Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Baby GTiR


Spootie
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro hamownia się szykuje, klocki z tyłu i oliwa to chwila moment, ogarniajcie się i wpadajcie koło 12-13 pod mój garage.

PS. wóz trochę stał nim wsadzicie nowe klocki to przesmarujcie prowadnice zacisków i pod uszczelkę tłoczka dajcie kapkę motula... A i tarcze wiertarką z druciakiem potraktujcie.

 

Coobcio... ale to klocki z przodu są do wymiany... ;)

Poza tym autko troszkę jeździło, a raczej się toczyło, więc tarcze są odpowiednio przeszlifowane klockami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzisiaj trochę było wchodzone... Udało się dzięki wspólnej sile intelektualnej ogarnąć odwrotne działanie TPSA - przez co wóz miał kłopoty z odpalaniem i zapłonem pod obciążeniem... No i ECU master jest wreszcie podłączony tak jak należy a wiec jest opcja regulacji zapłonu oraz obciążenie jest brane przepływki a nie jak było z TPSA - tak to tylko wolnossaki się robi...

 

Jednak dalej są problemy brakuje wachy powyżej 6500obr.min no i wypada zapłon z tym drugim myślę że nowe świeczki rozwiążą problem a z paliwkiem to trzeba troszkę posprawdzać...

 

No głowa do góry może być tylko lepiej no i przed tobą jeszcze tajna moc w postaci kręcenia rozrządzikiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzisiaj trochę było wchodzone... Udało się dzięki wspólnej sile intelektualnej ogarnąć odwrotne działanie TPSA - przez co wóz miał kłopoty z odpalaniem i zapłonem pod obciążeniem... No i ECU master jest wreszcie podłączony tak jak należy a wiec jest opcja regulacji zapłonu oraz obciążenie jest brane przepływki a nie jak było z TPSA - tak to tylko wolnossaki się robi...

 

Jednak dalej są problemy brakuje wachy powyżej 6500obr.min no i wypada zapłon z tym drugim myślę że nowe świeczki rozwiążą problem a z paliwkiem to trzeba troszkę posprawdzać...

 

No głowa do góry może być tylko lepiej no i przed tobą jeszcze tajna moc w postaci kręcenia rozrządzikiem :D

 

Kuba,

po naszej rozmowie jeździłem jeszcze trochę. Generalnie to, co mi się rzuciło w oczy, to fakt, że jak się dobrze ruszy, to auto ładnie ciągnie do przodu i wcale nie trzeba go wysoko kręcić. Sprzęgło sprawdza się pięknie, bo nawet zrobiłem taki test, że w momencie zrywania przyczepności na momencie, wbiłem dwa i ostro odwinąłem. Dwóje zapięło jak złe i obracało dalej kołami aż miło... Szkoda opon, więc nie paliłem ich, ale spokojnie by dał radę pomimo szpery!!! Trochę się podbudowałem.

 

Chciałbym ogarnąć wszystkie tematy powoli i z głową, żeby bez sensu nie wywalać hajsu na niepotrzebne mody.

 

Dzięki jeszcze raz za pomoc, jesteś dobry gość! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki maly ot zrobie, moje spostrzezenie: w zeszlym roku krolowaly VE a teraz moda na Turbo, kurcze tylko pozazdroscic, sezon sie zaczyna i Almera gotowa, niebawem bedziemy czytac jakie to auta objechales :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki maly ot zrobie, moje spostrzezenie: w zeszlym roku krolowaly VE a teraz moda na Turbo, kurcze tylko pozazdroscic, sezon sie zaczyna i Almera gotowa, niebawem bedziemy czytac jakie to auta objechales :one:

 

Ale inne autka to już objeżdżało w zeszłym sezonie... :P I też było turbo... :) Tylko ostrzej zrywało. Na tej turbinie straszna laga nam powstała, a na dodatek nie mamy czym w nią dmuchać, więc to jeszcze nie to... Ale spokojnie, wiemy co trzeba zrobić i w maju autko powinno zacząć łapać powietrze... :D

 

P.S. Wczoraj miałem spotkanie z pięknym Sunny GTi. kołó 170 KM zrobione i bardzo ładnie szło... :) Właściciel chyba w żaden sposób niezrzeszony niestety, bo autko cudo... :D

 

Piotrek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochod widzialem w zeszlym roku na cargo i musze powiedziec z poprzednim silnikiem prezentowal sie swietnie (uderzyl mnie imponujacy dzwiek ktory zostawialo za soba na predkosci :) ). Czytajac o nowym silniku wierze ze teraz jest jeszcze lepiej! Wizulanie rowniez nie pozostawia zadnych ale.

Powodzenia w pozostalych pracach i mam nadzieje ze do zobaczenia na cargo!

 

Pzdr

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochod widzialem w zeszlym roku na cargo i musze powiedziec z poprzednim silnikiem prezentowal sie swietnie (uderzyl mnie imponujacy dzwiek ktory zostawialo za soba na predkosci :) ). Czytajac o nowym silniku wierze ze teraz jest jeszcze lepiej! Wizulanie rowniez nie pozostawia zadnych ale.

Powodzenia w pozostalych pracach i mam nadzieje ze do zobaczenia na cargo!

 

Pzdr

Adam

 

Nie chciałbym Was Panowie rozczarować, ale na nowym setupie jak na razie chodzi (obawiam się) gorzej niż rok temu... ma mniej zrywne przyspieszenie, większą lagę i nie idzie jak turbinowy silnik, ale pół na pół z wolnossakiem... Dużo pracy jeszcze przed nami.

Zaczniemy od zrobienia porządku z pompą i układem paliwowym. Jeśli będzie dobrze, to przejdziemy do kolejnej rzeczy, która może komlidować z osiągami... :)

 

Autko wpadnie przepalić się kilkakrotnie we czwartek, więc wtedy możemy się spotkać.

Zaznaczam od razu, że jestem przeciwny wyścigom ulicznym i nie daje się podpuścić. Jeśli ktoś będzie miał ochotę, mogę przewieźć, ale żadnego podpuszczania. :)

 

Piotrek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczniemy od zrobienia porządku z pompą i układem paliwowym. Jeśli będzie dobrze, to przejdziemy do kolejnej rzeczy, która może komlidować z osiągami... :)

Czy należy do niej zaglądać powie nam manometr i krótka jazda próbna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczniemy od zrobienia porządku z pompą i układem paliwowym. Jeśli będzie dobrze, to przejdziemy do kolejnej rzeczy, która może komlidować z osiągami... :)

Czy należy do niej zaglądać powie nam manometr i krótka jazda próbna :D

 

Szkoda, że nie ma Cię w weekend majowy, bo by się to trochę po ogarniało. Ale damy radę.

W weekend muszę trochę odchudzić jeszcze wnętrze. :)

 

Piotrek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie nie ma jestem - w niedziele jest tor w legionowie w CSP tak więc siedzę i przygotowuje swojego czarnucha :D

 

Wpadaj przy okazji zmierzymy ciśnienie wachy i pewno od Czarka już te świeczki będę mieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie nie ma jestem - w niedziele jest tor w legionowie w CSP tak więc siedzę i przygotowuje swojego czarnucha :D

 

Wpadaj przy okazji zmierzymy ciśnienie wachy i pewno od Czarka już te świeczki będę mieć...

 

Aaaaaaaaaaaaaaaaa no i widzisz!! :D

To gitttaaaarrrrra ;) To jedziemy z tematem.

Pytanko kolejne mam. Wiesz może skąd mogę dorwać płytę aluminiową, żeby kubełki zamontować? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na cargo dla testu zmierzyłem się z kolegi Focusem 2.0 turbo. Ma 305 KM, więc był dla mnie dobrym wyznacznikiem. Jest ostra różnica, więc już wiadomo, że pracy nad autem jest sporo do zrobienia... ;)

Różnice słychać też po blow-offie. Jest prosta... u mnie go nie słychać, u Rasta słychać... A turbo tej samej wielkości... ;)

 

Piotrek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny projekt, nareszcie trochę świerzości bo wiekszość projektów(mocnych) to sunny i P10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lipass
Wczoraj na cargo dla testu zmierzyłem się z kolegi Focusem 2.0 turbo

a co siedziało w tej czarnej e30 (cabrio z zalozonym dachem o ile pamietam) co mu tak odeszła na starcie? :oops:

już wiadomo, że pracy nad autem jest sporo do zrobienia

czyli nie sprzedajesz? :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na cargo dla testu zmierzyłem się z kolegi Focusem 2.0 turbo

a co siedziało w tej czarnej e30 (cabrio z zalozonym dachem o ile pamietam) co mu tak odeszła na starcie? :oops:

już wiadomo, że pracy nad autem jest sporo do zrobienia

czyli nie sprzedajesz? :one:

 

lipass... ta E30 cabrio na szerokiej feldze ma pod maską 3,8 litra przełożone z poprzedniego M5. Ta nowa M3, która z nim się próbowała ciąć ponoć ma włożony kompressor i ponoć ponad 600KM. Tutaj widzimy przewagę prawdziwych starych autek na pełnej mechanice nad nowiutkimi elektronicznymi zabawkami. W E30 dobry łącznik kierownicy z fotelem i auto odeszło jak głupie. W M3 elektronika prawdopodobnie nie radzi sobie z podniesioną mocą i któryś system blokuje start... To nie auto na takie zabawy, dobre do jazdy na co dzień i po autostradach... :D

Co do auta... pewnie wystawię je na sprzedaż jak je dokończę robić, bo tak nie ma sensu go sprzedawać. Włożyłem w nie od cholery pieniędzy, więc nie wiem za ile powinienem je sprzedać, ale jeśli w ogóle to i tak pewnie dopiero w przyszłym sezonie jak przez zimę go dokończę. :)

 

Piotrek.

 

[ Dodano: Nie 03 Maj, 2009 00:05 ]

Pomimo tego, że nie czuć jakiegoś niesamowitego momentu na pokładzie mojej StreetMery (DragMera już była :P) dzisiaj się miło zaskoczyłem... :)

Stanąłem na światłach obok poprzedniej RS6, wbiłem jeden, zapaliło się żółte, gość ruszył ostro, to i ja ruszyłem ostro. Doszedłem do 6 tys (powyżej już i tak wiele się nie dzieje), wbiłem 2, ale o...ooooo... 2 nie weszło, poczekałem ułamek sek i wbiłem ponownie, tym razem z pozytywnym skutkiem. On mi przez to odskoczył tak, że byłem na jego tylnym narożniku. Wbiłem 3 (z lekkim uślizgiem sprzęgła - trzeba skrócić linkę, bo przez to czasami do końca nie łapie) i cały czas szliśmy praktycznie równo aż do 150, później zaczęły się zakręty, więc przybliżyłem się nieco, bo RS6 wbiło się w bloki, a ja opóźniłem dohamowanie.

Dalej koniec, bo było torowisko, a mi szkoda zawiehy...

Dla usprawiedliwienia RS6, był na pokładzie oprócz kierowcy jeszcze pasażer, a poza tym to poprzednie RS6, więc parę koników mogło się już pasać na łące... :P

Pierwszy raz poczułem, że nie szkoda mi wahy... :D

 

Piotrek. :D

 

[ Dodano: Nie 03 Maj, 2009 10:49 ]

Aha... był bym zapomniał. Niech ktoś ode mnie wreszcie kupi ten cholerny fotel kubełkowy, bo kompletnie nie mam co z nim zrobić... ;)

Fotel jeszcze zapakowany a za sam fakt, że mi się spieszy obniżyłem cenę fabryczną... :)

 

Dzięki. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Wczoraj miałem spotkanie z pięknym Sunny GTi. kołó 170 KM zrobione i bardzo ładnie szło... :) Właściciel chyba w żaden sposób niezrzeszony niestety, bo autko cudo... :D

 

Jak wyglądał ten Sunny?

 

No i do zobaczenia w końcu na jakimś spocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ten niebieski na sporawej feldze co krąży ostatnio tu i tam.

A może ten:

zdjcie155z.th.jpg

 

Jutro bedziemy, także pewnie do zobaczenia, bo almerkę często wieczorem na C widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...