Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Navarę - pytaj tutaj !!!


dzemik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie koledzy, napisałem poprzednio na ogólnym navary, a o autka pytamy tutaj... więc posiadając X-TRAILA T30 poluję dodatkowo na navarkę... co sądzicie o tym egzemplarzu...
http://allegro.pl/nissan-navara-d40-2007-podwyzszona-23vat-i5918038738.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie kombinowana. Zastanawiam się tylko po co mu poszerzenia, lift i snorkel skoro rzekomo w terenie nie jeżdżona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kolego oceniasz przebieg? Ogólnie jak spisuje się ten motor 2.5 DCI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

navara auto użytkowe, diesel, więc ciężko żeby miało przez 9 lat najedzone 111 tyś km, 

 

więc lampka musi Ci się zapalić czy przypadkiem nie ma już 320tyś km, co całkiem byłoby normalne przy aucie użytkowym , dodatkowo ma SB, więc ktoś sporo śmiga  i pyta się gdzie są smerfy 

 

inna sprawa że auto sprowadzone więc, tak naprawdę to prawie że pewność, że była korekta przebiegu 

 

przebieg jest ciężko stwierdzić bez dokładnego wglądu w auto, oceniasz wytarcia w autach, tapicerkę, kierownicę, itd... ale auto może być profesjonalnie przygotowane do sprzedaży i się nie kapniesz, maja teraz takie szuwaksy/politury, że jak patrzysz na auto to nawet rysy nie ma, a po miesiącu łapiesz się za głowę, gdzie ty narobiłeś te rysy i otarcia.

 

druga droga , to szukasz gdzie auto było serwisowane i dzwonisz pytasz się jakie wtedy miało przebiegi, ale to już dzwonienie to Francji, Belgi , Szwecji, pewnie Niemcy bo (POS)  i sprawa nie jest taka prosta.

 

Ja bym zaczął od sprawdzenia wypadkowości auto bo możliwe że to już niezły ulep

 

ja generalnie bym ostrożnie podchodził do aut z rejestracją POxxxxx, bo wszystkich co znam a kupili w tym rejonie to były auta w stanie idealnym w momencie wyjazdu z Poznania, potem się okazało że jedno topione, drugie po korekcje prawie 200tyś km, trzecie składało się z 2. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kazik, takiej odpowiedzi oczekiwałem... plusik poleciał... jednak będę szukał czegoś innego bo faktycznie... kupić coś nie sztuka... jak potem zacznie się sypać. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam mały dylemat. Co prawda nie szukałem navary, ale znajomy sprzedaje swoją i się zastanawiam czy nie kupić od niego. Jest on pierwszym właścicielem, przebieg niecałe 200kkm. Silnik 2.5 170KM w pełnym wyposażeniu z dużą kabiną, zabudową, serwisowana do końca. Rok nie pamiętam, ale 2008 lub 2009. 100% bezwypadkowa.

Ile takie autko może być warte? Coś słyszałem o wadliwości tego silnika, ale nie wiem czy się go bać czy nie. Doradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W D40 w silniku 2.5 DCI najbardziej wadliwą rzeczą jest rozrząd. Na forum jest gdzieś link do do porządnego  wzmocnionego łańcucha. Ewentualnie możesz zajrzeć do panewek co prawda nie jest to problem tak nagminny jak w D22 ,ale warto zajrzeć.Skoro to auto kolegi to nie powinien robić problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To teraz moje pytanie może trochę głupie z pierwszego wrazenia. Planuje zakup navary d40 wersja 4 drzwiowa silnik 2,5 ze mieszkam w holandi to muszę mieć te dane wcześniej żeby wiedzieć jaki podatek bd placił. Chodzi mi o masę własną z dowodu rejestracyjnego, wszędzie waga od do bez konkretow. I jeśli dobrze rozumiem to hardtop nie ma nic do tego bo jest jako dodatek. A druga sprawa czy do 32tys warto wgl szukać czegoś czy raczej sam szrot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masa wlasna 2018 kg , DMC 2805 kg

 

Moja Navara z 2006 roku wyceniana jest na około 32 tys i raczej jej do szrotu nie zaliczam, ale nie chcę też sprzedawać :dribble: Myślę , że możesz coś ciekawego do tej kwoty znaleźć. Sprawdź ramę bo ruda w tym wieku już zaczyna ją gryźć.Jak samochód nie był targany po budowach przez budowlańców to są szanse ... ale zachowaj ostrożność. Bedziesz kupował w Polsce czy w Holandii ??

Edytowane przez dzemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupować bede w polsce i na polskiej rejestracjii, tutaj jednak nie opłacalne to jest, jak patrzyłem to na podobnym wyposażeniu w holandi trzeba dać koło 14tys euro z podobnych lat jak w polsce. do tego opłaty dochodzą niesamowite przy tej wadze samochodu i silniku, ok 500e co trzy miesiące podatku drogowego plus ubezpieczenie w holandii co miesiac ok 50e, to już wole kupić w polsce i tylko podatek płacić chociaż itak strasznie to boli bo kieszeni, z drugiej strony nie dużo dokładam a jaki mam samochód, w tej chwili mam mb clk200 i co miesiac płace 120e;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na wstępie Witam Wszystkich

Poszukuję Navary do 30000 pytanie moje jestem w stanie coś rozsądnego kupić ?

Prowadzę firmę eventową więc autem będą jeździć max 3 osoby na pace max. 400 kg raz na jakiś czas, reszta to miasto/teren 50/50.

Szukam auta z paką mam już Transportera śmiga aż miło a ma już 23 latka :) 

Dziękuję za informację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na wstępie Witam Wszystkich

Poszukuję Navary do 30000 pytanie moje jestem w stanie coś rozsądnego kupić ?

Prowadzę firmę eventową więc autem będą jeździć max 3 osoby na pace max. 400 kg raz na jakiś czas, reszta to miasto/teren 50/50.

Szukam auta z paką mam już Transportera śmiga aż miło a ma już 23 latka :)

Dziękuję za informację. 

Szkoda, że wcześniej nie napisałeś, bo 28 marca swoją rozbiłem.... pewnie nie będę robił więc może będzie na części. Poza tym nie wiem dlaczego ludzie narzekają na silniki, mój ma 222 tyś i UWAGA: chodzi jak szwajcarski zegarek, nie wiem poco wymieniać rozrząd jeśli nic nie słychać. U mnie nawet do sprzęgła czy dwumasy się nie dotykałem, jedyna naprawa taka grubsza to przy 150 tyś obie przednie piasty padły. Aha, przy normalnej eksploatacji spalanie 8.3 litra, a jak nie przekraczasz stówy to i 7,80 śmiało osiągniesz... (wcześniej miałem średnie spalanie 9,60, po manewrze z egerem półtora litra na dół) Jeśli ktoś ma jakieś pytania do mnie 601-366-049

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szacunek.

 

Noszę się z zamiarem powiększenia swojej stajni :-) i  kupna Navary, 2006-2007r. Finansowo tak w okolicy 30tys.

Ktoś może słyszał o jakiś godnym polecenia egzemplarzu ?

Jakieś konkretne porady odnośnie kupna? (przeczytałem cały temat)

 

Myślałem o czymś takim: http://olx.pl/oferta/nissan-navara-ladna-bogata-versja-polecam-CID5-IDePFmd.html#c4fd7ec08c

tylko nie wiem czy to opłacalne jest. Do tego jest tylko jeden kluczyk i żadnej historii (książki serwisowej)

 

 

Jakieś rady?

Pozdrawiam i dzieki

Kefas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem i zastanawiam się czy opłacalne jest robienie jej czy lepiej kupić w lepszym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie poobijana

dramatyzujesz ; ) ogloszeniodawca napisal 'lekko uszkodzona' ; )

BTW ciekawe dlaczego nie ma fotek konsoli? prog tez zmiotlo, lapy pokrzywione, ciekawe jak wyglada podwozie w miejscach mocowania?

hak tez zdjety, pewnie na osobnej aukcji : /

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymierzam się do zakupu albo Navary 2016 np300 w wersji Tekna albo Forda Rangera 2016 wildtrak.

Chciałbym się podpytać odnośnie Nissana.

Czy asystent pasa ruchu jest w standardzie w tej wersji czy trzeba dokupywać bo nigdzie nie widze informacji na ten temat?

Jaka jest maksymalna głębokość zanurzenia?

Czy auto posiada system stabilizacji toru jazdy przyczepy, oraz system antyprzechyłowy?

Czy ktoś ma informację jak sprawuje się ten nowy silnik twin-turbo czy tam bi-turbo, czy będzie awaryjny ?

Czy to prawda że nawara nie może jeździć 4x4 po asfalcie?

... i ostatnie pytanie, jak sprawuje się system 4 kamer po powiedzmy 2-3 latach? Nic nie szwankuje?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wątpię abyś znalazł użytkowników Navki z 2016 roku na tym forum. Bo to świeży samochód a większość z nas jeździ poczciwą D40 z YD25 lub D22.

2. Odnośnie asystenta popytaj w Nissanie.

3. Co rozumiesz pod kątem systemu antyprzechyłowego??

4. Czy ten silnik będzie awaryjny. Pewnie tak jak wszystkie obecnie down-sizingowe konstrukcje.

5. Kto ma wiedzieć jak będzie działał system kamer po dwóch trzech latach jak pytasz o samochód z tego roku?

 

Nie wiem czy jesteś gotowy na Navarę lub innego pickupa. Lepiej poszukaj czegoś bardziej komfortowego i sprawdzonego.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda że nawara nie może jeździć 4x4 po asfalcie?

na suchym asfalcie uzywa sie 2WD, 4WD uzywa sie na mokrych, oblodzonych, grzaskich nawierzchniach

nieprzestrzeganie wytwarza niekorzystne naprezenia w ukladzie przeniesienia napedu

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Owszem nigdy nie jeździłem tego typu autami ale ze względu na firmę musi być paka jak w pickupie do przewożenia towaru.

Odnośnie systemu antyprzechyłowego mam na myśli coś takiego jak ma Ranger że w przypadku wykrycia niebezpiecznego pochylenia auta system ostrzega czy tam kontruje i nie pozwala do przewrócenia się pojazdu.

Póki co czytałem same pozytywy odnośnie silnika w Navarze ale poprzedniej generacji natomiast z silnikami Forda juz podobno tak kolorowo nie jest. Niby Nissan daje 5 lat gwarancji.

Odnośnie kamer to z tego co widziałem są one stosowane w innych modelach Nissana od pewnego juz czasu.

 

Odnośnie tego asystenta pasa to właśnie w salonie nie bardzo potrafili mi powiedzieć, nie mogli znaleźć takowej informacji, jedynie mówili że powinien mieć. W wydrukowanej specyfikacji nie jest to wyszczególnione, w katalogu też nie ma takiej opcji.

 

Odnośnie 4x4 to czytałem że problem wynika z faktu braku centralnego mechanizmu różnicowego. Nie wiem czy Ford posiada ale Nissan nie i właśnie dlatego nie należy jeździć na asfalcie.

Edytowane przez Nexusprime
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...