Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ubezpieczenie


Gość Tegas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś to już przerabiał? Kiedy kupowałem primerke podpisywałem gostkowi rezygnację z ubezpieczenia że nie będę kożystał z jego polisy dłużej niż ustawowe 30 dni.Pewnego dnia owa firma przysyła mi pismo o wpłatę drugiej częsci ubezp. bo gościu miał na dwie raty.Wkurzyłem sie maksymalnie podarłem pismo a oni mi znowu,ze niemoge przerwać polisy(oczywiscie chodzi o OC).Najśmieszniejsze jest to, że ja nigdy u tych DZIADÓW nie byłem ubezp. a oni domnie po nazwisku , jakbyśmy się znali i skąd mają mój adres. :oops: :oops: :oops: Może któś cóś wie więcej na ten temat i doradzi co robić,płacić czy olać DZIADÓW ciepłym moczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wybierz sie do jakiegos agenta z innej firmy ubezp. i zapytaj, czy tamci maja prawo zadac czegos od Ciebie. Moze w tych 30 dniach, kiedy korzystales z polisy tamtego goscia, jej okres uplynal i dlatego ubezpieczyciel z Ciebie (aktualnego posiadacza pojazdu) chce sciagnac naleznosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli opłaciłeś składkę w innej firmie ubezpieczeniowej to nie może być dwóch składek OC na jedno auto. Opłata powinna przyjśc na nazwisko poprzedniego własciciela i on miał obowiązek zgłosić fakt zbycia auta. A propos a skąd tamta firma ma twoje dane osobowe? Upoważniałeś kogoś do dysponowania nimi i ich udostępniania.Zarządaj natychmiastowego usunięcia Twoich danych z bazy tamtej firmy ( ten fakt powinni ci poświadczyć na piśmie). Jak nie będą chcieli to przypomnij im że istnieje coś takiego jak Uwstawa O Ochronie Danych Osobowych i jakie sa konsekwencje wykorzystywania danych bez zgody ich właściciela :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piomal

Jeśli kupujesz auto, to według nowych przepisów, razem z OC.

Pierwsza rzecz, jaką zrobiłem po kupnie primery, była wizyta w niejakim PZU, celem wypowiedzenia umowy OC. Następnie ubezpieczyłem się w innym towarzystwie.

Jeśli tego nie zrobiłeś, to pewnie poprzedni właściciel poszedł do nich z umową, żeby wiedzieli od kogo ściągać składkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie tyle że ja przy kupnie sam. podpisywałem gościowi papier który on miał przedstawić firmie ubezp. i miał ciągnąć swoją polisę dalej.Widocznie tego nie zrobił i teraz szukają jelenia.Kiedy ja sprzedawałem swoje auto zgłaszałem f.ubezp. ze nie będę korzystał z niej dalej i chciałem zwrot nadpłaconej składki,usłyszałem wtedy żebym przedstawił taką właśnie rezygnacje.Więc niewiem czego sie czepiają ponieważ obowiazkiem każdego sprzedającego jest zgłoszenie zbycia auta w ubezpieczalni i w urzędzie miejskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie tyle że ja przy kupnie sam. podpisywałem gościowi papier który on miał przedstawić firmie ubezp. i miał ciągnąć swoją polisę dalej.Widocznie tego nie zrobił i teraz szukają jelenia.

 

 

dlatego Panowie ,jak się kupuje/sprzedaje auto najlepiej na umowie (a nie na karteluszkach) dopisać punkt:

 

X.Kupujący rezygnuje z ubezpieczenia OC Sprzedającego.

 

i obaj maja czarne na białym :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek

Zgodnie z ustawą ubezpieczeniową która weszła w życie w dniu 01.01.2004 roku, to nabywca pojazdu jest zobowiązany do wypowiedzenia dotychczasowej polisy ubezpieczeniowej, jesli niechce z niej korzystać w dotychczasowym towarzystwie ubezpieczeniowym, sprzedawca w tym przypadku nie ma nic do gadania, bo to kupujący jest zobowiązany do wypowiedzenia dotychczasowego OC.

Ale są sytuacje, kiedy np. opłaca się skorzystać z tego ubezpieczenia np. sprzedający nie miał żadnych zniżek czyli np. płacił 1.000 zł za OC, a kupujący ma max zniżki i za to same auto w tym samym towarzystwie wyliczą mu że musi zapłacić 500, to towarzystwo zwraca różnicę nowemu właścicielowi i wtedy jest happy, ale najczęściej jest niestety w drugą stronę, czyli tzeba im dopłacić oni robia rekalkulacje składki i trzeba im dopłacić. Jesłi umowa nie została wypowiedziana a pojazd został ubezpieczony w innym towarzystwie to i tak poprzednie towarzystwo jest na wygranej pozycji i skieruje sprawę do Funduszu Gwarancyjnego który nalicza kare nawet ponad 2 tyś zł a i tak trzeba zapłacić składkę OC w danym towarzystwie w którym się nie wypowiedziało umowy OC.

A fundusz gwarancyjny tylko czycha na takie sytuacje, i ściaga należnosci bardzoo szybko... więc radzę pilonować tego typu spraw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przyszedł moment ubezpieczenia auta na kolejny okres, od kilku dni wisze na telefonie i rozważam różne opcje ubezpieczenia. I cóż Almera 1,4 z 96 roku polisy OC i AC wyceniono od 1500 PLN w Samopomocy do 2800 Alianz. Ceny były różne w samej WARCIE wyliczono mi bodaj cztery wysokości polis od 1800 do 2600. Masakra #-o. Wychodzi że najtaniej jest w SAMOPOMOCY ale nie znam tej firmy, czy ma ktoś może z nią jakieś doświadczenia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie Warta wyceniła (woj.łódzkie) 1400 OC i AC, ale są pewne ale:

- 10% wkładu własnego w przypadku kradzieży lub kolizji

- wartość ubezpieczenia 14.000

- wykupiony parking osiedlowy

- agent miał prawo do specjalnych zniżek.

 

Miałem 50% zniżki w OC (wyszło 900 PLN) i dostałem bonusa 30% autocasco. Firmy, które wymuieniasz były znbaczie droższe (np.Samopomoc 2200, Hestia 2800).

 

W Samopomocy miałem kiedyś OC, ale doświadczeń z AC nie mam. Generalnie firma o niebo lepsza od PTU (PTU to złodzieje!! - dawne Deawoo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...