Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] czujnik temperatury zewnetrznej


Gość vqsoft1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niech mi ktoś powie co może znaczać taka sytuacja: Otóż zapalam samochód i zaczyna migać wartość temperatury wraz z znaczkiem C (celcjuszy). Po chwili wartość temperatury świeci ciągłym światłem, natomiast znaczek dalej miga. Oprócz tego temperatura jest zaniżona o jakieś 10 stopni od rzeczywistej. Minęły już 3 dni od założenia czujnika temp. Czekam na jakies odp. pozdrawiam!!

 

Nie jestem specjalistą, ale chyba za malo danych podajesz. Musisz pamiętać, że gdy nie jedziesz to taka sama temperatura będzie Ci się wyświetlać zawsze. System tak działa, że mierzy aktualna temperaturę tylko gdy samochód jest w ruchu. No i drugi problem - jaki masz czujnik. W moim przypadku /mam czujnik opisany parę postów wyżej/ temperatura się zmienia, nie sprawdzałem dokładnie ale nie odbiega od rzeczywistej więcej niz 1-2 stopnie C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Pasuje taki czujnik:

http://allegro.pl/cz...2577199890.html

 

Pokazuje idealną temperaturę, jedynie nie pasuje kostka i trzeba podłączyć za pomocą widocznych kabli.

 

czy to jest czujnik z primiery p12 ? bo na allegro jest sporą czujników temp. zewnętrznej od p12 , jestem ciekaw czy od p12 by pasowała wtyczki i poprawnie dawała odczyt

Edytowane przez janekpiekarnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest to czujnik z Primiery, wtyczka nie pasuje i trzeba samemu to podłączyć ale tak jak pisałem wcześniej odczyt i dokładność wskazanie temperatury jest idealne bo zakładałem taki sam 3 tyg. temu.

Edytowane przez Mrt07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

NIe wiem, czy styki w środku były zaśniedziałe, ale termistor 3.3K zadziałał dopiero po jego obruceniu o 180 stopni.

Zamiast 2 stopni na dworze pokazuje 0 stopni, więc przekłamuje o 2 stopnie tak jak pisali koledzy.

 

Natomiast co do "uruchomienia" :

wciskamy oba guziki i trzymamy

przekręcamy na zapłon ( wszystkie kontrolki się zapalają ) i szybku puszczamy oba guziki

podświetlają się wszystkie funkcje

znowu przytrzymujemy oba guziki jednocześnie i trzymamy aż do powrotu do normalnego stanu - powinien się zapalić *C ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość pablo.30

Panowie z tym czujnikiem temperatury to jest prosta sprawa. Ja kupiłem na alledrogo termistor 2.7 k ohm za ok 1zł+ przesyłka 7zeta , przylutowałem w miejsce starego termistorka i na początku wyświetlało mi temperaturę -24 C, ale na włączonym silniku odpiąłem kostkę od czujnika , podpiąłem spowrotem i wszystko chodzi jak dawniej temperatura +- 1 C. Dodam, że mam almerę n16 1.5 66kw 2001r. Całkowity koszt 8 zeta, trochę lutu i chęci. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek9108

Panowie z tym czujnikiem temperatury to jest prosta sprawa. Ja kupiłem na alledrogo termistor 2.7 k ohm za ok 1zł+ przesyłka 7zeta , przylutowałem w miejsce starego termistorka i na początku wyświetlało mi temperaturę -24 C, ale na włączonym silniku odpiąłem kostkę od czujnika , podpiąłem spowrotem i wszystko chodzi jak dawniej temperatura +- 1 C. Dodam, że mam almerę n16 1.5 66kw 2001r. Całkowity koszt 8 zeta, trochę lutu i chęci. Pozdrawiam.

 

+ głupkująca klima ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

przy climatroniku czujnik temperatury ma na pewno wpływ ale jest zamontowany w kabinie bądź w kanale wentylacji a ten na zderzaku ma wpływ tylko na termometr na wyświetlaczu ;-) Wysłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 4


Witam mam do sprzedania oryginalny czujnik od almery sedan 2001 ktoś chętny??

Edytowane przez janekpiekarnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czy ktoś wie czy czujnik temp zewnetrznej od P12 będzie pasował do N16? Gdy oglądam zdjęcia wszystkie czujniki mają taki sam kształt i podłaczenie do kostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wiem, że kostka nie pasuje, ale można podłączyć za pomocą kabli i wszystko działa. Najlepiej kupić taki, który ma złącze z wyprowadzonymi kablami, nie tylko sam czujnik np. http://allegro.pl/czujnik-temperatury-termometr-nissan-primera-p12-i3987601481.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odkopię trochę stary temat.

Też mam problem z odczytem temperatury zewnętrznej, a nie znalazłem w tym i innych tematach odpowiedzi na mój problem. 

Po stłuczce na wyświetlaczu na konsoli środkowej cały czas wyświetla się -30 stopni. Po odpaleniu przez chwilę miga -30, a potem już tylko stopnie.

Dodatkowo wariuję automatyczna klima. Przykładowo ustawione 19stopni, a grzeje jakby było ustawione na 32stopnie.

Kupiłem używany czujnik i problem nie zniknął. Na początku wymieniłem, zrobiłem reset zegarów i nic.

Za drugim razem czujnik podpiąłem na odpalonym silniku i też nic.

Przy resecie zegarów było jak w tym przypadku

 

 

8.  powtórzyłem procedurę tzn. 2 przyciski i kluczyk na ON - chwila przerwy - jeszcze raz 2 przyciski - wyświetlenie wszystkich możliwych pozycji na wyświetlaczu - krótkie wciśnięcie jednego przycisku - wyśietlenie tylko kodu SG - przycisk -kod 36431 - przycisk - kod EE001 - przycisk - kod HA002 - przycisk - kod PC001 - przycisk - kod PC001 zaczął mrygać i dwa razy wszystkie zegary "przetestowały się" w swoim zakresie ruchów - wyśietlacz powrócił do pozycji bazowej (bez wyświetlania czegokolwiek w miejscu temp.)
9. Powtórzyłem po kolei wszystko, ale jak zaczął mrygać kod PC001 wcisnąłem przycisk i wyświetlił się kod 1 0000 - przycisk - kod E 0000 - przycisk - mrugający kod FUEL +zapalona kontrolka rezerwy paliwa - po chwili wyświetlacz powrócił do pozycji bazowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to czujnik do termometru zewnątrz nie współpracuje z klimą i nie wpływa na jej działanie, a sposób kalibracji termometru podany w poprzednich postach na pewno jest skuteczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem już sfrustrowany sytuacją a dni coraz chłodniejsze :|

Nie chcę za bardzo namieszać w elektronice. :zdziw:

Z góry dziękuję.

Przecież od podpięcia czujnika nie zrobi Ci się cieplej...Przepraszam ale odnoszę wrażenie, że dyskusja dotyczy poradnika dla niewidomych kierowców. Porada dla tych, co widzą: wstajesz rano, patrzysz na termometr za oknem : temp. dodatnia- dobrze, temp. ujemna- źle. Dla tych, którzy widzą, a nie mają za oknem termometru: kałuża zamarznięta- źle, kałuża mokra- dobrze. Faktem jest, że również miałem odpięty czujnik temperatury, wpiąłem, aktywowałem i g..no. Owszem, pokazuje temperaturę ale z błędem dochodzącym do ok. 3 stopni. Tak więc posiłkuję się wzrokiem.

Edytowane przez tymin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam ale odnoszę wrażenie, że dyskusja dotyczy poradnika dla niewidomych kierowców. Porada dla tych, co widzą:.........

................Tak więc posiłkuję się wzrokiem.........

Słuszna uwaga..... odpowiadasz lub odnosisz się do postu z 2008 roku. :D

Ale widać że są jeszcze osoby, co czytają forum a nie tylko zadają ponownie takie samo pytanie które już istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...