Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana oleju w CVT i inne czynności


Gość pomorzanin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pomorzanin

Witam

 

Jak to jest Waszym zdaniem z wymianą oleju w skrzyni CVT ? Pytałem w serwisie Nissana w Gdyni i stwierdzili że tego oleju nigdy się nie wymienia :| , dziwne bo moja książka serwisowa zaleca wymianę. Ktoś mi mówił że co 90 tys km. Moja książka serwisowa zaleca co 50 tys km i masę jeszcze innych wymian.

Wklejam skan mojej książki, może ktoś wie co powinno się wymienić przy 50 tys km? Bo na tak profesjonalny serwis nie będę patrzał.

 

Hmm czy Wasze książki serwisowe z USA tez sa czyste?

 

BTW Może ktoś zna dobrego mechanika lub serwis z pomorskiego?

 

servicef.jpg

 

Pozdrawiam Świątecznie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomorzanin, wymienia sie wymienia! wg ksiazki serwisowej co 90 tys km.

Dziwna sprawa, bo mi prawdopodobnie w tym samym serwisie w oddziale w Gdansku (KMJ?) powiedzieli, ze sie wymienia. Generalnie chyba nie maja pojecia jak to zrobic...

 

Do wymiany WYLACZNIE plyn NS-2, ilosc potrzebna do wprzeprowadzenia wymiany to okolo 10,2 litra, po wymiane nalezy takez zresetowac komputer/ wprowadzic date wymiany.

Ksiazke serwisowa do Murano mozna sciagnac z netu po w prowadzeniu w google wyszukiwania: "Nissan Murano Service Manual"

 

Fragment z ksiazki serwisowej do Murano mowiacy o wymianie plynu w skrzyni i ilosci potrzebnej do wymiany:

 

 

Changing CVT Fluid NCS0012E

1. Warm up CVT fluid by driving the vehicle for 10 minutes.

2. Drain CVT fluid from CVT fluid cooler hose (outlet side) (1) and

refill with new CVT fluid at CVT fluid charging pipe with the

engine running at idle speed.

3. Refill until new CVT fluid comes out from CVT fluid cooler hose

(outlet side) (1).

About 30 to 50% extra fluid will be required for this procedure.

CAUTION:

Use only Genuine NISSAN CVT Fluid NS-2. Do not mix with other fluid.

Using CVT fluid other than Genuine NISSAN CVT Fluid NS-2 will deteriorate in driveability and CVT durability, and may damage the CVT, which is not covered by the warranty.

When filling CVT fluid, take care not to scatter heat generating parts such as exhaust.

Delete CVT fluid deterioration date with CONSULT-II after changing CVT fluid. Refer to CVT-59,

"Check CVT Fluid Deterioration Date" .

4. Check fluid level and condition. Refer to CVT-15, "Checking CVT Fluid" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w Nissan Muszyński - Białystok zdziwili się gdy im powiedziałem, że wymienia się co 90 tys km. Jak twierdza o tym czy trzeba wymienić olej wskaze tylko komputer po jego podłaczeniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makaron, odnosnie wymiany i komputera - poczytalem w serwisowce i to prawda co powiedzieli w Bialymstoku. Podlacza sie komputer i robi test "Consult II" i moze sie okazac, ze wymiana przy 90 tys km nie jest jeszcze konieczna. W przypadku braku mozliwosci podlaczenia komputera nalezy wymieniac co 90 tys km. Natomiast w przypadku eksploatacji samochodu w trudnych warunkach lub np. czestego ciagniecia przyczepy itp, wymina powina byc wczesniej (60 tys km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czytam te posty i chyba byłem w tym samym serwisie w Gdańsku na Grunwaldzkiej i także mi powiedzieli, że oleju w skrzyni się nie wymienia tylko podczas przeglądów sprawdza się jego stan i ewentualnie dolewa, chyba że jest naprawa skrzyni wówczas wymieniają. Nawet przyniósł mądre książki i instrukcje i mi pokazywał. Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość dr slawooo

Czytam te posty i chyba byłem w tym samym serwisie w Gdańsku na Grunwaldzkiej i także mi powiedzieli, że oleju w skrzyni się nie wymienia tylko podczas przeglądów sprawdza się jego stan i ewentualnie dolewa, chyba że jest naprawa skrzyni wówczas wymieniają. Nawet przyniósł mądre książki i instrukcje i mi pokazywał. Pozdrawiam!!!

Witam wszystkich po przerwie czytając ten post mam mały mętlik w głowie wymieniac ten olej czy nie wymieniac .Debile z servisu w Bielsku-Białej mówią że w amerykańcach bezwzględnie wymienic po 60 000 km koszt to około 1700 zł olej + robocizna .Tu znowu piszecie że się nie wymienia tylko dolewa .Autko nie eksploatuje w ciężkich warunkach nawet nie robię z niego wyścigówki (jedynie czasem na trsie jak trzeba wyprzedzic) i komu lub któremu servisowi wierzyc .Nie wymienisz a skrzynia padnie to se będziesz pluł w brodę że poskąpiłeś kasy .Uważam że nie było by problemu gdyby ten olej kosztował z 50 zł za litr ale oni chcą 110 zł a zamiennika jeszcze nie znalazłem w tym kraju no chyba że ktoś wie na tym forum gdzie kupic w normalnej cenie olej do skrzyń CVT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu wymieniałem olej w moim murancu w skrzyni olej + maly filterek + robocizna 745 zł. Oczywiscie skrzyni CVT olej NS2. Serwis nissana w Tarnowie "NOVELUS" wiec niewiem dlaczego poinformowali cie ze 1700 zł

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak olej sie wymienia w kazdej skrzyni , czy producent zaleca czy nie.W serwisach nissana jesli ktos mowi ze sie nie wymienia to lepiej tego tam nie wymieniac, poniewaz przy wymianie trzeba zachowac odpowiednia procedure.Wymiana nie polega na zlaniu goracego oleju i wlaniu odrazu nowego, tak mozna uszkodzic bardzo wrazliwe sterowniki w skrzyni.Po zlaniu starego oleju nalezy odczekac do calkowitego wystygniecia skrzyni i dopiero wtedy zalewamy nowy olej,oczywiscie poprzedzajac to wymiana filtra + powinno sie zalozyc nowe uszczelnienia. Ogolnie jesli wymiana oleju zalecana jest co 60tys km to nie powinno sie przekraczac tego przebiegu, pozniejsza zmiana oleju np przy 100tys moze skonczyc sie remontem skrzyni .W skrzyni automatycznej jest masa mikro zaworkow/kanalikow , jesli zlejemy stary olej przy za duzym przebiegu zakladajac ze nie byl wymieniany od nowosci i zalejemy nowy to ten nowy zaczyna wyplukiwac caly syf i zatykac zaworki/kanaliki.Zaczynaja sie problemy ze skrzynia,szarpanie,slizganie,uszkodzenia sterownikow w najgorszym przypadku skrzynia nadaje sie do remontu. Co do ceny oleju to jest to 90zl litr do skrzyni wchodzi 7.5l filtr 20-30zl uszczelnienie i robocizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dr slawooo

wiec tak olej sie wymienia w kazdej skrzyni , czy producent zaleca czy nie.W serwisach nissana jesli ktos mowi ze sie nie wymienia to lepiej tego tam nie wymieniac, poniewaz przy wymianie trzeba zachowac odpowiednia procedure.Wymiana nie polega na zlaniu goracego oleju i wlaniu odrazu nowego, tak mozna uszkodzic bardzo wrazliwe sterowniki w skrzyni.Po zlaniu starego oleju nalezy odczekac do calkowitego wystygniecia skrzyni i dopiero wtedy zalewamy nowy olej,oczywiscie poprzedzajac to wymiana filtra + powinno sie zalozyc nowe uszczelnienia. Ogolnie jesli wymiana oleju zalecana jest co 60tys km to nie powinno sie przekraczac tego przebiegu, pozniejsza zmiana oleju np przy 100tys moze skonczyc sie remontem skrzyni .W skrzyni automatycznej jest masa mikro zaworkow/kanalikow , jesli zlejemy stary olej przy za duzym przebiegu zakladajac ze nie byl wymieniany od nowosci i zalejemy nowy to ten nowy zaczyna wyplukiwac caly syf i zatykac zaworki/kanaliki.Zaczynaja sie problemy ze skrzynia,szarpanie,slizganie,uszkodzenia sterownikow w najgorszym przypadku skrzynia nadaje sie do remontu. Co do ceny oleju to jest to 90zl litr do skrzyni wchodzi 7.5l filtr 20-30zl uszczelnienie i robocizna.

to są jakieś jaja w bielsku powiedzieli że trzeba miec conajmniej 12l oleju i wymienia się na zasadzie przelewania (chyba fachowo mówi się statycznie) czyli przy zapalonym silniku wylewa się stary oraz nalewa się nowego i tak do uzyskania na wylocie czystego oleju . zaczynam miec mętlik w jednym serwisie robią to za 750 zł w drugim minimum 1700 zł to chyba w bielsku walą ludzi w konia poproszę o namiary tego servisu co robi to za 750 zł ponieważ dojazd chyba zdecydowanie mniej wyjdzie niż 750 zł różnicy

 

Dwa tygodnie temu wymieniałem olej w moim murancu w skrzyni olej + maly filterek + robocizna 745 zł. Oczywiscie skrzyni CVT olej NS2. Serwis nissana w Tarnowie "NOVELUS" wiec niewiem dlaczego poinformowali cie ze 1700 zł

 

Pozdrawiam

daj proszę namiary na ten servis bo to kolosalna różnica w cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novellus Nissan Autoryzowany Dealer Nissan. 33-101 Tarnów ul. Daleka 28. Tel : 014 633 19 38. Proponuje najpierw zadzwonic aby jak przyjedziesz mieli olej i ten malutki filterek. Chodza rozne opinie o tym serwisie chyba jak o kazdym. Ja osobiscie serwisuje tam Murano i wszystkie dotychczasowe usterki usuwali bez problemu. Moze troszke drozej niz w innych serwisach ale diliczajac sobie czas ktory musze spedzic jezdzac za czesciami i widok gosci jak sie niewiedza gdzie jest filtr to wole jak to niekiedy mowia przeplacic za ASO Nissan i miec szybko zalatwiona sprawe.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są jakieś jaja w bielsku powiedzieli że trzeba miec conajmniej 12l oleju i wymienia się na zasadzie przelewania (chyba fachowo mówi się statycznie) czyli przy zapalonym silniku wylewa się stary oraz nalewa się nowego i tak do uzyskania na wylocie czystego oleju . zaczynam miec mętlik w jednym serwisie robią to za 750 zł w drugim minimum 1700 zł to chyba w bielsku walą ludzi w konia poproszę o namiary tego servisu co robi to za 750 zł ponieważ dojazd chyba zdecydowanie mniej wyjdzie niż 750 zł różnicy

 

 

daj proszę namiary na ten servis bo to kolosalna różnica w cenie

 

wiec tak metoda statyczna polega na zlaniu starego oleju i wlaniu nowego dokladnie tak jak w silniku tylko z ta roznica ze przy takiej wymianie zostaje zlane tylko 50-60% starego oleju poniewaz cala reszta znajduje sie w pompie i sprzegle hydrokinetycznym i calym ukladzie.Taka wymiana moze kosztowac tyle wlasnie co kolega lesko zaplacil.Wymiana calego oleju to wymiana dynamiczna i nie robi sie jej na wlaczonym silniku tylko przy uzyciu specjalnej pompy ,nowy olej pompuje sie do ukladu rownoczesnie spuszczajac stary , do takiej wymiany potrzebne jest tak jak piszesz 12L. czasem wiecej i taka operacja juz moze kosztowac moze nie 1700zl ale koszt bedzie 2 razy wiekszy od wymiany statycznej.Jesli chcesz miec wymieniony olej wlasciwie i spac spokojnie to polecam wymiane dynamiczna,jest drozsza ale jak juz pisalem wymieniany jest caly stary olej.Mieszanie oleju przy wymianie statycznej za wiele nie pomoze a pieniadze wyrzucone w bloto.To jak bys spuscil z silnika polowe oleju i wlal polowe nowego.Ogolnie serwisy nie przewiduja wymian oleju i z regoly nawet nie maja sprzetu do tego czyli pompy np. i dlatego wymieniaja tylko statycznie.Jedz do serwisu ktory zajmuje sie tylko skrzyniami automatycznymi i zrobia ci to porzadnie i z 50% taniej niz serwis nissana i co najwazniejsze mozesz zobaczyc caly proces czego pewnie nie zobaczysz w nissanie a juz wiele bylo przypadkow ze potrafili zalac ten sam olej spowrotem po wymianie filtra, poniewaz olej ten to typ lifetime czyli wieczny.Jak wiadomo nic nie jest wieczne ale oleje te nie traca tak szybko wlasciwosci jak inne oleje np mineralne i polsyntetyki.

 

Takie pytanie jeszcze do kolegi lesko czy widziales co leja i jaka metode zastosowali?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak metoda statyczna polega na zlaniu starego oleju i wlaniu nowego dokladnie tak jak w silniku tylko z ta roznica ze przy takiej wymianie zostaje zlane tylko 50-60% starego oleju poniewaz cala reszta znajduje sie w pompie i sprzegle hydrokinetycznym i calym ukladzie.Taka wymiana moze kosztowac tyle wlasnie co kolega lesko zaplacil.Wymiana calego oleju to wymiana dynamiczna i nie robi sie jej na wlaczonym silniku tylko przy uzyciu specjalnej pompy ,nowy olej pompuje sie do ukladu rownoczesnie spuszczajac stary , do takiej wymiany potrzebne jest tak jak piszesz 12L. czasem wiecej i taka operacja juz moze kosztowac moze nie 1700zl ale koszt bedzie 2 razy wiekszy od wymiany statycznej.Jesli chcesz miec wymieniony olej wlasciwie i spac spokojnie to polecam wymiane dynamiczna,jest drozsza ale jak juz pisalem wymieniany jest caly stary olej.Mieszanie oleju przy wymianie statycznej za wiele nie pomoze a pieniadze wyrzucone w bloto.To jak bys spuscil z silnika polowe oleju i wlal polowe nowego.Ogolnie serwisy nie przewiduja wymian oleju i z regoly nawet nie maja sprzetu do tego czyli pompy np. i dlatego wymieniaja tylko statycznie.Jedz do serwisu ktory zajmuje sie tylko skrzyniami automatycznymi i zrobia ci to porzadnie i z 50% taniej niz serwis nissana i co najwazniejsze mozesz zobaczyc caly proces czego pewnie nie zobaczysz w nissanie a juz wiele bylo przypadkow ze potrafili zalac ten sam olej spowrotem po wymianie filtra, poniewaz olej ten to typ lifetime czyli wieczny.Jak wiadomo nic nie jest wieczne ale oleje te nie traca tak szybko wlasciwosci jak inne oleje np mineralne i polsyntetyki.

 

Takie pytanie jeszcze do kolegi lesko czy widziales co leja i jaka metode zastosowali?

pozdrawiam

Witam

Owszem była to metoda statyczna. Odnośnie tego co piszesz to naprawde niema fachowaca ktory by powiedzial ze ta jest zla. Słyszalem juz opinie ze zle jest tak jak mowisz przeplukac skrzynie zeby wszytsko wylecialo, ale rowniez slyszalem opinie takie jak ty opisujesz ze szkoda kasy na takie cos. Kazdy ma wybor byle by byl swiadomy tego co wybera a chyba nalezalo by przeprowadzic badania statystyczne mechanikow zeby moze wybrac najlepsza metode wymiany oleju tak aby skrzynia sluzyla nam jak najdluzej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Owszem była to metoda statyczna. Odnośnie tego co piszesz to naprawde niema fachowaca ktory by powiedzial ze ta jest zla. Słyszalem juz opinie ze zle jest tak jak mowisz przeplukac skrzynie zeby wszytsko wylecialo, ale rowniez slyszalem opinie takie jak ty opisujesz ze szkoda kasy na takie cos. Kazdy ma wybor byle by byl swiadomy tego co wybera a chyba nalezalo by przeprowadzic badania statystyczne mechanikow zeby moze wybrac najlepsza metode wymiany oleju tak aby skrzynia sluzyla nam jak najdluzej.

Pozdrawiam

szkoda czasu na badania , metoda wlasciwa to dynamiczna i nie ma co tu dyskutowac.Oczywiscie wybor nalezy do ciebie, tylko trzeba sie zastanowic jaki sens jest w mieszaniu starego oleju z nowym? jak juz pisalem to tak jak by w silniku zmienic polowe oleju.Fachowcow od skrzyn automatycznych nalezy szukac tylko w warsztatach zajmujacych sie skrzyniami, to ze jedziemy do serwisu np nissana nie znaczy ze sa tam sami fachowcy.Poprostu latwiej jest wymienic olej hmmm czesc oleju,mniej czasu to zajmuje i klienta mozna odpowiednio skasowac ale pytam sie za co??? Ide o zaklad ze serwis w ktorym wymieniales olej nie ma urzadzen do wymiany dynamicznej,zreszta jak kazdy serwis pewnie , bo po co jak nie przewiduja wymiany oleju w skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam Panowie,

czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć krok po kroku dokładnie jak zlać olej ze skrzyni w moim muranku (2005r wer.USA bez chłodniczki) i napełnic nowym? Z opisu w jęz. ang. za duzo nie wynika. Nie wiem który to wąż nr 1, którym napełnić. Jestem w Norwegii, serwisy tu cholernie drogie,chcieli mi wcisnąć płyn NS-1,dlatego nie mam zamiaru im auta powierzać.Auto na zimnym płynie ciagnie elegancko,a po rozgrzaniu zaczyna lekko czasem poszarpywać,olej jest jak woda,chyba przepracowany. Chcę zlać chociaż 2-3L i dolać świeżego NS-2 na dojazd do PL a tam zrobić duzy serwis. Prosze o instrukcję krok po kroku, co sie robi na włączonym silniku,czym zlać czym napełnić itp. Dziekuje serdecznie za info i pozdrawiam, LASKENS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

laskens - jezeli radzisz sobie z angielskim, to zarejestruj sie na www.nissanmurano.org. Znajdziesz tam kupe informacji.

Odnosnie samej wymiany plynu w skrzyni, np. takie cos: http://www.nissanmurano.org/forums/68-maintenance/6861-diy-change-your-cvt-fluid.html

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

OLEJ DO CVT PO 60ZŁ ZA LITR MOŻNA KUPIĆ U TEGO GOŚCIA www.czescidoamerykanow.pl POSIADA TEŻ OLEJ DO WSPOMAGANIA DYFERENCJAŁU I INNE POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z płynem do skrzyni CVT w Murano uważajcie bo nie ma zamienników do nissanowskiego NS-2.

Jeżeli w tym sklepie można kupić faktycznie płyn Nissan NS-2 to tylko bić brawo, jeżeli ktoś chce Wam jednak sprzedać zamiennik to omijajcie z daleka.

Informacja o braku zamienników pochodzi nie tylko z instrukcji obsługi, ale także z formum: www.nissanmurano.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z płynem do skrzyni CVT w Murano uważajcie bo nie ma zamienników do nissanowskiego NS-2.

Jeżeli w tym sklepie można kupić faktycznie płyn Nissan NS-2 to tylko bić brawo, jeżeli ktoś chce Wam jednak sprzedać zamiennik to omijajcie z daleka.

Informacja o braku zamienników pochodzi nie tylko z instrukcji obsługi, ale także z formum: www.nissanmurano.org

W TYM ZAKŁADZIE POWIEDZĄ WAM JAKIM OLEJEM MOŻNA ZASTĄPIĆ OLEJ SERWISOWY

KONTAKT

 

Auto Józefów

05-420 Józefów

ul. Piłsudskiego 7

woj. mazowieckie

 

czynne: pn.-pt. 8-17

 

tel: 22-789-69-63

kom: 504-425-406

kom: 507-729-698

 

SKLEP 500-299-094

 

W TYM ZAKŁADZIE POWIEDZĄ WAM JAKIM OLEJEM MOŻNA ZASTĄPIĆ OLEJ SERWISOWY

KONTAKT

 

Auto Józefów

05-420 Józefów

ul. Piłsudskiego 7

woj. mazowieckie

 

czynne: pn.-pt. 8-17

 

tel: 22-789-69-63

kom: 504-425-406

kom: 507-729-698

 

SKLEP 500-299-094

ZNALAZŁEM JESZCZE OFERTĘ http://allegro.rs/item1294704173_olej_do_skrzyni_cvt_ns_2_nissan_murano_qashqai.html'>http://allegro.rs/item1294704173_olej_do_skrzyni_cvt_ns_2_nissan_murano_qashqai.html'>http://allegro.rs/item1294704173_olej_do_skrzyni_cvt_ns_2_nissan_murano_qashqai.html

JAKIEGO KOLORU JEST ORYGINALNY NS2 GOŚCIU TWIERDZI ŻE TEN SPROWADZANY Z JAPONI JEST NIBIESKI

 

W TYM ZAKŁADZIE POWIEDZĄ WAM JAKIM OLEJEM MOŻNA ZASTĄPIĆ OLEJ SERWISOWY

KONTAKT

 

Auto Józefów

05-420 Józefów

ul. Piłsudskiego 7

woj. mazowieckie

 

czynne: pn.-pt. 8-17

 

tel: 22-789-69-63

kom: 504-425-406

kom: 507-729-698

 

SKLEP 500-299-094

 

 

ZNALAZŁEM JESZCZE OFERTĘ http://allegro.rs/item1294704173_olej_do_skrzyni_cvt_ns_2_nissan_murano_qashqai.html

JAKIEGO KOLORU JEST ORYGINALNY NS2 GOŚCIU TWIERDZI ŻE TEN SPROWADZANY Z JAPONI JEST NIBIESKI

znalazłem jeszcze to Titan CVT NS-2 typu ATF

 

 

W TYM ZAKŁADZIE POWIEDZĄ WAM JAKIM OLEJEM MOŻNA ZASTĄPIĆ OLEJ SERWISOWY

KONTAKT

 

Auto Józefów

05-420 Józefów

ul. Piłsudskiego 7

woj. mazowieckie

 

czynne: pn.-pt. 8-17

 

tel: 22-789-69-63

kom: 504-425-406

kom: 507-729-698

 

SKLEP 500-299-094

 

 

ZNALAZŁEM JESZCZE OFERTĘ http://allegro.rs/item1294704173_olej_do_skrzyni_cvt_ns_2_nissan_murano_qashqai.html

JAKIEGO KOLORU JEST ORYGINALNY NS2 GOŚCIU TWIERDZI ŻE TEN SPROWADZANY Z JAPONI JEST NIBIESKI

ZADAŁEM PYTANIE DO FUCHS POLSKA CO DO CENY I DOSTĘPNOŚCI TEGO OLEJU Titan CVT NS-2 typu ATF

JEST TO NOWOŚĆ CZEKAM NA ODPOWIEDŹ I CENE W POLSCE JESZCZE NIEDOSTĘPNY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam

Zbliża się okres wymiany oleju w moim Murano w skrzyni CVT.

Oryginalny olej NS-2 kosztuje w ASO 681zł za 4 litry . Cena kosmos!!!

Czy ktoś już słyszał opinie o oleju ATF SP 2024 firmy KROON (cena 60zł /litr) ???

 

Zastaniawiam się czy warto w to zainwestować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zbliża się okres wymiany oleju w moim Murano w skrzyni CVT.

Oryginalny olej NS-2 kosztuje w ASO 681zł za 4 litry . Cena kosmos!!!

Czy ktoś już słyszał opinie o oleju ATF SP 2024 firmy KROON (cena 60zł /litr) ???

 

Zastaniawiam się czy warto w to zainwestować

Nie radze próbować jeśli na opakowaniu nie pisze że jest zamiennikiem ns-2 jak pisze FUCHS ale niestety na razie w Polsce nie dostępny. A PROPO WCZORAJ NA ALLEGRO UDAŁO MI SIĘ KUPIĆ 6 LITRÓW PO 55ZŁ .Spróbuj jeszcze u gościa z Wrocławia miał miał opakowania 4 litry po 320zł tel 602 487 213 miał mieć dostawę pod koniec stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku nie wlewaj nic poza oryginalnym NS-2. Z tego co wiem, nie było jeszcze do niedawna zamienników dla tego płynu. być może zamiennik Fuchsa jest OK, ale dla kikudziesięciu złotych oszczędności i tak wolałbym użyć oryginał.

Cena płynu w serwisie to kilkaset złorych, a cena skrzyni to kilkadziesiąt tyś.

 

Skąd wiesz, że masz olej do wymiany? W serwisie można przeprowadzić test zużycia, jeżeli wyjdzie, że płyn jest OK, to nie ruszaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przebieg 72000km ,to już najwyższy czas dla tej skrzyni ,głównie po mieście lub autostradach powyżej 150km/h.

Zauważyłem ,że skrzynia sporadycznie zaczyna lekko szarpać na zimnym silniku :-( .Tak więc olej trzeba pewnie wymienić.

ASO w Chorzowie powiedzieli mi ,że do skrzyni wchodzi około 5 litrów plus 30-50% na przepłukanie

Na forach piszecie ,że wchodzi do skrzyni około 8 litrów.

 

I GDZIE TU PRAWDA?

Może wersja z napędem na przód na inna skrzynie ? ( mniejsza pojemność oleju)

MÓJ murano wersja 2007 ( po liftingu) ,napęd przedni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych wymianą oleju w CVT.

 

Ja musiałem niestety wymienić cały olej.

 

Kupiłem auto zalane Mobilem 320.

Jeźdżiłem rok bez problemów, bo sprzedający upierał się, że to jest

"świetny" olej do tej skrzyni.

 

Miałem spore wątpliwości, szczególnie po odwiedzeniu różnych forów.

W zeszłym roku proponowano mi serwisie Nissana kupno oleju

(dwie bańki po 5,2 l) za ok 1000,- PLN.

Natomiast odnośnie samej usługi dosyć "mętnie" zeznawano tak co do

ceny jak i sposobu wymiany.

 

Postanowiłem wymienić olej samemu, bo niestety jestem wyjątkowo "uczulony"

na działania różnych serwisów.

 

W marcu zaproponowano mi kupno oryginalnego oleju w cenie 680,- /4l,

bo podobno olej ten występuje wyłącznie w takich opakowaniach (bzdura!).

 

Zgodnie z tym, co przeczytałem w oryginalnej instrukcji serwisowej,

ilość oleju niezbędna do wymiany to 10,2 litra x 0,3 do 0,5 = ok. 14-15l.

Wszystkie inne ilości to dolewki - przy wymianie całości niedopuszczalne.

Rachunek był, więc prosty: 4 x 680,- = 2720,- !!! (sam olej)

 

Gość w serwisie miał "taaaki ubaw" proponując mi zakup,

że wkurzony stwierdziłem - w życiu!!!

 

Zwłaszcza, że w USA olej oryginalny NS-2 kosztuje 10-15$/l ( w litrowych

opakowaniach).

 

W Polsce na szczęście jest już dostępny olej niemieckiej firmy RAVENOL,

a nazywa się ATF NS-2/J1 Fluid, w cenie detal. 35,-PLN/l (za litrowe opak.)

 

To umożliwiło mi prawidłową wymianę oleju (bez "warsztatowych ściem")

za 490,- PLN.

 

Olej spełnia normy Nissana KLE520000403 i KLE5200002 tj. takie same jak

oryginalny płyn NS-2.

 

Polecam wszytkim.

Boże chroń nas przed serwisem Nissana ( w Polsce)!!!

Pozdrawiam,

wkar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...