Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] najlepsza n15 .1.4 16v


Gość mario939
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mario939

siemka

doszły mnie słuchy ze najleprzym wypustem almer jest n 15 1.4 16v GX

czy to prawda

wiem kazdy bedzie bronił swojego autka........papapapapapapapapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam słyszałem, że GA16DE to jedne z bardziej udanych silniczków ;-)

Dobra dynamika plus ekonomia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość n15_krk

Wiedzialem ze dobrze wybralem :D zarowno GA14 jak i GA16 maja dosc prosta budowe dlatego sa stosunkowo wytrzymale, nie mialem okazji prowadzic N15 z 1.6, ale milo zaskoczony bylem GA14DE, po kilku modyfikacjach :twisted: mozna sprawnie sie nim poruszac! Nie mialem (tfu tfu) zadnych problemow z motorem, chociaz nie przypominam sobie dnia zebym nie odwiedzil czerwonego pola na obrotomierzu, OCZYWISCIE TYLKO NA ROZGRZANYM SILNIKU, ew. po bardzo agresywnej jezdzie pozwalam olejowi przestudzic ukl. korbowo - tlokowy przez kilka minut :)

 

Marzy mi sie cos mocniejszego, ale i tak 1.4 DOHC w N15 jest bardzo dobra konstrukcja!

 

KAZDY MA TAKIEGO NISSANA NA JAKIEGO ZASLUZYL :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem okazji prowadzić 1.4, ale wiem, ze to też dość dynamiczny silnik.

U siebie zauważyłem jedno, przesiadam się na coraz mocniejsze wózki i ciągle mi mało :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam się podoba. Lubi duze obroty, osiagi jak na serie ma mniami. Po malej modyfikacji mozna spod swiatel sie scigac. Dwa waleczki to jest to.

Ostatnio jezdze innymi autami i juz czuje roznice. Czesto brakuje mi mocy i odruchowo wrzucam nizszy bieg zeby cos wyprzedzic a tu dolek.

Almi tego nie ma i juz tesknie za nia :twisted:

Co do 1.6 hmmm jak widzialem osiagi to moje 1.4 juz moze konkurowac z tym na swiatlach, a nie mam zmian mechanicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam się podoba. Lubi duze obroty, osiagi jak na serie ma mniami. Po malej modyfikacji mozna spod swiatel sie scigac. Dwa waleczki to jest to.

Ostatnio jezdze innymi autami i juz czuje roznice. Czesto brakuje mi mocy i odruchowo wrzucam nizszy bieg zeby cos wyprzedzic a tu dolek.

Almi tego nie ma i juz tesknie za nia :twisted:

Co do 1.6 hmmm jak widzialem osiagi to moje 1.4 juz moze konkurowac z tym na swiatlach, a nie mam zmian mechanicznych.

Faktycznie jeżdząc 1,4 i 1,6 w mieście nie zauwazyłem różnicy w przyspieszaniu ( jeżdziłem bliżniakami kupionymi u jednego dealera. Rózniły się tylko właśnie pojemnością silników).W 1,4 trzeba troche szybciej zmieniac biegi. Diametralną różnicę widac poza miastem. Te parenaście koni więcej robi swoje. A Almera to przecież nie samochód tylko do miasta. Różnica sie jeszcze pogłębiała gdy auta były maksymalnie obciążone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem okazje pojezdzic i 1,4 i 1,6 i w sumie roznice sa niewielkie w osiagach .Co innego w elastycznosci i pewnie spalaniu. Jest jeszcze kilka roznic w obu silnikach ale tak ogolem mowiac moim zdaniem bardzo podobnie sie jezdzi :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam się podoba. Lubi duze obroty, osiagi jak na serie ma mniami. Po malej modyfikacji mozna spod swiatel sie scigac.

 

O jakiej małej modyfikacji myślisz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka

doszły mnie słuchy ze najleprzym

Liitosci... Ja wiem, ze nie powiniennem sie czepiac, ale to w oczy kole jak cholera.

A tak w ogole, to najlepsza jest 2.0 GTi :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...