Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Filtr kabinowy (przeciwpyłkowy), Filtron k1152


Notesik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry pomysł z tym wkładem i klapką , ponieważ na allegro można spotkać same wkłady więc klapkę można wykorzystać kilkakrotnie. Jest taniej. Ranger,  gdzie zakupiłeś filtrona po FL. Ja ostatnio przeglądałem ofertę na stronie Inter Cars, mają kilka ok. 11 rodzajów. Filtrona też, ale biały, więc chyba przed FL?

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość wkładu filtrującego oceniam bardzo wysoko w "nowym" Filtronie. Także ogólną jakość wykonania. Myślę, że to produkt z nowej linii. Ładnie zapakowany - instrukcja instalacji w opakowaniu. Cena także wyższa niż wcześniej - 50 PLN. Oryginalny w ASO Nissana kosztuje 130 PLN. Z rabatem z programu YOU+NISSAN 100 PLN.

Filtr kupiłem w sklepie sieci FOTA.

 

Nie miałem żadnych problemów z wyjęciem schowka pomimo, że schowek mam klimatyzowany. Nie trzeba nic wydłubywać. W schowku jest otwór z kołnierzem w który wchodzi kruciec nawiewu owinięty gąbką uszelniającą. Wszystko ładnie wchodzi i schodzi przy montażu/demontażu. Tak jak pisałem - 6 śrubek i schowek praktycznie sam wychodzi.

 

Udało mi się zidentyfikować filtr "dwucześciowy". To produkt firmy Corteco z linii MicronAir. Made in Germany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto sprawdzić także ceny filtrów sygnowanych logo renaulta stosowanych w np w clio III i niemal wszystkich daciach (logan, sandero ,duster) - może być taniej a to dokładnie ten sam wkład

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosch, Knecht, Man, Valeo jest droższy niż Filtron. Prawie na pewno dla Renault filtry robi Valeo. Zatem pewnie w Renault będzie może taniej niż w Nissanie ale raczej na pewno nie taniej niż produkt Filtrona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry pomysł z podzieleniem na dwie części - o wiele łatwiej go zamontować i mniejsze ryzyko uszkodzenia. A co do demontażu schowka - w autach z chłodzeniem dochodzi jeszcze dość kłopotliwe wydłubanie siedzącego na wcisk i zatrzaski "kominka" od klimatyzacji

A jak byś go miał zamiar "wydłubać" ? Raptem króciec na 2-3 cm długi i wychodzi bez komplikacji z obsady,w momencie demontażu schowek idzie w dół i to już wystarczy.Nawet nie wiesz że jest coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas pierwszego demontażu miałem z nim sporo kłopotu,nie chciałem niczego połamać a nie wiedziałem jak jest mocowany. Siedział wyjątkowo mocno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem w pierwszej chwili ściągać ten regulowany nawiew w schowku. Ale pomyślałem, że najpierw ruszę schowek i zobaczą jak to jest montowane. To była dobra decyzja, bo było jak opisałem ja i Jacek.

 

Reasumując - namawiam do wyjęcia schowka przed wyminą filtra. Bardzo to ułatwia sprawę a wyjęcie i włożenie schowka to minutka - nawet jak schowek jest klimatyzowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem z wymianą filtra miałem jedynie przy pierwszej wymianie. Ale pochyliłem się, dosłownie, nad problemem, obejrzałem budowę i mocowanie filtra. Dostęp faktycznie nie jest prosty ani łatwy jak w każdym nowym aucie, ale tragedji nie ma..!!! Obecnie a filtr wymieniam dwa razy do roku, robię to bez demontowania schowka. Powiem więcej ostatnią wymianę, miesiąc temu, wykonałem jedną, prawą ręką, z siedzenia kierowcy. Jedyny problem miałem, jak zawsze, z wyjęciem starego, bo ten dolny zatrzask dobrze trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow!To szacun Tester :D

Ja zawsze wyjmowałem schowek,może dla tego że pierwszą wymianę chciałem zrobić bez wyjmowania i nie wyszło,więc wyjąłem schowek i od tej pory tak zostało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dodałem, że zrobiłem to na parkingu pod sklepem, gdzie zakupiłem filtr, nudząc się w oczekiwaniu na małżonkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W następnym etapie bedziesz wymieniał z tylnego siedzenia, na stacji benzynowej, drugą tankując.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nogą grzebiąc w uchu :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednocześnie odgrzybiając klimę ,co jest wskazane przed wymianą.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny tutorial  :10_9_206:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jak wcześniej pisałem, zakupiłem filtr z węglem aktywnym w Intercarsie za 36 zł (ja dałem 32 zł)  pod tytułem jcpremium, wcześniej odgrzybiacz plak i zobaczymy jak się będzie sprawował. Na razie żadnego smrodku nie czuję. A muszę dodać, że nie stosuję żadnych zapachów, nie lubię, oczywiście nie palę.  Stary filterek wyjąłem bez demontażu schowka, ale coś mi się nowy nie chciał włożyć i musiałem te sześć wkrętów odkręcić. Okazało się, że ''źle wkładałem''. Mam za to inny problem. Klapa bagażnika stoi. Ale to w innym temacie, napiszę jak się z nią uporam. Myślę, że następne kabelki połamane.

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Szanownym Panom ulżyło bądź przyniosło, choćby odrobine radości czy zadowolenia, dworując ze mnie to bardzo się cieszę że udało mi się tego dokonać. W szarosci dnia codziennego każdy, choćby najmniejszy nawet,  promyk zadowolenia jest istotny.  ..........!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tester myślę, że chodziło o temat, który się rozpłynął ;). Wyszło na to, że prozaiczna wymiana filtra kabinowego wśród NOTE maniaków może być pretekstem do bardzo wysublimowanej i bogatej dyskusji :). Jak dla mnie super :). Mamy tyle problemów na codzień i takie pogawętki nie wiem jak Was ale mnie bardzo odprężają. Sporto z tego można przesiać, ale kto powiedział, że nasze forum to poradnik mechanika czy encyklopedia. To jest FORUM i tego się trzymajmy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, tak do sprawy podchodzę dlatego ucieszyłem się mogac, swą osobą (co podkreśliłem w swym poście), wnieśc odrobinę odprężenia. Gdybym się zacietrzewił zapewne radził bym by przy wymianie filtra, dla ułatwienia tej czynności,  poza schowkiem wyjmować dodatkowo fotel  pasażera bądż odkręcać inną częśc pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tester ,Twoja radość jest Naszą radością  :hug:

I tego się trzymajmy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
  • 11 miesięcy temu...

Przy wymianie tego filtra w note e11 nie trzeba demontować schowka, wymieniłem bezproblemowo, wyjmując i zakładając nowy filtr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2022 o 20:08, NissanNote napisał:

Przy wymianie tego filtra w note e11 nie trzeba demontować schowka, wymieniłem bezproblemowo, wyjmując i zakładając nowy filtr

Ja również w tym sezonie kupiłem Filtron K 1152. Montaż bez problemu. Wszedł mięciutko, potem klapka. Poprzedni miałem Valeo, ale nie pamiętałem, więc zakupiłem filtrona. Przy okazji odgrzybiacz K2. Jest dobrze. Rok można jeździć.

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak miałem ozonowanie to jest sens jeszcze zastosować taki odgrzybiacz ?

Czy to prawda, że głównie syf zbiera się w skraplaczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2022 o 22:36, mati_wlkp napisał:

Jak miałem ozonowanie to jest sens jeszcze zastosować taki odgrzybiacz ?

Czy to prawda, że głównie syf zbiera się w skraplaczu?

Jak już coś to na parowniku. W swoim wtedy 14 letnim jak robilem zdjecia podczas wymiany filtra to był czyściutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ozonowanie było zgodnie ze sztuką, tonie ma sensu dodatkowo stosować inny środek.

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...