Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Stuki w skrzyni


Gość dzik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze skrzynią a mianowicie jak jade na 3 i daje gazu cos wali podobnie jest na 5. Jeśli położę rękę na drązku stuki cichną. Mam to od miesiąca wcześniej był spokój. Przebieg autka wynosi 89 tys. Proszę poradźcie co to może tak stukać. Samochód to Primera P11 144 2000rok

 

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie luzu dostała któraś z tulei gumowych w mechaniźmie drążka i cięgien skrzyni biegów, albo urwała się poduszka silnika, ta pod skrzynią.

Kłopot może być taki, że po dłuższym czasie wyrobi się i nabierze luzów cały układ wybierania biegów, a i wodziki i synchronizatory w skrzyni mogą się szybciej zużyć.

 

Też mam luzy na drążku skrzyni biegów, choć nie tak duże że coś wali; niby miałem kontrolowane i po części wymieniane tulejki gumowe, ale nie do końca to pomogło - nadal drży.

Przejedź się do serwisu - wydaje mi się że temat jest na tyle typowy, że będą wiedzieć o co chodzi.

Z chęcią posłucham wyników diagnozy.

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz jak znajde kapke czasu to napewno udam sie do serwisu i napisze cos o mojej wizycie jeszcze tylko chcialbym wiedziec ile taka (przyjemność) powinna kosztować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w serwisie i powiedzieli że to poduszki. Wymiana tych poduszek w serwisie (wszystkie) to jakies 1300zeta :shock: Chyba będe jeździł z walącą skrzynią :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz sam jak to jest z serwisem: nie wnika która to może być poduszka, tylko każą wymieniać wszystkie.

 

Podejrzewam że w JC Auto wszystkie poduszki da się kupić za połowę mniej niż w serwisie, a wymiana u sprawnego mechanika nie powinna zająć więcej niż 2 godz.

 

pozdr

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Przyczyną stukania skrzyni jest wyrobiony krzyżak :wink: stukała mi skrzynia z rok na 5 biegu i w końcu pojechałem do mechanika a on wymienił mi krzyżak i od razu zrobiło się cichutko aż miło :D Za całą operacje razem z krzyżakiem zapłaciłem 150 zeta ale mechanik zrobił mi też coś jeszcze z wachaczami i przestały stukać, więc chyba nie przepłaciłem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...