Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić, sprzedać Terrano - najpierw go poznaj !!!


Gość picia277
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie witam wszystkich. Rozglądam się za samochodem z napedem 4x4 jednym z obiektów moich rozpatrywań jest Terrano.

Przeznaczenie sammochodu to

- bedzie to drugie auto w rodzinie

- codzienne dojazdy do pracy bez względu na warunki ( cały rok na okrągło)- więc nie chce żeby mnie rujnował na spalaniu

- wyjazdy w teren raz na jakiś czas (powiedzmy stosunek teren / czarne ) 30/70

- mile widziana klima , ale nie jest obowiązkowa.

 

Celuje raczej w Tyrana II 3D i chyba 2,4 z LPG. Choć I też jest rozpatrywana.

 

Dla przykładu:

http://otomoto.pl/nissan-terrano-2-4-klimatyzacja-abs-C14682344.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Noszę się z zamiarem zakupu TERRANO I. Rozważam 2.7td albo 3.0 V6. Autko ma być używane do lekkiego off-roadu. Nie ukrywam że w moich poszukiwaniach brane pod uwagę sa jeszcze Cherokee i Gran Cherokee 4.0. Czytałem dużo ale nadal mam kilka pytań.

 

1. Mam rozumieć że sprzęgiełka w kołach odpowiadają tylko za zmniejszenie oporów toczenia i w pozycji 2WD rozpinają luźny napęd przedni (pół osie, most i wał), od kół przednich.

2. Czy silnik TD27T4 - 115KM posiada intercooler.

3. Mam rozumieć że opony 31" wchodzą bez żadnej rzeźby.

4. Czy tylna blokada LSD była w standardzie we wszystkich modelach Terrano I?

5. Mam rozumieć że reduktor nie posiada mechanizmu różnicowego, co uniemożliwia jazdę 4WD po przyczepnej nawierzchni.

 

Z racji że Patrol GR jest klasą samą dla siebie zastanawiam się czy Terrano I po lekkich modach, czyli opony terenowe 31", podniesiona buda 2", będzie choć namiastką tego kultowego autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam!

Przemyślenia własne odnośnie Terrano II.Po roku poszukiwań,wertowania sondaży,opinii,testów,porównań i ślęczenia w internecie zdecydowałem się na zakup Terranka.Bingo-strzał w dziesiątkę.Bardzo uniwersalne i logiczne przy zakupie autko.Akceptowalne spalanie 10/12 litrów.Dużo osobówek ma coś koło tego nie dając w zamian nic poza możliwością przemieszczania się.Inne terenówki potrafią spalić dwa razy tyle.Kumpel jak miał tankować Pajero a później Cherokee to płakał.Śnieg i błoto mu niestraszne.Na grzyby,na ryby-bez problemu.Do kościoła teściową zawieść-proszę bardzo,jak wysiada to uchachana jak królowa i jeszcze na paliwko dorzuci.Samochód z rurami się prezentuje naprawdę dostojnie i poważnie.Dzięki wymiarom parkowanie i wymijanie nie stanowią problemu.Widoczność znakomita.Przy wsiadaniu nie muszę się wczołgiwać (188 wzrostu i 125 żywej wagi).7 osób i jeszcze spory bagażnik lub dwie osoby i duża lodówka z tyłu się mieści plus kajak na dach.Konstrukcja w miarę prosta a części stosunkowo tanie i dostępne.Doskonały jako ciągnik.Prędkość 160km/h w zupełności wystarcza nawet na polskie autostrady,a przy standardowej setce zachowuje się doskonale.Jak dla mnie to ma tylko jedną poważną wadę-zaprzestano produkcji.Pozdrawiam.otk666.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przemyślenia własne odnośnie Terrano II.Po roku poszukiwań,wertowania sondaży,opinii,testów,porównań i ślęczenia w internecie zdecydowałem się na zakup Terranka.Bingo-strzał w dziesiątkę.Bardzo uniwersalne i logiczne przy zakupie autko.Akceptowalne spalanie 10/12 litrów.Dużo osobówek ma coś koło tego nie dając w zamian nic poza możliwością przemieszczania się.Inne terenówki potrafią spalić dwa razy tyle.Kumpel jak miał tankować Pajero a później Cherokee to płakał.Śnieg i błoto mu niestraszne.Na grzyby,na ryby-bez problemu.Do kościoła teściową zawieść-proszę bardzo,jak wysiada to uchachana jak królowa i jeszcze na paliwko dorzuci.Samochód z rurami się prezentuje naprawdę dostojnie i poważnie.Dzięki wymiarom parkowanie i wymijanie nie stanowią problemu.Widoczność znakomita.Przy wsiadaniu nie muszę się wczołgiwać (188 wzrostu i 125 żywej wagi).7 osób i jeszcze spory bagażnik lub dwie osoby i duża lodówka z tyłu się mieści plus kajak na dach.Konstrukcja w miarę prosta a części stosunkowo tanie i dostępne.Doskonały jako ciągnik.Prędkość 160km/h w zupełności wystarcza nawet na polskie autostrady,a przy standardowej setce zachowuje się doskonale.Jak dla mnie to ma tylko jedną poważną wadę-zaprzestano produkcji.Pozdrawiam.otk666.

 

Stary jechałeś tym 160 ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 162 na obwodnicy trójmiasta.Test świeżo po zakupie.Mierzone dokładnie GPS-em na mili pomiarowej.

Edytowane przez otk666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

nie wiem którego Terrano szukasz, ale na wygląd T1 bije na głowę T2, co do silników to daruj sobie diesle, one są dobre jak są nowe ale później koszty ewent. remontu...uhuhu;czyli pozostały do wyboru silniki 2,4 i 3,0 benz.;pierwszy jest trochę za mały do 2 tonowego krążownika chyba że pick-up; pozostał silnik 3 litrowy, ale tutaj bez LPG "będzie bolało";jeśli gaz to sekwencja (u mnie m-ki KME)super sprawa;spalanie 18-20 l/100 wyłącznie po mieście ale to i tak dużo mniej niż 15-16 ropy czy benzyny;najlepiej kupić benzynę i zamontować gaz bo te starsze mają jeszcze klasyczne instalacje bardziej łakome na zużycie gazu;koszt takiej instalacji to ok. 3 tys.,do tego wymiana świec,przewodów i filtra ok.350 zł; no i najważniejsze: stan zawieszenia i ramy oraz SKRZYNIA BIEGÓW!!!jeśli auto było użytkowane zgodnie z tym do czego je stworzono to ramy i progów,nadkoli już pewnie nie ma;o ile blacharkę zawsze można odbudować to bez "sprawnej" ramy już nie pojeździsz, a skrzynia to pięta achillesowa Terrano;mam nadzieję, że pomimo mojej surowej ale szczerej krytyki nie zniechęciłem Cię do tego modelu,sam kupiłem 2 mies. temu i nie żałuję;pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość energy259

nie gadaj bzdur od dieslach w terrano 2.7 bardzo dobry silnik 3.0 też daje rade bez żadnych remontów. kolega pewnie szuka samochodu bardziej dla rodziny i weekendowy wypady wiec T2 bije na głowę T1 bo jednak rocznik swoje robi. jak nie znasz się na terenówkach to zabierz na oględziny kogoś kto się na tym zna obejrzyj dobrze ramę czy nie zgniła i nie spawana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o żesz ... ,nie przeczytałem całego postu Kuby i stąd zamieszanie;mea culpa;ale paru rzeczy będę się trzymał: 1.koszty ewent. remontu diesla są jednak wyższe niż benz. ,2.jazda na gazie jest mniej bolesna niż na O.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

nazywam się Kuba i od jakiegoś czasu szukam sobie Nissana Terrano.

 

Pomimo iż jest to mój pierwszy post chciałbym was prosić o opinie o poniższym Tyrranku:

 

http://otomoto.pl/nissan-terrano-C19180095.html

 

Warto nie warto?

 

A ja powiem tak

Terrano tylko w dieslu i tylko 2.7 TD nie TDI. gaz to jest do kuchenek turystycznych :):) (żart taki dla tych zaciekłych)

Silnik niezajebliwy na łańcuchu. Nie wiem o jakich kolega wyżej pisał naprawach drogich ... bo nie wiem :)

Prosty w obsłudze i nie żre za dużo. Wymaga wymiany płynów i jak ma regularnie to niesamowicie wdzięczny jest.

Jeśli chodzi o wspomnianą skrzynie biegów to wystarczy nalać o litr oleju więcej niż wskazuje instrukcja i chodzi jak marzenie.

ja swojego nie oszczędzam jakoś specjalnie więc spalanie w podpisie mam jakie mam ale koledzy schodzą do 10.

Osobiście polecam 2.7 TD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość energy259

prawda ale jeżeli auto służy tylko do wożenia d*py z rodzinką w trasy to 3.0 jest bardziej przyjemny w trasie i lepiej się zbiera. chociaż jak swojemu ostatnio wir w baku zrobiłem to sam oszukałem fabrykę i w 2.7 TD poleciałem 150km/h :rofl: (odbiło mi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak. Terrano tylko w dieslu i tylko 2.7 TD nie TDI. (...) Silnik niezajebliwy na łańcuchu. Prosty w obsłudze i nie żre za dużo.

 

Zgadzam się w 100%, sam kupiłem wersję TD a nie TDi właśnie ze względu na mniejsza awaryjność, bo prawie nie ma elekteroniki (mechaniczna pompa wtryskowa). Ale sprostuję kolegę na korzysc auta - 2.7 TD ma rozrząd na kołach zębatych (jeszcze mniej awaryjny). Łańcuch ma silnik 2.4 benzyna. Auto na mieście pali mi 10 a na trasie 8.5 litra. Mam go 1,5 roku a przy silniku nie robiłem nic prócz wymiany oleju, którego nawet nie dolewam między wymianami, bo go prawie nie ubywa. Z osprzętu padła mi tylko pompa wspomagania i nagrzewnica, przymierzam się do wymiany starej chłodnicy. Blachy w T2 mają ocynk - prawie nie rdzewieją. Moje auto ma 16 lat i jeśli wierzyć licznikowi 250tys przebiegu.

 

Zanim kupiłem mojego diesla przymierzałem się do zgazowanego Terrano II z silnikiem 2.4. Zresygnowałem, bo powyżej 70 km/h prawie nie mial przyspieszenia nawet na 4 biegu. Instalacja gazowa prawdopodobnie nie była serwisowana i silnik był łaby i dławił się nawet na biegu jałowym. Auto zgazowane wymaga wzmożonej uwagi i regulacji instalacji gazowej co najmniej kilka razy w roku (nowe instalacje rzadziej). Z kolei stary diesel jest prawie bezobsługowy, o ile ktoś bez potrzeby przy nim nie grzebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ,

 

dzięki wszystkim za odzew.

Oglądałem już kilka 2,7 i 3,0. Generalnie chce dieselka i jak najbardziej podchodzi mi 3,0.

Byłem i widziałem tego z linka. Samochód dobrze utrzymany, ładnie się zbiera, wszystko mi pasuje tylko jest mały problem ja mam 21000 a właściciel nie chciał go za tyle puścić no i trudno się dziwić.

 

Generalnie jak ktoś szuka to ten jest wart uwagi.

 

No nic szukam dalej.

 

Dzięki jeszcze raz i prozdrawiam.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ,

 

dzięki wszystkim za odzew.

Oglądałem już kilka 2,7 i 3,0. Generalnie chce dieselka i jak najbardziej podchodzi mi 3,0.

Byłem i widziałem tego z linka. Samochód dobrze utrzymany, ładnie się zbiera, wszystko mi pasuje tylko jest mały problem ja mam 21000 a właściciel nie chciał go za tyle puścić no i trudno się dziwić.

 

Generalnie jak ktoś szuka to ten jest wart uwagi.

 

No nic szukam dalej.

 

Dzięki jeszcze raz i prozdrawiam.

Kuba

 

Poszukaj kilka lat starszego 2.7 TD (10-15 tyś) zrób porządny pakiet (ja w swojego wpakowałem z 7 tys) i będzie Pan zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Zakamarek

Witam.

Przymierzam się do kupna Terrano II 3D 2000-2004 z silnikiem 2.7 I mam pytanie czy 2.7TD czy 2.7TDI

Aktualnie jeżdżę Passatem 1.9Tdi ma 131KM i spala średnio 6,5 a ma 4motion czyli 4x4

Właśnie jeśli chodzi o spalanie to najbardziej się wacham czy zmieniać na Tyranka.

Wcześniej miałem X-Trail 2.2 Dci ale te silniki to porażka. SUV jest bez reduktora. Dwu masowe koło zamachowe... Szkoda gadać o tym modelu.

No a Terrano niesamowicie mi odpowiada. W środku osobówka przyjemna a w terenie poradzi sobie vardzo dobrze.

Naczytałem się sporo o sprzęgiełkach przy piastach i wymienie zaraz po kupnie na manualne...

Nie pojmuje tylko różnicy między TD a TDi przy pojemności 2.7l

Proszę o wyjaśnienie...

 

Pozdrwiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli spalanie to priorytet to nie zmieniaj bo wyjdziesz jak byś kupił drugiego paska tylko że będziesz miał jedno auto które nigdy jak pasek się nie rozpędzi. To po prostu trzeba lubieć kolego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zakamarek

Teraz przy passku miesięcznie wlewam za 600zł, drugie 600 to 1200 a to uszczupli budrzet na pewno....

Z drugiej strony myślę że aż tak źle być nie będzie i max wejde na 900zł...

 

Ale pytałem o różnice TD a Tdi

 

Dzięki wszystkim za odpowiedź.

Naszczęście znalazł się użytkownik azm-61 z, genialnego początkującego ale za to dającego szukanej odpowiedzi na forum, http://nz/

Tam dostałem odpowiednią dawkę wiedzy i rozwiano me wątpliwości...

Zapraszam wszystkich....

 

http://nissan-z**e.pl/ bez myślnika a w miejscu gdzie krzyżyki "on" .

Nie wiem dlaczego ale blokuje się nazwe...

Ustawowa wolność słowa pisanego na forum nie istnieje tu.

Trzeba to zgłosić chyba...

Edytowane przez Zakamarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...