Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

N14 Stacyjka - co to za patent?


Gość zbuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ludziska!

Od pół roku jestm posiadaczem N14 liftback 1.4 16V '92 Made In Japan. Na szczęście w miarę szybko zorientowałem się, żeby całkowicie zablokować możliwość odpalenia samochodu bez klucza trzeba wcisnąć guziczek obok staycyjki i dopiero wtedy jest zablokowana. W przeciwnym razie samochód można odpalić dosłownie PALCEM.

W żadnym innym samochodzie nie spotkałem się z czymś takim. Ponadto w czasie jazdy mogę wyjąć kluczyk a motor pracuje dalej!

CO TO ZA PATENT? W jakim celu to zrobiono? O co chodzi?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michalll

ten guziczek trzeba wcisnac zeby wogole wyjac kluczyk ze stacyjki.

jak to robisz, ze wyjmujesz kluczyk podczas jazdy i silnik pracuje dalej? zeby go wyjac trzeba stacyjke przekrecic na 0 a wtedy gasnie silnik.

ja tez kiedys widzialem cos takiego, ze sam. pracowal bez kluczyka w stac. ale nie pamietam w jakim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ludziska!

Od pół roku jestm posiadaczem N14 liftback 1.4 16V '92 Made In Japan. Na szczęście w miarę szybko zorientowałem się, żeby całkowicie zablokować możliwość odpalenia samochodu bez klucza trzeba wcisnąć guziczek obok staycyjki i dopiero wtedy jest zablokowana. W przeciwnym razie samochód można odpalić dosłownie PALCEM.

W żadnym innym samochodzie nie spotkałem się z czymś takim. Ponadto w czasie jazdy mogę wyjąć kluczyk a motor pracuje dalej!

CO TO ZA PATENT? W jakim celu to zrobiono? O co chodzi?

Pozdrawiam

 

Miałem w Sunnym też to samo. Okazało się że wyrobiony był kluczyk i stacyjka. Pojechałem do fachowców zajmujących się zamkami i stacyjkami i wszystko zreperowali - dorobili 2 nowe kluczyki (stary kazali wyrzucić), powymieniali zapadki w stacyjce i od tej pory wszystko było OK. Powiedzieli mi, że w tym typie to normalne. Niestety nie pamiętam ile to kosztowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Xzandafer
Hej ludziska!

Od pół roku jestm posiadaczem N14 liftback 1.4 16V '92 Made In Japan. Na szczęście w miarę szybko zorientowałem się, żeby całkowicie zablokować możliwość odpalenia samochodu bez klucza trzeba wcisnąć guziczek obok staycyjki i dopiero wtedy jest zablokowana. W przeciwnym razie samochód można odpalić dosłownie PALCEM.

W żadnym innym samochodzie nie spotkałem się z czymś takim. Ponadto w czasie jazdy mogę wyjąć kluczyk a motor pracuje dalej!

CO TO ZA PATENT? W jakim celu to zrobiono? O co chodzi?

Pozdrawiam

A może poprzedni właściciel Twojego autka był tępy i wyciągnął kluczyk na siłę, gdy ten był w pozycji I :?: U mnie na szczęście wszystko działa jak należy, czyli przekręcasz do pozycji I, po czym naciskasz guzik i do pozycji 0 i wyciągasz kulczyk :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja siostra w Sunnym nigdy mi nienaciska tego guzika, :? :? a kiedys ja probowalem to zrobic przy wlaczonym silniku i niedalo sie, no chyba ze bym to robil na sile ale wolalem tego nie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj, sprawa jest bardzo prosta i błacha , samochód ma już swoje lata a materiały sie zużywają, masz wyrobiony kluczyk i prawdopodobnie (na 99%) lekko zaśniedziałe zapadki stacyjki. Rada jest jedna trzeba dorobić nowy kluczyk do stacyjki a stacyjke spryskać od wewnątrz np. W-40, i po krzyku, zapadki pod naciskiem ząbków nowego klucza zostana odpowiednio ściśnięte i beda prawidłowo reagować na wycięcia kluczyka. Też tak zrobiłem dwa lata temu, i narazie mam spokój. Jak bedzieszz dorabiał kluczyk zwróć uwagę, że ten nowy będzie dużo większy i grubszy od starego. Bardzo dobrze robi to facet w Węglobudzie koło Turzyna, wziął za to 25 zł. i rzecz całą objaśnił. Miał rację. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gulash

Ja taki numer widzialem w lekko zdezelowanym patrolu ... wlascicielka miala z tego sporo smiechu ... A ja z kluczykiem meczylem sie kilka minut jak samochodzik kupowalem - a wlasciciel stal i sie smial ... juz myslalem ze cos zepsute ale oswiecil mnie na temat tego przycisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ja w mikrze 95 mialem zlamany jeden kluczyk byly wlasciciel tak samo zlamal ten drugi odlamany poczatak pierwszego wlozyl do stacyjki a drugiego do zamka(cale sczescie byl centralny)wszysko dzialalo mialem takie malutkie kluczyki niestety ta naszych drogach trzesie i nieraz kluczyk mi wylecial ze stcyjki w czasie drogi i potem musialem go znalezc zeby auto zgasic-paranoja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie da sie wyciągnąć kluczyka bez ustawienia w pozycję 0 ponadto żeby go wyciągnąć trzeba nacisnąć owy guziczek

co ciekawe auto ma 393 000km przejechane i nic przy stacyjce nie bylo grzebane do tej pory

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Leonidas

Niezapomnę jak mój father pierwszy raz prowadził mojego nissmo. Kiedy już zaparkował pod domem i zgasił silnik biedaczek nie mogł wyciągnąć kluczyka :wink: . Zaczął się siłować a ja siedzę z boku i już prawię leje z śmiechu. Patrzę się na niego i z wielką pretensją w głosie: I co?, zepsułeś! Do końca życia nie zapomnę tego przerażenia w oczach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam, ja w swoim sunny n14 mam identyczna sytuacje, stacyjke mozna przekrecac srubokretem od pozycji 1 w gore i wyciagac kluczyk jak sie chce, blokuje sie dopiero po nacienieciu guziczka i przejsciu w pozycje 0,

przejechane mam ponad ok 230000tys km i czasem mnie ta stacyjka denerwuje :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

To bardzo madre zabezpieczenie z tym guziczkiem bo np. w czasie jazdy nie wyciagniesz kluczyka zeby otowrzyc np. schowek. Bo wiadomo ze jak wyciagniesz w czasie jazdy (gdyby sie dalo) to kierownica sie blokuje przy lekkim skrecie i lecisz sobie w drzewko albo z mostu:) Pozatym z boku jesli ktos siedzi (a niektorzy maja glupie pomysly w czasie jazdy) i chcicalby ci kluczyk wyciagnac to go tez nie wyciagnie nie wylaczajac silnika i nacisniecia guziczka ( o ile guziczek dziala ). Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo madre zabezpieczenie z tym guziczkiem (...) Bo wiadomo ze jak wyciagniesz w czasie jazdy (gdyby sie dalo) to kierownica sie blokuje przy lekkim skrecie i lecisz sobie w drzewko albo z mostu:)

 

Kierownica blokuje się dopiero po naciśnieciu guziczka i wyjęciu kluczyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam N13 i w sumie u mnie cale to ustrojstwo dobrze dziala, ale mialem nadzieje ze w N14 juz z tego patentu zrezygnowali :lol:

czuje, ze od razu na Almerke bede musial przeskczoczyc :wink: joke

 

jezeli juz mowimy o zamkach... czy zna ktos jakis namiar na kogos, kto zaklada w Szczecinie porzadnie centralne zamki w miare tanio?

i czy to w ogole jest mozliwe w trzydrzwiowych N13 ('87) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin101

to sa objawy uszkodzonej stacyjki przez kogos kto ma wiecej sily niz rozumu

nie powinno sie wyjac kluczyka bez wcisniecia przycisku

 

a co do centralnego zamka kosztuje chinszczyzna z 50 a zaklada to sie samemu przez pol dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciek sunny92

Co do centralnego, to z pilotem kupisz za 50 zł na wolumenie, a co do tego kluczyka to u mnie skończyło się to wymianą całej stacyjki niestety. Też go mogłem wyjmować podczas jazdy i myślałem, że wszystko ok. Aż pewnego dnia nie mogłem odpalić samochodu. Pojechałem do mechanika, najpierw naładował akumulator, później wymienił rozrusznik i wreszcie okazało się, że obudowa stacyki jest pęknięta. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...