Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

czym usunac klej z lakieru??

Guest michalll
 Share

Recommended Posts

Guest michalll

na karoserii zostaly mi paskudne slady po tasmie klejacej, ktorą przyklejona byla folia, ktora z kolei zaslaniala dziure po wybitej szybie:)

czym to najlatwiej usunac tak zeby lakier nie ucierpial.

kiedys slyszalem, ze jakas benzyna....

Guest umas

Do usuwania kleju z naklejek bardzo dobrym środkiem jest benzyna ekstrakcyjna.Po usunięciu kleju nałóż na to miejsce jakiś środek nabłyszczający i wypoleruj , ponieważ benzyna troche matowi lakier.

Guest michalll

no wlasnie to o tym ktos mi mowil, juz teraz pamietam. tylko gdzie to dostac? mozna kupic w jakims pojemniczku? bo ja nie mam pojecia.

Guest mrówa

mc kenit iwazaj tylko na lakier i to niestety drogie 40 zł taniej aceton ale nie trzyj mocno aaa od pastu tempo za 10 zł tez pusci :wink:

Guest adasko240

najlepiej podjedz do pierwszego lepszego lakienika. Usunie ci to szybko i solidnie za symboliczną zł. sprawnej ręce zajmie to minutke. NAPRAWDE :lol:

Benzyna ekstrakcyjna sprawdzona i używana przez blacharzy, dostaniesz ją w pierwszym lepszym sklepie z farbami i lakierami.

Ja kiedyś zakleiłem otwór po szybie foilą i taśmą klejącą to potem zeszła razem z lakierem :-( Teraz wiem, że do tego używa się wyłacznie taśm malarskich.

Guest sonar
Ja kiedyś zakleiłem otwór po szybie foilą i taśmą klejącą to potem zeszła razem z lakierem :-( Teraz wiem, że do tego używa się wyłacznie taśm malarskich.

No nie żartuj że lakier ci zszedł razem z taśmą.Chyba samochód miałeś pomalowany farbą emulsyjną :wink:

Guest heineken72

a ja miałem nalepkę PL która była badziewiacka i klej po niej

zszedł dopiero po rozpuszczalniku poliuretanowym

próbowałem wcześniej benzyną ekstakcyjną, lakową a nawet rozpuszczalnikiem nitro ... z acetonem w składzie i nie dało rady

trzeba to jednak zrobić szybko ... bo moze zmatowic lakier

Guest dante79

Jeśli chcesz sie troszkę pomęczyc a nie kupowac żadnych specyfików spróbuj gorącą wodą tak poprostu. Ja gdy miałem naklejki na aucie tak własnie zrobiłem najpierw naklejkę namoczyłem dobrze gorącą wodą a potem ją zarwałem a resztki kleju zmyłem też gorącą wodą jest to odrobinę pracxochłonne ale nie narażasz lakieru na szkody :D

A moze mi ktos powiedziec czym usunac superglue, bo przypadkiem jak podklejalem uszczelke kapnelo mi na samochod.

Guest kazek

w moim przypadku klej po na klejce NL zmyłem rozpuszczalnikiem uniwersalnym a później w na to miejsce nakleiłem naklepę klubową. Ale w przódy sprubój gdzieś czy nie będzie kolorowac szmatki wtedy okaże się buda była malowana. U mnie operacja odbyła sie bez problemu

Guest michalll
Ale w przódy sprubój gdzieś czy nie będzie kolorowac szmatki wtedy okaże się buda była malowana. U mnie operacja odbyła sie bez problemu

samochod mam od nowosci wiec wiem, ze nie byla malowana ;)

• 2 weeks later...
Guest Rolek

Postawilem gdzies auto i skapnelo mi na dach cos dziwnego (nic pochodzacego od ptaszkow...). Biale jak kreda, wielkosci glowki zapalki, gdy probowalem to zmyc zmienilo barwe na szare i przykleilo sie wrecz do lakieru. Nie chce sie to zmyc, lepi sie to niesamowicie, a co gorsza, zostawilem to na noc, a gdy przyszedlem na drugi dzien stwardnialo, czuje pod palcem zgrubienie. Jak to cholerstwo zmyc?? Sa moze jakies srodki do usuwania czegos takiego? Czy moze od razu jechac do lakiernika? Szkoda byloby stosowac domowe srodki bo boje sie ze zepsuje lakier a tego bym nie przezyl.

Pozdrawiam i zycze bezawaryjnego uzytkowania.

Mnie na lakier spadły jakieś nasionka. wypłynęła z nich żywica i stwardniało. Zeskrobałem pierw zgrubienia skrobaczką do szyb a potem gorąca woda i szmatka. Trzeb robić to ostrożnie, bo można zarysować lakier!

• 2 weeks later...
Guest marcin101

do naklejek jest taki preparat (kumpekl cos takiego mial w sklepie elektronicznym) nazywa sie label kiler czy cos w tym stylu

• 4 weeks later...
Guest Maniek-ol

Kiedyś miałem problem z klejem . Według mnie klej najlepiej usuwa pianka do mycia szyb ELF . Klej praktycznie sam spływa .