Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15 1.4] Odgłosy z klimy- co o tym sądzicie?


Yankee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jako że nadszedł czas częstego używania klimatyzacji to spotkał mnie pewien problem. Chodzi o to że w czasie jazdy od czasu do czasu słyszę lekki świst trwający oko 0,5 sekundy i odczuwam równiez przy tym lekkie szarpnięcie autem (przymulenie chwilowe). jako że klima włącza sie i wyłącza automatycznie co chwilę występuje to jedynie przy starcie sprężarki(?).

Pytanie moje brzmi czego to jest wina i czy to groźne? Czy może to być tylko wina słabego naciągnięcia lub złego działania rolki napinającej pasek klinowy sprężarki?

 

Pozdrawiam, Yankee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie są identyczne objawy. Klima sprawdzona jest wszystko OK. Widocznie ten typ tak ma. Ale faktycznie szarpnięcie silnikiem gdy załącza się sprężarka jest bardzo silne mimo że mam mocniejszy motorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyje sobie łożysko na sprzęgle od klimy(najpierw mi mówili że na pompie wspomagania) ale miałem piski paska w Camaro i było to spowodowane zblokowaniem się napinacza. Generalnie dobrze jest włączać klimke co jakiś czas całorocznie wtedy sie nie zastoi(mi zaczeło wyć łożysko bo auto stało w zime przez 1,5miecha - klimka sie zastała bo nie miała smarowania). Mam nadzieje że już niedługo będzie u mnie wymiana łożyska (trzeba zabulić jakieś 250zeta) i będzie git 8) .

 

PEACE&POZDRO 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie wiem jak u Q la jak u mnie walnęło łożysko klimy to objaw był identyczny jak z łożyskiem alternatora - huk i świst narastający przy zwiększaniu obrotów. Cd załanczania to mam tak samo - jak sprzęga się klima to silnik na moment przymula. Potem dawka paliwa się zwiększa i wraca wszystko do normy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja troche tak niena temat..... ( ale nie chce zakładac nowego wątku bo odpowiedz na moje pytanie będzie szybka i jednoznaczna )

 

- czy mozna jakos sprawdzic poziom zużycia klimy, czy doładowanie klimy mozliwe jest tylko wtedy gdy przestanie chłodzic, czy jest jakis sposób zeby jednak wiedzic, jaki jest stan i miec swiadomośc ze niedługo sie skończy i lepiej jest ja juz podładować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość primavera
Nie wiem jak u Q la jak u mnie walnęło łożysko klimy to objaw był identyczny jak z łożyskiem alternatora - huk i świst narastający przy zwiększaniu obrotów. Cd załanczania to mam tak samo - jak sprzęga się klima to silnik na moment przymula. Potem dawka paliwa się zwiększa i wraca wszystko do normy:)

 

eh. to sie u mnie pojawia od czasu do czasu tylko przy wlaczonej klimie. lekki swist (turbinka ;)), ktory jak wciskam sprzeglo ustaje. dzisiaj zrobilem serwis klimy (regeneracja, smarowanie, odkazanie) - zobaczymy jak bedzie.

 

EDIT: po zmianie oleju - zniklo :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...