Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

czym usunac klej z lakieru??


Gość michalll
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michalll

na karoserii zostaly mi paskudne slady po tasmie klejacej, ktorą przyklejona byla folia, ktora z kolei zaslaniala dziure po wybitej szybie:)

czym to najlatwiej usunac tak zeby lakier nie ucierpial.

kiedys slyszalem, ze jakas benzyna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do usuwania kleju z naklejek bardzo dobrym środkiem jest benzyna ekstrakcyjna.Po usunięciu kleju nałóż na to miejsce jakiś środek nabłyszczający i wypoleruj , ponieważ benzyna troche matowi lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adasko240

najlepiej podjedz do pierwszego lepszego lakienika. Usunie ci to szybko i solidnie za symboliczną zł. sprawnej ręce zajmie to minutke. NAPRAWDE :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna ekstrakcyjna sprawdzona i używana przez blacharzy, dostaniesz ją w pierwszym lepszym sklepie z farbami i lakierami.

 

Ja kiedyś zakleiłem otwór po szybie foilą i taśmą klejącą to potem zeszła razem z lakierem :-( Teraz wiem, że do tego używa się wyłacznie taśm malarskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś zakleiłem otwór po szybie foilą i taśmą klejącą to potem zeszła razem z lakierem :-( Teraz wiem, że do tego używa się wyłacznie taśm malarskich.

No nie żartuj że lakier ci zszedł razem z taśmą.Chyba samochód miałeś pomalowany farbą emulsyjną :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

a ja miałem nalepkę PL która była badziewiacka i klej po niej

zszedł dopiero po rozpuszczalniku poliuretanowym

 

próbowałem wcześniej benzyną ekstakcyjną, lakową a nawet rozpuszczalnikiem nitro ... z acetonem w składzie i nie dało rady

 

trzeba to jednak zrobić szybko ... bo moze zmatowic lakier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dante79

Jeśli chcesz sie troszkę pomęczyc a nie kupowac żadnych specyfików spróbuj gorącą wodą tak poprostu. Ja gdy miałem naklejki na aucie tak własnie zrobiłem najpierw naklejkę namoczyłem dobrze gorącą wodą a potem ją zarwałem a resztki kleju zmyłem też gorącą wodą jest to odrobinę pracxochłonne ale nie narażasz lakieru na szkody :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku klej po na klejce NL zmyłem rozpuszczalnikiem uniwersalnym a później w na to miejsce nakleiłem naklepę klubową. Ale w przódy sprubój gdzieś czy nie będzie kolorowac szmatki wtedy okaże się buda była malowana. U mnie operacja odbyła sie bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michalll
Ale w przódy sprubój gdzieś czy nie będzie kolorowac szmatki wtedy okaże się buda była malowana. U mnie operacja odbyła sie bez problemu

samochod mam od nowosci wiec wiem, ze nie byla malowana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Postawilem gdzies auto i skapnelo mi na dach cos dziwnego (nic pochodzacego od ptaszkow...). Biale jak kreda, wielkosci glowki zapalki, gdy probowalem to zmyc zmienilo barwe na szare i przykleilo sie wrecz do lakieru. Nie chce sie to zmyc, lepi sie to niesamowicie, a co gorsza, zostawilem to na noc, a gdy przyszedlem na drugi dzien stwardnialo, czuje pod palcem zgrubienie. Jak to cholerstwo zmyc?? Sa moze jakies srodki do usuwania czegos takiego? Czy moze od razu jechac do lakiernika? Szkoda byloby stosowac domowe srodki bo boje sie ze zepsuje lakier a tego bym nie przezyl.

 

Pozdrawiam i zycze bezawaryjnego uzytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie na lakier spadły jakieś nasionka. wypłynęła z nich żywica i stwardniało. Zeskrobałem pierw zgrubienia skrobaczką do szyb a potem gorąca woda i szmatka. Trzeb robić to ostrożnie, bo można zarysować lakier!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...