Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Zacina się pedał gazu !


Gość marekmarecki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marekmarecki

Jak rozgrzeje się maszyna (dłuższe trasy jak pedał jest dłużej w niższym położeniu) to po zdjęciu nogi z gazu (np. skrzyżowanie) chcę ruszyc to się zacina pedał gazu tak jakby ... cos pod niego podsawić i trzeba go wtedy dosyc mocno przełamac. Taki skok jest (nie wiem czy wiecie o co mi chodzi :roll: ). Zacina się po prostu :!:

Linka chodzi jak malinka, sprawdzałem. Podejrzewam, że to te kółko co linka się na nie zawija na drugim końcu, nie wiem jak to nazwać, zacina się jak się rozgrzeje.

Mieliście podobny problem :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ostrymar

Witam

Jeszcze przed tygodniem miałem dokładnie taki sam problem. Żeby ruszyć z pod świateł musiałem kopnąć w pedał żeby się odblokował.

Ale wydałem dwie dyszki , kupiłem spray do czyszczenia przepustnic, rozkręciłem dolocik, wyczyściłem b. dokładnie przepustnice.....i zupełnie inny komfort jazdy. Na ściankach było sporo syfu który klinował skrzydełka

Jak ręką odjął. Polecam cała operacja trwa 20 min.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekmarecki

ostrymar dzięki za info zrobiłem jak radziłeś i jest ok :D

Tylko ja za ten płyn zapłaciłem 28 :? ale opłaciło się i było co czyścić oj było lecz bez śrubokręta i szmatki by sie nie obyło :wink:

Radzę wszystkim przynajmniej zajrzec tam, bo syfku tam sie zbiera troche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

Dziś to chyba jakiś pech nie dość, że złe informacje od gazownika to jeszcze dopadła mnie zacinający się pedał gazu. Takie same objawy jak u marekmarecki i ostrymar. Z tym, że zaczęło się to dziać dzisiaj, a ja jedyne co robiłem to w sobotę przy ustawianiu miksera od gazu, także zdejmowałem całą obudowę filtra powietrza i może coś tam poruszałem. Ale dlaczego zaczęło się to dziać dopiero dzisiaj a nie wczoraj. :evil:

Czy ktoś miał jeszcze tego typu objawy i co było przyczyną :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie też przeczyszczę u siebie tylko nie wiem gdzie tego szukać i jak rozebrać?? Gdyby ktoś miał fotki ewentualnie rozpisał czynności byłbym wdzięczny. Ten środek to jakiś chemiorek o właściwościach czyszcząco-penetrujących czy może jeszcze ma jakieś inne właściwości???. Acha po tym zabiegu trzeba regulować ustawienia związane z zasilaniem gazem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

 

Odświeżam temat ponieważ czuję, że mam opór na pedale gazu. Występuje on na górze pedału, jest skok tak że pedał nie działa płynnie przy lekkim wciśnięciu. Najbardzie to czuć przy ruszaniu tak jak wyżej pisano, bardzo denerwujące gdy się rusza ze świateł.

 

Jak do tego można się zabrać? Czy da radę to zrobić na parkingu ? Czy wystarczy przeczyścic przepustnicę ?

 

pozdrawiam

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...