jeździłem oplem, który zrobił ponad 400 tys bezproblemowo (i jeździ nadal :)

No ale co raz się udało nie musi się udać ponownie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam Navarową ( navaloną ? :wave: ) brać !

 

Jak nakazuję nasz Staropolski obyczaj , najpierw się witam i pozdrawiam wszystkich !

 

Jestem 40 letnim stolarzem , szukającym obecnie dla siebie jakiegoś Pick-up-ika .

 

Wylosowałem 3 modele : Ranger’a , Hillux’a albo Navarkę właśnie . Nie ukrywam że najbardziej podobuje mi się Nissan i jak znajdę odpowiedniego sztukasa to go wciągnę przez nos , jak miśka Haribo .

 

Jako że szukam starszego raczej egzemplarza , stąd moje poniższe pytania do kolegów starszych stażem w tej materii :

  1. Czy kończące się sprzęgło wydaje ( podobnie jak np w VW T5 ) specyficzny klekot , czy odczuwalny jest jakiś objaw przy ruszaniu czy podczas jazdy ?
     
  2. Jaką koledzy polecacie metodę sprawdzenia napędów . Chodzi mi o łopatologiczny opis „krok po kroku” . W jakich szczególnie momentach jazdy się odczuwa usterki w tym modelu i jak się objawiają ?
     
  3. Czy w tym modelu kończąca się turbina jakoś się specyficznie objawia ?
     
  4. Jakie głównie wyłażą usterki elektryczne?
     
  5. Na co szczególnie zwracać uwagę ?

Szukam Navary tak z rocznika 2008 , nie na automacie , silnik ten 170 KM , kwota do wydania - max 5 dych . A może ktoś ze Śląska ma ładną zadbaną mechanicznie taką sztukę ?? Proszę o kontakt na PW .

 

Raczej sam ( lub z pomocą kolegów ) naprawiam swoje samochody i motocykle , bo serwisy to ... sami wiecie . Ale mam też pytanie odnośnie sprawdzenia auta w serwisie . Może ktoś z kolegów ma doświadczenia z dilerem Nissana z Bielska Białej . Czy zrobi mi satysfakcjonujący przegląd przed zakupem , czy raczej zrobi to po łepkach i na odpieprz ? Jakieś opinie o tym serwisie ??

 

dzięki panowie za wyczerpujące odpowiedzi ! Może tak nie wszyscy naraz bo nie nadążam z czytaniem !

 

:thumbsdown:

Edytowane przez Stolarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mam rocznik 2007. Nie znamy odgłosu kończącego się sprzęgła w navarze. Ponoć pierwsze modele z rocznika 2005 i 06 miały problem ze sprzegłem, ale kolejne już nie.

2. Ktoś kiedyś pisał, że miał problem z silniczkiem załączającym napęd.

3. Raczej nikomu nie popsuła się turbina.

4. Czytałem, że ktoś miał kłopot z jakąś wiązką elektryczną pod podwoziem.

5 Tak jak przy każdym innym aucie.

Obawiam się, że nie znajdziesz zadbanego auta w tej kwocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie znajomy znajomego ma za 5 dych netto . W sobotę jadę blikać . Nie spodziewam się cudu za te pieniądze , ani fullwypasa w salonowym stanie , ale też nie chcę totalnego szrota jakiegoś . Jak oglądam ogłoszenia to można już coś wychaczyć za taki hajs , kwestia czy warto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam wszystkich!

 

Mam krótkie pytanie: czy warto? Przeznaczenie to weekendowe zakupy i wakacyjne wyjazdy (paka...) ca 10 - 15 tys rocznie.

 

http://otomoto.pl/nissan-navara-C27377595.html

 

Sprawdzić po numerze VIN i w salonie, na coś szczególnego zwrócic uwagę - w tej ew. wersji - XE?

 

pozdr,

 

T.

Edytowane przez TomekeR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najuboższa wersja Navary - przypuszczam , że można jeszcze sporo wynegocjować....

 

Sprawdź sprzegło - często padało, sprawdź czy poprawnie zapina się napęd na 4 koła , blokada mechanizmu.

 

Samochód chyba wykupiony po leasingu , bo ma dwie naklejki rej. na szybie. na fakturze będzie chyba zwolniony z Vatu, o ile będzie faktura.

Edytowane przez dzemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Kolegów

 

Mianowicie, moge wymienić mojego NP300 z roku produkcji 2008 z przebiegirm 75tys. km (gdzie jestem piuerwszym właścicielem i mam go od nowości i ja tylko go użytkuje, może ktoś chce kupić??) na Navare z 2008 roku z przebiegiem 150tyś od pierwszego właścieciela, jest to wersja R-Black ze skórą i zastanawiam sie czy warto?

 

nie jezdziłem Navarą nigdy i nie wiem na co mam zwracać uwage

 

co byście zrobili na moim miejscu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta R-Black w automacie?

 

D40 taki sam pickup jak NP300. Więcej miejsca na nogi na tylnej kanapie :dribble:

Musisz sprawdzić działanie tego wszystkiego co u Ciebie działa.

 

No i musisz się przyzwyczaić do pokrętła właczanie napędów. Nie ma wajchy :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta R-Black w automacie?

 

D40 taki sam pickup jak NP300. Więcej miejsca na nogi na tylnej kanapie :dribble:

Musisz sprawdzić działanie tego wszystkiego co u Ciebie działa.

 

No i musisz się przyzwyczaić do pokrętła właczanie napędów. Nie ma wajchy :wave:

 

Manual nie automat, auto juz sprawdzone, ma wywalone dolne sworznie wachaczy i tyle, napedy sprawne, wszytsko działa co ma działać, z tego co mechanicy o nim powiedzieli ze wszystko oryginał jeszcze, nieco wygodniejszy od NP300 i nieco wiekszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość robsonb73

A ja mam takie pytanie - Navarka z 2006, z przebiegiem 200 tys.

To jest ogromnie dużo jak na ten samochód, czy też może niekoniecznie ?

Wygląda na zadbany "na oko", ale trochę mnie taki przebieg "zatrzymuje".

Jak to jest w przypadku takiego samochodu ?

 

Sam jeździłem oplem, który zrobił ponad 400 tys bezproblemowo (i jeździ nadal :)

No ale co raz się udało nie musi się udać ponownie :)

Jak na ookoło 6 lat to nie jest żaden przebieg.

Moja od 09.2011 ma 80 000 nastukane i tak naprawdę to miała tylko jedną awarię sterownika wymienione w ASO Elbląg.

Użytkowana głównie na asfalcie, ale w sezonie dość często zdarzaja się jakieś bezdroża jak trzeba gdzies dojechać.

Polecam jak na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam.

 

Przymierzam się do zakupu navarki. CO tu dużo mówić szukam najlepiej wersji d22 najlepiej z fakturą VAT. Obejrzałem kilka egzemplaży i jestem załamany. TO co widziałem to kompletne szroty.

 

Pod katem wizualnym dobite. Podejrzewam ze pod kątem technicznym również.

 

Ostatnio zaczałem sie rozgladać za D40. Z racji ze dużą kasa nie dysponuje obejrzałem kilka tańszych i jedna mi sie spodobała. Mam tylko kilka wątpliwosci.

 

1. Przy odpaleniu silnika okazało się ze lekko nim trzęcie i przenosi się to na kabinę. Silnik jak by nie równo chodził. Podczas jazdy wszystko ok. ciągnie ładnie. Napędy sie załączaja.

2. Drugi element ktory mi się nie spodobał to wysoko biorace sprzęgło.

 

Proszę o informację czy warto dalej sie interesować. che podjechać do nissana aby mi to sprawdzili. a moze sobie dać spokój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam, zaglądam z sąsiedniego forum ( jeżdżę Terrano 2 '95).

 

Mam pytanie : czy wszystkie Navary, PickUpy i NP300 mają wybuchowe silniki ? Gdzieś czytałem że silniki w Navarach z lat 99-2000 są pozbawione tej wady. Czy to prawda ?

 

Pytam bo skłaniam się ku wymianie dostawczaka i Terrano na jeden samochód- picupa do pracy i rekreacji.

 

I drugie pytanie, czy ktoś wie dlaczego wymiana silnika na TD27 kosztuje aż 10 000 zł ? Uwielbiam ten silnik i chętnie bym go widział w pikupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda że silniki w Navarach z lat 99-2001 nie wybuchają. Wybuchające silniki to  133 konne jednostki  a w navarach 99-2001 są silniki 103 konne które nie wybuchają 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem na etapie szukania Navary/King Cab (nie wiem czym się różnią) z lat 1999-2002. Szukałem z silnikiem benzynowym 2.4 ale nigdzie ich nie ma więc będę musiał kupić diesla. Czy silniki w Navarach/King Cab 2.5 o mocy 103 koni to taka sama wybuchająca paździerz jak w NP300/navara? Widzę że odpowiedź padła powyżej ale czy tak jest na 100%? Chcę kupić coś takiego http://otomoto.pl/nissan-navara-2-5-tdi-king-cab-klima-C27672906.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest na 100% silnik w navarze z lat 1999-2001 montowano zupełnie inny silnik niż w np300/navarach  ten starszy ma 103 konie a od 2002 roku w modelach po  face liftingu zaczęto montować silniki 133 konne (czytaj wybuchające)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info ! Czyli jest nadzieja na picupa bez konieczności wymiany silnika na wstępie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...