Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana oleju w CVT i inne czynności


Gość pomorzanin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest opis wymiany w Z51!

W Z51 wymienia się  tak jak w Z50.

W Z52 jest inna procedura. Tam jest filtr przepływowy. Tam się  wymienia przez powtarzane dolewki po 3 litry.

To jest inna skrzynia.

Instrukcje czytamy że zrozumieniem. 

W Z51, przynajmniej do 2014 wymiana to 10,2 l  płynu NS2 lub NS3.

Nie mniej ważne jest porządne oczyszczenie chłodnicy, bo inaczej wymiana nie ma sensu.

A przede wszystkim sprawdzanie stanu płynu podczas eksploatacji.

Nissan i tak "pękł", bo zaleca wymianę co 100tyś. km, "niewymienialnego"płynu.

 

wkar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy u Was też przy temperaturze silnika 100 stopni wskazanie temperatury na desce rozdzielczej jest dopiero w połowie?

@wkar odnośnie skrzyni czyli Ty zalecasz wymianę dynamiczną i czyszczenie chłodnicy?

Mam w papierach od samochodu zakup w sierpniu 5l do skrzyni oleju marki Febi i to mnie też martwi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego brive, to nie ja zalecam, ale producent.

Tu nie ma co filozofować, tylko wymieniać.

Przeczytaj cały temat wymiany od początku ( tu i tam).

Ja gdzieś wymianę (samodzielną) opisałem. Jest prosta jak konstrukcja cepa.

Jeśli nie masz pewności do tego, co jest zalane w skrzyni, to trzeba wymienić CAŁOŚĆ.

"STARA" procedura wymiany też polega na dolewaniu oleju z tym, że dolewamy ok 11litrów.

Wszystko, co jest  częściową wymianą, to lipa. Zwłaszcza w starszych skrzynkach, które nie mają

filtrów przepływowych.

Jeśli do starego oleju dolejesz trochę nowego, to i tak skrzynia będzie pracowała dalej.

To się z tego powodu nagle nie zepsuje! Podłączanie Konsulta ma na celu określenie ilości godzin pracy skrzyni

na przegrzanym oleju. To jest wyznacznik do wymiany. Jeśli olej nie jest "przypalony", to go wcale nie trzeba wymieniać.

Dla uproszczenia obsługi Nissan dopuszcza  zamiast podłączania i "cudowania" po prostu wymianę.

Często jest to rozwiązanie tańsze i szybsze.

Orginalny serwis nie jest tani.

 

 

Połowa skali, to ok 85 - 95'C (tak jest u mnie).

Zbyt wolne nagrzewanie oleju w skrzyni też nie jest normalne.

Może ktoś usunął nagrzewnicę? Nie wiem. Widziałem takie "kwiatki"

Pozdrawiam.  wkar

 

Dod.  Poszukaj "Service Manual" w internecie. Przeczytaj.

Tam jest "wszystko".

Nie będziesz skazany na wysłuchiwanie "dobrych porad cioci Funci" (to takie moje prywatne).

Niestety nie mogę Tobie i innym przedstawić odpowiednich orginałów procedur z powodu nie posiadania

do nich praw autorskich. 

Edytowane przez wkar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...