Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

śmieszny dylemat


Gość Ewatybalt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewatybalt

Mam małe pytanko. Za blokiem mamy prywatny ogrodzony parking. Z powodu budowy obok, zlikwidowano kawałek płotu i można wyjeżdżać bez otwierania i zamykania bramki. Widziałam, że część sąsiadów tak robi, nawet sama spróbowałam. Problem w tym, że tam jest bardzo wysoki krawężnik i słychać nieprzyjemny zgrzyt przy przejeżdżaniu. Czy jest możliwość, że coś uszkodzę w swojej Micruni?

Wybaczcie, że zawracam wam głowę głupotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z zasady, że jeśli coś mi zgrzytnie przy przejeżdżaniu przez jakąś przeszkodę to więcej tamtędy nie jeżdże jeśli nie muszę :)

 

Pozdrawiam

Delphi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Artur2

Twój samochód nie jest terenówkom i niezalecałbym Ci takiej praktyki. Możesz sobie coś urwać, porysować czy uszkodzić opony.

Spróbuj z sonsiadami zrobić prowizoryczny podjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki zgrzyt jest bardzo niebezpieczny. Można sobie podwozie porysowac i trzeba bedzie pojechac do lakiernika by zrobił zaprawki i polakierował spodzik :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Twoim miejscu bym nie praktykowal takiej jazdy,tak jak pisali juz koledzy mozna sobie cos urwac albo niezle porysowac podwozie, a wtedy wydatek bedzie na naprawe :( a tego chyba nie chcesz.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, Jak zgrzyta to nie jezdzij. Ja jezdzilem po wysokim sniegu i urwalem sonde lambda. A to byl tylko sniezek a nie beton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ewatybalt

Dobra, będę grzecznie otwierać i zamykać kłódkę....trudno, może znajdzie się jakiś silny dżentelmen i przeniesie Mircunię nad krawężnikiem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, będę grzecznie otwierać i zamykać kłódkę....trudno, może znajdzie się jakiś silny dżentelmen i przeniesie Mircunię nad krawężnikiem :lol:

W P10 najnizej osadzona czescia w srodkowym obszarze podwozia jest taka plastikowa oslonka na przewy palowowe. Juz ja raz przyrysowalem :)

Spradzilem potem na kanale co takiego zrobilem :)

Cale szczesci plastik ten jest w miare elastyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mrówa
Ja korzystam z zasady, że jeśli coś mi zgrzytnie przy przejeżdżaniu przez jakąś przeszkodę to więcej tamtędy nie jeżdże jeśli nie muszę :)

 

Pozdrawiam

Delphi

dokladnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mają rację ja na szczęście nie mam tego problemu :mrgreen:

A co, nie masz krawężnika na parkingu :?: :lol::lol:

 

dla Pick Up`a żaden krawężnik to nie problem.......dlatego Arek go nie ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słychać nieprzyjemny zgrzyt przy przejeżdżaniu.

 

zgrzyt, zgrzytowi nierówny......zależy skąd ten zgrzyt dobiega......ja na przykład mam walniętą przekładnię, i przy wjeżdżaniu/zjeżdżaniu z krawężnika słyszę zgrzyt, który akurat o niczym niebezpiecznym nie świadczy......trza by posłuchać co tam w Mikruni zgrzyta ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tam krawężniki, ja się ostatnio wpakowałem tylnym prawym kołem do otwartej studzienki kanalizacyjnej :lol::lol::lol:

 

HE.....ja ostatnio to dopiero przywaliłam....wpadłam na parkingu w wielką dziurę, wyglądało to jak wyrwa po meteorycie....rozglądałam się za wolnym miejscem i d*p.......walnęłam i przodem i tyłem (chyba jakaś zadżumiona byłam), miska cała na szczęście....to znaczy jeszcze nic z niej nie kapie....a tylny zderzak już mi całkiem pękł po tym incydencie, rura dobiła i trzas......nio i szykuje się malowanie i powiększenie wycięcia na fifkę ;-) tralaaaa....niech żyje zgrabność ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...